اخبار

بازار فردایی و ​سیگنال تازه صالح آبادی به دلار (۱۸ بهمن)

پیش‌بینی قیمت طلا پس از توافق

دوشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۸، (دی‎ اجرت): رئیس کل بانک مرکزی شب گذشته در برنامه تلویزیونی گفت: بازار فردایی ارز وضع خوبی دارد و از ابتدای سال تاکنون ۴۸.۶ میلیارد دلار تامین ارز کردیم و به دنبال آرامش و تعادل در بازار ارز هستیم.

قیمت طلا و همچنین و اجرای قانون ارزش افزوده، تقاضا نیز تا پایان سال برای طلا در بازار افزایش یابد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: عرضه ارز در بازار متشکل ارزی نیز امسال نسبت به سال گذشته حدود ۴ برابر افزایش پیدا کرده و معامله اسکناس ارزی در ده ماهه امسال ۱.۶ میلیارد دلار بوده است که در سال گذشته این رقم ۴۲۳ میلیون دلار بود.

او ادامه داد: با توجه به عرضه‌های انجام شده طبیعی بود که بازار ارز نوسان چندانی نداشته باشد و شرایط متعادل باشد.او در ادامه وضع سال آینده و رشد اقتصادی، تورم و بازار ارز را بهتر از امسال پیش بینی و اعلام کرد: با فرض تداوم شرایط موجود (تداوم تحریم) و با وضع صادرات و روند تورم سال کنونی ان‌شاء الله سال آینده سال بهتری خواهد بود.

آرایش هیجانی در بازار فردایی دلار

از طرف دیگر برخی از معامله گران بازار دلار معتقدند که قیمت دلار از ابتدای این هفته به صورت هیجانی آرایش نزولی به خود گرفته و احتمالا کم کم بازیگران ارزی به بازار دلار برگردند.

همچین عده ای دیگر می گویند این موضوع که آمریکا در نهایت حاضر به ارائه تضمین برجامی به ایران نخواهد شد تا حدی نزولی ها را از بازار ارز عقب برد. مجموع این عوامل باعث شده که قیمت دلار در بازار شبانه جان دوباره بگیرد.

9 راهکار برای آنکه در فروش طلای خود حرفه‌ای باشید
بیشتر بخوانید

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی ۷ هزار و ۳۴۵ تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی دیروز ۵۵ تومان رشد را نشان می دهد. بنابراین پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم افزایشی است.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار در بازار فردایی در معاملات پشت خطی شب گذشته وارد کانال ۲۷ هزار تومان شد. قیمت دلار در بازار معاملات فردایی دیشب برروی ۲۷ هزار و ۵۰ تومان قرار داشت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی شنبه شب ۶۰۰ تومان بالا رفته بود. در معاملات پشت خطی شنبه شب قیمت دلار فردایی بر روی ۲۶ هزار و ۴۵۰ تومان قرار داشت. بنابراین معامله گران قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ را صعودی پیش بینی کرده اند

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات شب گذشته قیمت دلار وارد کانال ۲۶ هزار تومان شد. . این اسکناس آمریکایی دیشب با ۲۶ هزار و ۴۷۰ تومان معامله شد که نسبت به قیمت شنبه شب۵۹۰ تومان افزایش را نشان می دهد.. شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی ۲۵ هزار و ۸۸۰ تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال افزایش قیمت دلار رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه ۱۸ بهمن بالا می رود.

پیش‌بینی قیمت طلا پس از توافق

در همین رابطه، ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار طلا گفت: طی چند روز گذشته که قیمت طلا کاهشی بود، تقاضا برای طلا و سکه نیز نسبت به گذشته اندکی افزایش یافته است اما نمی‌توان گفت این نوسانات تغییر چندانی در بازار ایجاد کردند.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره سی و هشت
بیشتر بخوانید

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با نزدیک شدن به پایان سال، کاهش قیمت طلا و همچنین و اجرای قانون ارزش افزوده، تقاضا نیز تا پایان سال برای طلا در بازار افزایش یابد.

این فعال بازار درباره آینده قیمت طلا در صورت دستیابی به توافق افزود: اگر همه چیز آنطور که انتظار داریم پیش برود و توافق عملی شود، من باز هم فکر نمی‌کنم قیمت هرگرم طلا از محدوده ۹۰۰هزارتومان پایین‌تر بیاید؛ دلیل آن نیز این است که در جهان تقاضا برای طلا بالا رفته و مردم آن را به عنوان یک دارایی مطمئن در نظر می‌گیرند و به سمت آن خواهند رفت.

وی درباره وضعیت حباب سکه امامی که با وجود کاهش قیمت طلا، در محدوده ۵۰۰هزارتومان باقی مانده است، گفت: به دلیل اینکه طی روزهای گذشته تقاضا برای قیمت طلا و سکه افزایش یافته، حباب سکه نیز چندان پایین نیامده است.

انتهای خبر

منبع: بنکر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا