اخبار

دلار، طلا را ارزان کرد

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۴ اسفند 99

دو شنبه  ۹۹/۱۲/۴ ، (دی‎ اجرت): آخرین قیمت طلا پیش از امروز، دوشنبه چهارم اسفند ماه ۹۹ چقدر بوده است و علت ارزانی طلا و سکه چیست؟

قیمت طلا تحت تاثیر رشد بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله نزول کرده است.

بهای سکه در معاملات روز یکشنبه‌ بازار طلا تحت تاثیر تعطیلات بازار جهانی و عقبگرد دلار به کانال ۲۴ هزار تومان کاهش بیشتری یافت. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون و۲۰۰ هزار تومان فروخته شده که کاهش ۳۲۰ هزار تومانی را در مقایسه با روز قبل نشان می‌دهد.

کاهش نرخ ارز دربازار داخلی که به دلیل بگو مگوهای سیاسی در مورد مساله برجام و انرژی هسته‌ای ایران مطرح شده و در جهت مثبت بوده، سبب شده قیمت ارز نوسانات زیادی را تجربه کند؛ نوسانات بازار ارز به نوسان نرخ‌ها در بازار سکه و طلا منتقل شده است.

با توجه به روند مثبت صحبت‌ها و اظهارنظرهای سیاسی مثبت درمورد برجام، ارزش پول ملی بالا خواهد رفت. به همین دلیل اکنون شاهد کاهش نرخ ارز در بازار داخلی هستیم و قیمت سکه و طلا نیز با کاهش بیشتری نسبت به چند روز گذشته همراه شده است. (برای خواندن خبر سری به اینجا بزنید.)

افت ۴۵ دلاری طلا در هفته گذشته

اونس طلا هفته گذشته از شماری از اخبار منفی آسیب دید و حرکت قیمت مایوس‌کننده که ۴۵ دلار کاهش در مقایسه با قیمت نهایی هفته پیش از آن بود، منعکس‌کننده فضای منفی در بازار این فلز ارزشمند بود. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه با اندکی بهبود در ۱۷۸۵ دلار بسته شد.

چرا برای مهریه سکه می‌گذارند؟
بیشتر بخوانید

فشارهای کاهشی هفته گذشته عمدتاً تحت تاثیر رشد بازده اوراق خزانه آمریکا و دلار قوی‌تر روی داد.تحلیلگران می‌گویند قیمت اونس طلا در ۱۷۵۰ دلار فرصت خرید عالی است. علاقه خرید خوبی در بازار فلزات سفید و صنعتی شکل گرفته. اما قیمت طلا تحت تاثیر رشد بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله نزول کرده است.( برای خواندن خبر سری به اینجا بزنید. )

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله ابتدای هفته گذشته ۱۵/ ۱ درصد بود و تا روز جمعه به ۳۳/ ۱ درصد صعود کرد. این امر از جذابیت طلا کاست زیرا رشد بازده، باعث قوی‌تر شدن ارزش دلار آمریکا می‌شود.

انتهای خبر

منبع: تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا