اخبار

قیمت طلا و سکه به کانال ۱۸۰۰

عوامل منفی در بازار قیمت طلا و سکه کدامند؟

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۸/۴، (دی‎ اجرت): قیمت طلا و سکه در بازار دیروز روند افزایشی خود را ادامه داد و به کانال ۱۸۰۰ دلار رسید. قیمت سکه در بازار آزاد در محدوده ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نرخ گذاری شده است و قیمت طلا به یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسیده است.

با وجود افزایش قیمت طلا و سکه در بازار حجم معاملات افزایش نداشته است.

محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا به افزایش اونس جهانی طلا در هفته گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در یک هفته گذشته اونس جهانی طلا حدود ۳۰ دلار افزایش داشته است و قیمت دلار روند نسبتا صعودی را پشت سر گذاشته است و همین عوامل موجب افزایش قیمت طلا و سکه شد.

کشتی‌آرای از وجود رکود در بازار طلا و سکه خبر داد و توضیح داد که افزایش قیمت‌ها در بازار دلیلی برای افزایش داد و ستد در بازار نیست و رکود همچنان در بازار وجود دارد. در کنار وجود رکود در بازار، یکی دیگر از عوامل منفی موجود کاهش حباب سکه در چند روز گذشته است. نایب رئیس اتحادیه طلا با اشاره به افزایش قیمت‌ها در کنار ایجاد رکود در بازار بر این عقیده است که شرایط بازار خوب نیست و این اتفاق‌ها دلیلی برای خوب بودن شرایط موجود در بازار نیست.

او درباره آینده بازار طلا توضیح داد که با توجه به شرایط موجود در بازار پیش‌بینی مسیر بازار تقریبا غیرممکن است زیرا متغیرها و نوسان‌های زیادی در بازار به وجود آمده است. افزایش قیمت‌ها نشانه افزایش تقاضا در بازار است؟

هر آنچه که در مورد طلای آب شده باید بدانید
بیشتر بخوانید

 قیمت‌ طلا و سکه نشانه افزایش تقاضا در بازار است؟

نایب رئیس اتحادیه طلا عقیده دارد روند بازار به گونه‌ای شکل گرفته است که با وجود افزایش قیمت طلا و سکه در بازار حجم معاملات افزایش نداشته است. او از رکود در بازار طلا خبر داد و توضیح داد که عوامل افزایش قیمت طلا و سکه عواملی همچون نرخ ارز و اونس جهانی بودند و داد و ستد در بازار طلا و سکه افزایش نداشته است و عاملی برای افزایش قیمت‌ها نبوده است.

تحلیل‌گران باور دارند که قیمت طلا و سکه به مرز مقاومتی حساسی رسیده است و همین موضوع موجب شده است که سکه‌بازان در خرید احتیاط کنند. سکه در ماه‌های اخیر هر زمان به مرز ۱۲ میلیون تومان نزدیک شده است، تا حدی با احتیاط خریداران مواجه شده و اکثر معامله‌گران بیشتر سکه‌های خود را تا محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش رسانده بودند. به این ترتیب، برخی از سکه‌بازان باور داشتند که عامل احتیاط معامله‌گران این بازار، نزدیک شدن به مقاومت بلندمدت فلز گران‌بهای داخلی بوده است. ( برای خواندن خبر‌های بیشتر کلیک کنید. )

انتهای خبر

منبع: تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا