اخبار

بازار خرید و فروش دلار و طلا

بازار خرید بیت‌کوین و طلا داغ شد؛

شنبه ۹۹/۱۲/۲۳، (دی‎ اجرت): بازار خرید،در روزی که گذشت شرکت مایکرواستراتژی دوباره به خرید بیت‌کوین روی آورد. قیمت طلا در پایان کار روند صعودی در پیش گرفت و از کف ۱۷۰۰ دلار بلند شد. شاخص دلار نیز افزایشی روز را تمام کرد. سرمایه گذاران در حال فروش دلار و خرید طلا و بیت‌کوین هستند.

در روزی که گذشت سرمایه گذاران در در حال خرید طلا بودند.

در آخرین روز معاملات هفته روند کاهشی قیمت طلا متوقف شد اما نفت تا حدی روند کاهشی داشت. دلار و بیت کوین همچنان به صعود خود ادامه دادند. به نظر می رسد بیت کوین دوباره برای رسیدن به ۶۰ هزار دلار در تلاش است.

براساس گزارش مارکت واچ، معاملات آتی مصنوعات‌طلا در روز جمعه تحت بازده اوراق خزانه داری آمریکا و دلار قرار گرفت، اما به دنبال سه بار کاهش هفتگی متوالی، قیمت این فلزگرانبها در تلاش است که روند صعودی خود را در بازار دوباره پیدا کند. طلای تحویل آوریل (اردیبهشت) پس از ثبت سود در سه جلسه متوالی، با افت ۲.۸۰ دلار معادل ۰.۲٪ مواجه شد و به ۱۷۱۹.۸۰ دلار در هر اونس رسید. بر اساس اطلاعات FactSet، قیمت‌ها ۱.۳٪ در هفته به طورکلی افزایش یافته است.

سوالی که پیش می‌آید این است که آیا طلا در پایین‌ترین سطح ۱۰ ماهه در هفته کف جدید خود را پیدا کرده است؟ تحلیلگران منتظرند ببینند آیا این فلزگرانبها می‌تواند سطح ۱۷۰۰ دلار در هر اونس را نگه دارد.

معاملات آتی طلای آوریل پس از سقوط به پایین ترین سطح ۱،۶۷۵ دلار در روز گذشته، به بیش از ۱۷۳۰ دلار بهبود یافت. در حال حاضر قیمت هر اونس طلای نقدی با ۴ دلار افزایش به قیمت هزار و ۷۲۴ دلار رسید. ( برای خواندن خبر مربوطه کلیک کنید. )

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره سی و هفت
بیشتر بخوانید

بازار خرید و فروش بیش از حد دلار

در روز جمعه، بازار خرید طلا در یک روز نزولی بود، اما در مقابل بازده بالاتر خزانه داری توانست کانال هر اونس ۱۷۰۰ دلار را نگه دارد. فروش دوباره اوراق قرضه خزانه داری پس از امضای جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، برای صدور ۱.۹ تریلیون دلار لایحه محرک قانونی خود ادامه یافت. در روزی که گذشت سرمایه گذاران در در حال خرید طلا بودند. ( برای خواندن خبر مربوطه کلیک کنید. )

شاخص دلار روند افزایشی به خود گرفت و به ارزش ۹۱.۶۷۷ رسید. در حال حاضر سرمایه گذاران به فروش بیش از حد دلار رو آوردند.

خرید بیشتر بیت‌کوین

در روزی که گذشت شرکت مایکرو استراتژی ۲۶۲ بیت‌کوین دیگر به ارزش ۱۵ میلیون دلاری خریداری کرد. مایکل سایلور ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ، در توییتر خود از آخرین خرید BTC شرکت خبر داد. پس از چند هفته خرید متوالی هر یک با ارزش ۱۰ میلیون دلاری، این بار این شرکت بازی خود را بالا برد و ۱۵ میلیون دلار به خرید آن اختصاص داد.

انتهای خبر

منبع: اقتصاد نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا