بلاگ

آسترولوژی چیست؟

ارتباط آسترولوژی با بازارهای مالی!

آسترولوژی Astrology چیست؟ کاربرد و ارتباط آن با بازارهای مالی به چه شکلی هست؟

تحلیل‌های تکنیکال، در دنیا خیلی مهم هستند. بزرگانی در بازارهای مالی هستند که بر اساس این تحلیل‌ها، خرید و فروش سهم را انجام می‌دهند و کلی سود می‌کنند. ما معمولاً سهمی را نمی‌دانیم کی بخریم و کی بفروشیم. به همین خاطر با کلی ضرر، بازار سرمایه را می‌بوسیم و با آن خداحافظی می‌کنیم و از آن به‌عنوان خاطره بد در زندگی یاد می‌کنیم. امّا اینگونه نیست. سایت‌های مختلفی وجود دارد که این موارد را آموزش می‌دهند و حتی دوره برگزار می‌کنند. اما در دی اجرت بنا داریم موارد کاربردی را بیان کنیم تا حرفه‌ای تر به نظر برسیم. امروز آسترولوژی یا به زبان راحت اثرات نجوم و سیّارات را بر بازارهای مالی بیان می‌کنیم. آسترولوژی چیست؟ یا Astrology meaning ؟ کاربرد و ارتباط آن با بازارهای مالی به چه شکلی هست؟ ۹۹% معامله‌گر‎ و تحلیل‎گرهای ایرانی در این‌باره چیزی بلد نیستند و کار نمی‌کنند. شاید به آن اعتقاد ندارند و گاهاً می‌گویند که سیارات کجا، بقایای نجومی کجا، قیمت‌های بازار و مالی کجا!

قابل توجه دوستان و خوانندگان گرامی، آسترولوژی، یکی از روش‌های تاپ و سطح بالای کشورهای غربی به‌شمار می‌آید. همچنین در کشورهای غربی به صورت علم، مورد بررسی قرار گرفته است. جالب اینجاست که تحلیل‎گرهای غربی از این طریق پول پارو می‌کنند. برای بدست آوردن و یاد گرفتن آسترولوژی باید در منابع خارجی به صورت لاتین جستجو کنیم زیرا به زبان فارسی اطلاعات درستی به دست نمیاوریم، چون منابع اصلی روش آسترولوژی، خارجی هستند.

حال جواب سوال: آسترولوژی Astrology سیارات هیچ ربطی به قیمت نداره و فقط بحث زمان را انجام می‌دهد؛ زمان تقریبی یا زمان دقیق، توان تحلیل‌گر آسترولوژی هست که آن را تعیین می‌کند.

زمان برگشت و تغییر جهت قیمت‌ها را می‌شود با آسترولوژی تخمین زد. اینکه از چه قیمتی روند برعکس می‌شود و تغییر می‌کند. این یک بحث تحلیل قیمت هست و ما فقط زمانش رو مشخص می‌کنیم. در فلان روز، در فلان زمان قیمت‌های ما برعکس می‌شود. اگر قیمت‌ها از سمت پایین به بالا صعود ‎کنند، وقتی به زمان خاص خود برخورد می‌کنند تقاطع زمان و قیمت شکل می‌گیرد، توجه کنید قیمت‌ها سقف رو شکل می‌دهند و بعد ناگهان ریزش می‌کنند. یا برعکس اگر قیمت‌ها نزولی باشند و به یه محدوده زمانی درحال نزدیک شدن باشند و به زمان خاص خود برخورد ‎کنند، یک کف قیمت رو شکل می‌دهند و بعد به سمت بالا صعود می‌کنند و برگشت می‌کنند. بنابراین به همین خاطر است که می‌گوییم ما از آسترولوژی برای بحث زمان، استفاده می‌کنیم.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهار
بیشتر بخوانید

آسترولوژی چیست

سوال دیگری که در این باره پرسیده می‌شود این است:

آسترولوژی به چه شکلی روی بازار کار می‌کند و تاثیر می‌گذارد؟

به هیچ عنوان آسترولوژی به صورت مستقیم روی بازار تاثیر نمی‌گذارد. در واقع این عمل به صورت غیر مستقیم از طریق انسان تاثیر می‌گذارد. هر رخدادی در جهان هستی بر دیگر موجودات عالم تاثیر می‌گذارد. از تاثیر ماه بر خون و قلب انسان گرفته تا نیروی مغناطیسی بین سیارات که موجب ایجاد نظمی شگفت انگیز در منظومه شمسی شده و مدام در حال کاهش و افزایش است و همین موضوع باعث تاثیرپذیری متقابل سیارات و بالطبع موجودات می‌شود. ذهن انسان امواج الکترومغناطیس تولید و در جهان پیرامون خود منتشر می‌کند، پس ذهن ما نیز یک مولد طیف انرژی است و تحت تاثیر منابع قدرتمند دیگر در کیهان قرار می‌گیرد.

انسان متاثر از محیط اطراف خود است، محیط اطراف ما، سیاره زمین است و سیاره زمین یکی از سیارات منظومه شمسی است. جاذبه زمین بر روی انسان تاثیر می‌گذارد، شب و روزی که ما در آن زندگی می‌کنیم بر روی ما تاثیر می‌گذارد و این شب و روزی که داخل آن زندگی می‌کنیم روی خواب ما تاثیر می‌گذارد. در کل دنیا مردم شب‌ها می‌خوابند و روزها بیدارند. وقتی سیاره زمین به دور خود می‌چرخد، خورشید طلوع و غروب می‌کند که روی خواب انسان تاثیر می‌گذارد و این چنین شب و روز شکل می‌گیرد. زمانی که به پاره‌ای از شب می‌رسیم، درون بدن انسان چیزهایی تغییر می‌کند که باعث خواب آلودگی فرد می‌شود و فرد به خواب می‌رود. تا به حال دقت کرده‌اید انسان در شب خواب آرومی دارد اما خواب روز باعث کابوس دیدن فرد می‌شود!

بنابراین این محیط اطراف ما شب و روز، جاذبه زمین و غیره هر یک به طور کل بر روی خلق و خوی، اعمال و رفتار انسان تاثیر می‌گذارد. یکی از این اعمال انسان، تجارت است. و همه‌ی مردم در هر جای دنیا در بازارها، تجارت و خرید و فروش می‌کنند.

وقتی یک چیزی روی انسان تاثیر گذاشته یعنی به صورت غیر مستقیم رو عمل انسان تاثیر گذاشته است که در این راستا انسان در عملش تغییری ایجاد می‌کند.

اُنس ( اونس ) طلا چیست؟
بیشتر بخوانید

مثلاً: شما فرض کنید یک روزی صد هزار نفر از معامله‌ گران خواب می‌مانند، آن روز، روز کسل کننده‌ای خواهد بود. حجم معاملات به طور غیر منتظره‌ای پایین می‌آید. چه چیزی باعث این موضوع شده است؟ همین خلق و خوی انسانی که خواب مانده و انسان نتوانسته در اون روز معامله انجام دهد و این خواب ماندگی می‌تواند اثر محیط اطراف باشد که روی انسان تاثیر گذاشته است.

حالا اینکه سیاره‌ای روی سیاره دیگه‌ای تاثیر می‌گذارد، به همین شکل است، با محوریت زمین باشد، با محوریت خورشید باشد. یک سیاره‌ای با سیاره‌ی دیگری بافت نجومی شکل می‌دهد و این روی انسان تاثیر می‌گذارد.

از همین الان انسان می‌تواند ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی چندین سال آینده را پیدا کند. ناسا این ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی رو به طور آنلاین قرار داده و هیچ تغییری در آن‌ها شکل نمی‌دهد. انسان می‌تواند از همین زمان‌ها و وقایعی که در حال شکل گرفتن هستند، در بازار کار استفاده ‎کند. روی انسان تاثیر گذاشته، روی عمل شما که تجارت است تاثیر گذاشته و در آن روز خاص هم قطعا تاثیر می‌گذارد. اگر حساب کنید که یک میلیون کاربر یک عمل ثابتی را همگی به طور یکسان در یک روز خاص تکرار کنند، آیا به نظر شما در بازار تغییر ایجاد نمی‌شود؟ مثلا اگر در آن لحظه همه در بازار تصمیم بگیرند که روی فروش باشند، این تصمیم قطعا باعث ریزش بازار می‌شود.

بنابراین وقایع نجومی تاثیر خود را به صورت غیر مستقیم و از طریق انسان روی بازارهای مالی می‌گذارد، در غیر این صورت هیچ ارتباطی با قیمت ندارد.

پس ما از طریق زمان‌های برگرفته شده از وقایع نجومی، زمان‌های تغییرات اعمال‌های انسانی رو مشخص می‌کنیم و تخمین می‌زنیم و تاثیر این زمان‌ها را روی بازار بررسی می‌کنیم.

آیا مفاهیم آسترولوژی در همه جا یکی است؟

البته باید بگوییم در هر کشور و شهری با توجه به سنت‌ها و رسم و رسومات آن برای نمادهای ستاره شناسی و اختر شناسی، تعریفی جدا دارند؛ بله درست است بسیاری از کلیات یکی است و هیچ کس زبان یکتای ستارگان را در بین منجمان تکذیب نمی‌کند، اما با تحقیقاتی که ما انجام داده‌ایم در فرهنگ‌های مختلف نمادهای آسترولوژی گویای مفاهیم مختلف است و با هم اختلاف نظرهای اندکی دارند؛ ولی باز هم می‌گویم و خاطرنشان می‌شویم در اکثر جای دنیا حرف آخر و پیشبینی‌های مربوط به آسترولوژی یکی می‌شود و همین نشان دهنده زبان واحد اختر شناسی و آسترولوژی است.

نمادها و نشانه های استرولوژی

آیا تا کنون به معنی واقعی قمر در عقرب پی برده‌اید؟

در واقع سیاره ماه زمانی که وارد صورت فلکی عقرب می‌شود، عمل قمر در عقرب شکل می‌گیرد. یک روز ماه به این صورت فلکی وارد می‌شود و یک روز از این صورت فلکی یعنی عقرب خارج می‌شود. صورت‌های فلکی نیز مانند ماه‌های ما ۱۲ تا هستند که هر بار یکی از این سیارات وارد این فلکه‌ها می‌شود.

دردسرهای خرید و فروش طلاهای نگین دار
بیشتر بخوانید

حال از این مباحث نجومی انسان‌هایی هستند که هم به صورت کمی و هم به صورت کیفی از آن استفاده می‌کنند. نرم‌افزارهای خاصی هم به صورت گرافیکی و غیرگرافیکی نیز وجود دارد که می‌توانیم سیارات را بر حسب آمار و ارقام بدست آمده شناسایی کنیم و از آن‌ها بهره ببریم. ناسا روی این آمار و ارقام مطالعه می‌کند!

ما نباید این علم جدید را مسخره کنیم و بخندیم، چون ضایع می‌شویم و بهتر است بیشتر از این خودمان را عقب مانده حساب نکنیم. در غرب همه مردم در حال پیشرفت هستند و چه اشکالی دارد که ما هم برای پیشرفت از آن‌ها کپی کنیم، بلکه ما هم چیزی یاد بگیریم یا بلکه وسط راه به خلاقیت‌های جدید و جالبی برسیم و به آن اضافه کنیم.

نکته: بعضی از انسان‌ها زمانی که با معنی دقیق قمر در عقرب آشنا شدند به این فکر می‌کنند که وقتی در بازار تجارت کلمه قمر در عقرب به گوش می‌رسد، حتما قیمت‌ها در حال برگشت هستند. در صورتی که چنین چیزی نیست. در اینجا باید گفت که هر سیاره‌ای و تاریخ‌هایی نمی‌تواند روی بازار تاثیر بگذارد. اگر قرار باشد هر واقعه نجومی باعث تغییر قیمت‌ها باشد، هر روز در فضا هزاران واقعه‌ی نجومی داریم که چنین چیزی برای تاثیر گزاری در بازار امکان ندارد.

سخن پایانی

بنابراین به طور کلی و خلاصه باید گفت از وقایع نجومی و زمان‌هایی که اتفاق می‌افتد، باید از آن زمان‌ها برای برگشت قیمت‌ها استفاده می‌کنیم.

آخرین زمان تقریبی با توجه به صحبت‌های گفته شده وجود دارد، همچنین با روش‌های تحلیل قیمت می‌توان محدوده قیمتی را به دست آورد. بنابراین بین زمان و قیمت احتمالا نقطه تقاطعی رخ می‌دهد که برای تحلیل‎گرها مفید است. تحلیل‌گرها از آن نقطه می‌تواند وارد معامله خاص خود شوند و بهره‌ بری و بازدهی بیشتری را از آن معامله بگیرد.

بنابراین یادتان باشد انسانِ تحلیل‎گری که از تحلیل‌های زمانی برای کار خود استفاده می‌کند به تناسب صدها برابر بیشتر از تحلیل‎گری بازدهی دارد که فقط روی جنبه الگوی قیمت بازار کار می‌کند. پس ادقام همه‌ی این‌ها به صورت تلفیقی می‌تواند بهترین بازدهی را داشته باشد.

«با ذکر منبع، کپی این مطلب بلامانع است»

نوشته های مشابه

‫۱۴ دیدگاه ها

 1. ? بالاخره بعد از ۳۰ سال سیاره زحل به جایگاه پرقدرت خودش برگشت، حضور سیاره زحل در سال ۲۰۲۰ به معنای شروع دوران جدید از اقتصاد جهانی است. سال ۲۰۲۰ نقطه آغازین دهه طوفانی و ویرانگر اقتصاد حاکم خواهد بود، به طوریکه فروپاشی اقتصادی از نشانگان بعضی از کشورهاست. این یک نقطه عطف زمانی برای این کشورها بوده تا بتوانند از بند اسارت دنیای قدیم خلاصی یابند و جایگزین مناسبی را برای اقتصاد جدید خود پیدا کنند. قدرت این انرژی و فشردگی آن به حدی می رسد که حتی قدرت های اول جهان توان رویارویی با آن را نخواهند داشت و تسلیم دنیای جدید می شوند. انرژی حاصله ازین واقعه نجومی در سال ۲۰۲۰ به هدف پاکسازی کارمایی جهان و به مانند یک پتک با سرعتی طاقت فرسا به جنگ اقتصاد قدیم خواهد رفت. خوشا به حال آنکه در این بازه زمانی خود را با شرایط موجود هماهنگ و خودش را برای حرکت بعد ازین انرژی طوفانی آماده می کند چرا که بعد ازین پرواز در انتظارش خواهد بود…

 2. با سلام. ببخشید این چیزی که شما گفتید خیلی خیلی در مورد علم آسترولوژی مختصر و مفید هست، البته از حق نگذریم خیلی مقاله و مقدمه جالب و خواندنی بود در مورد استرولوژی اما منظورم اینه که خب تا الان فهمیدیم که علمی به نام آسترولوژی نیز وجود دارد اما چه طور و چگونه باید از این علم استفاده کنیم؟ آیا باید خودمان علم آسترولوژی را برای خرید و فروش هایمان یاد بگیریم یا اینکه باید برای آن هزینه بپردازیم یا در کانال های شبکه های مجازی با پرداخت هزینه به این جور اطلاعات دست بیابیم؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید.

  1. سلام شاهرخ عزیز؛ ببینید اگر می خواهید از علم آسترولوژی در زمینه خرید و فروش به طور جدی استفاده کنید توصیه می کنم در این راه بسیار مراقب باشید، ما دی اجرتی‌ها منکر علم آسترولوژی یا همان اختر شناسی نمی‌شویم اما یادتان باشد همیشه یک طرف موارد که عمیق هستند و اندک کسانی از ان آگاهند؛ سودجویانی نشسته اند و منتظرند تا با یک اعتماد بیجا و یک ندانم کاری ما جیب‌های خودشان را پر از پول کنند بنابراین توصیه می کنیم یا خودتان بروید از منابع خارجی اطلاعاتکاملی را کسب کنید یا اینکه اگر می خواهید به این منظور پا در کانال های تلگرامی و سایت های ناشناخته بگذارید، بسیار زیرک و باهوش باشید و خودتان اطلاعاتی داشته باشید تا سرتان را کلاه نگذارند. همچنین ما این مقاله را بروزرسانی یا همان آپدیت کرده ایم و به یک منبع خوب خارجی برای تقویت اطلاعات شما در مورد آسترولوژی، لینک داده‌ایم.

 3. این بیشتر شبیه سودوساینس یا شبه علم هست تا علم. هیچگونه ربط قابل اثباتی میان این دو وجود ندارد و در حد حدسیاتی که منشا خرافات دارد باقی می ماند.

 4. با سلام وعرض ادب و احترام. لطفا بفرمایید چطور میتونم در امورات روزمره درست استفاده کنم.راهنمایی بفرمائید.باتشکر.۰۹۱۲۴۷۶۲۲۹۷واتساپ

 5. بسیار عالی، مواردی که گفتین کاملا درسته و واقعا علم آسترولوژی در بحث پیش بینی بازارهای مالی وجود داره، به طور مثال انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۹۹ پیش بینی در مورد افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی انجام داد و امروز در تاریخ ثبت این دیدگاه، قیمت بیت کوین بیش از ۳۰ هزار دلار شده!

 6. سلام ممنون و سپاس از راهنمایی و مقاله زیبای شما .لطفا در صورت امکان اطلاعات کاربری مناسب و بیشتری در اختیار کاربران قرار دهید

 7. بسیار عالی ،علم و تکامل تاثیر گذار در زندگی شخصی هستند و بنده به عنوان یک شخص دوست دار بدست آوردن اطلاعات هستم …
  پس اطلاعاتمون رو در هر زمینه ای باید گسترش بدیم تا بهترین نتایج رو کسب کنیم…
  ممنون بابت زمان و انرژی ک گذاشتید تا بنده از این مقاله استفاده کنم .

 8. سلام بطور کلی مطالب جالب ولی کلی بود. دوستان برا اینکه بیشتر با نجوم احکامی یا همان آسترولوژی آشنایی پیدا کنند و براشون اسباط شه که علم هست یا شبه علم به کتابی که در زیر معرفی میکنم مراجعه کنند.
  آسترولوژی یا نجوم احکامی حقیقت یا خرافات؟ نوشته مهندس فرزاد مشکوه

 9. شاید دمای هوا و تغییرات جوی را بشود به معاملات ربط داد، مثلاً با گرم شدن هوا یا بارش برف و باران افراد ممکن است احساس رخوت و افسردگی بکنند و کمتر معامله کنند یا به شیوه خاصی معامله کنند، اما تاثیر سیارات را نمی شود جدی گرفت.

 10. ثانیا، اگر آسترولوژی، رمالی و غیره (و همچنین مذهب برای موعظه گران مذهبی) حقیقتاً سود قابل توجهی به همراه داشت، کسی درباره‌اش کتاب نمی نوشت یا کلا حرفی نمی زد، و شما هم با این آب و تاب در این سایت در موردش حرف نمی زدید، بلکه می رفتید و پولتان را در می‌آوردید و زندگی‌تان را می‌کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا