اخبار

سقوط شدید طلا

کرونا باعث گرانی طلا یا ارزان شدن طلا می‌شود؟!

دوشنبه ۹۸/۱۲/۱۲ ، (دی‎ اجرت): در حالی که شیوع ویروس کرونا موجب ترس و وحشت سرمایه‌گذاران و هجوم برای نقدکردن سرمایه‌هایشان شده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد افت شدید ۴.۶درصدی بود.

بسیاری از سرمایه‌گذاران و تجار شاهد کاهش شدید ارزش حساب حاشیه‌ای خود در سایر بازارها هستند و برای تأمین حداقل حساب حاشیه‌ای خود هرچه می‌توانند می‌فروشند، به همین دلیل شاهد افت شدید قیمت طلا بوده‌ایم.

به گزارش رویترز، در حالی که شیوع ویروس کرونا موجب ترس و وحشت سرمایه‌گذاران و هجوم برای نقد کردن سرمایه‌هایشان شده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد افت شدید ۴.۶درصدی بود و پالادیوم هم در اوایل جلسه دیروز سقوط آزاد نزدیک به ۱۳درصدی را تجربه کرد.

مایکل ماتوسک، تحلیلگر بازار طلا در مؤسسه یو.اس. گلوبال اینوستورز گفت: «بسیاری از سرمایه‌گذاران و تجار شاهد کاهش شدید ارزش حساب حاشیه‌ای خود در سایر بازارها هستند و برای تأمین حداقل حساب حاشیه‌ای خود هرچه می‌توانند می‌فروشند، به همین دلیل شاهد افت شدید قیمت طلا بوده‌ایم.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۳.۶۱ درصد افت به ۱۵۸۵ دلار و ۶۹ سنت رسید و شدیدترین افت قیمت یک‌روزه از اواسط سال ۲۰۱۳ را تجربه کرد. قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با ۴.۶۱ درصد کاهش به ۱۵۶۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

قیمت طلا در این هفته شاهد نوسانات شدیدی بود به‌نجوی که در اوایل هفته به بالاترین رقم طی ۷ سال گذشته رسید، اما در نهایت هفته را با شدیدترین افت هفتگی از نوامبر ۲۰۱۶ تاکنون به پایان برد.

نکات مهم خرید طلا
بیشتر بخوانید

گسترش سریع ویروس کرونا نگرانی از همه‌گیر شدن جهانی این ویروس را افزایش داده است. ۶ کشور از مشاهده اولین موارد ابتلا به این بیماری خبر داده‌اند و سازمان بهداشت جهانی نسبت به گسترش آن در سطح جهان هشدار داده است.

ترس از شیوع ویروس موجب ثبت بدترین عملکرد هفتگی از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ برای بورس‌های جهان شد و ارزش سهام در بورس‌های جهان تنها طی یک هفته حدود ۶ تریلیون دلار کاهش یافت.

منبع اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا