اخبار

سقوط قیمت بیت‌کوین ادامه دارد

ارزهای دیجیتالی نموداری نزولی پیدا کرد!

پنجشنبه ۹۸/۱۲/۲۲ ، (دی‎ اجرت):  کل ارزش ارزهای مجازی ۲۶.۴۳ میلیارد دلار به‌صورت روزانه پس از سقوط ۳۰ درصدی قیمت نفت کاهش یافت و این روند کاهش ادامه دارد.

علی رغم کاهش قیمت بیت کوین در روز دوشنبه، این ارز مجازی ۹ درصد به صورت سالانه افزایش قیمت داشته است.

ازارهای ارز مجازی هم پس از پایین آمدن قیمت نفت و کاهش بیشتر بازار سهام سقوط کردند. ارزش سرمایه این بازار یا کل ارزش ارزهای مجازی ۲۶.۴۳ میلیارد دلار نسبت به روز قبل کاهش یافت و این روند کاهش ادامه دارد.

بیت کوین، بزرگترین ارز مجازی از نظر ارزش، طی ۲۴ ساعت ۱۰ درصد کاهش قیمت داشت.

کاهش شدید ارزش بازار ارز مجازی پس از آن اتفاق افتاد که قیمت شاخص بین‌المللی نفت خام برنت ۳۰ درصد پایین آمد و به ۳۱.۰۲ دلار در هر بشکه رسید، یعنی پایین‌ترین حد از فوریه ۲۰۱۶.

عربستان سعودی پس از شکست مذاکرات ائتلاف اوپک در وین، قیمت رسمی فروش نفت خود را پایین آورد و باعث آغاز یک جنگ قیمت شد. قیمت نفت برنت از آن زمان رو به کاهش گذاشته است.

در همین حین بازار سهام در ژاپن و هنگ کنگ سقوط کرد و بازار بورس آمریکا در نخستین ساعات روز دوشنبه کاهش شدیدی داشت.

ازش اتریوم، XRP و بیتکوین کش، از دیگر سکه های دیجیتال بزرگ در دنیای ارز مجازی، هم کاهش یافت.

علی رغم کاهش قیمت بیت کوین در روز دوشنبه، این ارز مجازی ۹ درصد به صورت سالانه افزایش قیمت داشته است.

تغییرات بزرگ در قیمت ارز مجازی عجیب نیست. کلا ارز دیجیتال را به بی‌ثباتی می‌ ماند مانند حدودا یک سال پیش که با کاهش ارزش سهام در بازارهای بین‌المللی تاثیر مهمی بر رشد تقاضا و قیمت طلا در روزهای اخیر داشته ولی قیمت طلا هنوز نتوانسته است مقاومت ۱۳۰۰ دلاری را بشکند و از مرز روانی ۱۳۰۰ دلاری عبور کند و در ناباوری سرمایه گذاران قیمت طلا مرز روانی را هم رد کرد. شما می توانید برای خواندن آن خبر « طلا مرز روانی را رد کرد » بخوانید.

جهان چو، یکی از موسسان کنتیک کپیتال و سرمایه‌گذار در استارتاپ‌های بلاک چین در عین‌حال مدعی شد: «ما انتظار داریم شوک‌های مربوط به سلامتی و مسائل مالی بی‌ثباتی بیشتری ایجاد کنند. ولی در نهایت سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در آینده دیجیتال توصیه می‌شود. بیت کوین یک سرمایه کلیدی است که خرید آن می‌تواند یک استراتژی برنده باشد»

منبع پانا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا