اخبار

اونس طلا در بالاترین قیمت در ۶ سال گذشته

اونس طلا در حال حاضر بالاترین قیمت در 6 سال گذشته را دارد.

یکشنبه ۹۸/۰۴/۰۲ ، (دی‎ اجرت):احتمال کاهش نرخ بهره بانکی آمریکا و ساقط شدن پهپاد آمریکایی توسط ایران، قیمت طلا را در بازارهای جهانی تا ۱۴۱۰.۷۸ دلار در هر اونس بالا برد که بالاترین رقم از ابتدای سپتامبر ۲۰۱۳ به شمار می‌رود.

قیمت طلا از روز چهارشنبه که فدرال رزرو نشانه‌هایی بروز داد که احتمال دارد نرخ بهره در اواخر امسال کاهش یابد، بیش از ۵ درصد افزایش یافته است

به گزارش رویترز، قیمت طلا در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی از ۱۴۰۰ دلار در هر انس طلا گذشت و پس از اندکی تغییرات به علت موضع ملایم بانک مرکزی آمریکا در مورد سیاست‌های پولی، در نزدیکی بالاترین رقم ۶ سال گذشته ماند.

همچنین قیمت‌ها به علت نگرانی‌ها در مورد احتمال حمله نظامی آمریکا علیه ایران و درگیری تجاری جهانی تقویت شد.

بازار طلا با ۱۱.۱۹ دلار افزایش ۱۳۹۹.۶۲ دلار در هر اونس بسته شد.

در این جلسه کاری، قیمت‌ها تا ۱۴۱۰.۷۸ دلار در هر اونس بالا رفت که بالاترین رقم از ابتدای سپتامبر ۲۰۱۳ به شمار می‌رود و بهترین هفته به لحاظ عملکرد در ۳ سال گذشته را ثبت کرد.

قیمت طلا از روز چهارشنبه که فدرال رزرو نشانه‌هایی بروز داد که احتمال دارد نرخ بهره در اواخر امسال کاهش یابد، بیش از ۵ درصد افزایش یافته است.

وی افزود درحالی‌که ادامه جنگ تجاری میان آمریکا و چین همچنان موجب نگرانی سرمایه‌گذاران است، تنش‌های خاورمیانه بازار طلا را تقویت کرده است.

منبع : خبرگزاری اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا ، جواهر ، نقره و سکه تهران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا