اخبار

کمبود طلا در امریکا به خاطر ویروس کرونا

طلا در آمریکا کم یاب شد!

 شنبه ۹۹/۰۱/۳۰ ، (دی‎ اجرت): سرمایه گذاران و بانکداران در ایالات متحده آمریکا به موازات شیوع نوع جدید ویروس کرونا با کمبود جدی شمش ها و سکه های طلا مواجه می شوند.

 ضرابخانه سلطنتی کانادا درخواست های بسیار زیادی برای افزایش تولید شمش طلا برای ارسال به نیویورک دریافت کرده است.

روزنامه وال استریت ژورنال می نویسد: “فروشندگان همه طلای خود را فروختند و یا کار خود را به طور موقت تعطیل کردند. Credit Suisse Group AG که از سال ۱۸۵۶ میلادی شمش های طلا تولید می کرد این هفته به مشتریانش گفت که حتی درخواست خرید طلا نکنند. در لندن ، بانکداران هواپیما های خصوصی یا هواپیماهای باری نظامی را اجاره می کنند تا شمش های طلای خود را به بورس نیویورک برسانند”.

کمبود طلا در بورس باعث شده است که بانکداران وال استریت از کانادا کمک بخواهند. این نشریه می افزاید: “ضرابخانه سلطنتی کانادا درخواست های بسیار زیادی برای افزایش تولید شمش طلا برای ارسال به نیویورک دریافت کرده است.”

این هفته قیمت طلا برای معاملات آتی در ایالات متحده حدود ۹ درصد افزایش یافت و به هر اونس طلا ۱۶۲۰ دلار رسید که ب بالاترین سطح طی هفت سال اخیر است. از سال ۲۰۰۰ ، تنها موارد معدودی از چنین افزایش قیمت ها وجود داشته است. به عنوان مثال ، بلافاصله پس از آنکه بانک بزرگ آمریکایی Lehman Brothers در سپتامبر ۲۰۰۸ اعلام ورشکستگی کرد، قیمت طلا افزایش یافته بود. ( برای خواندن خبر مربوط به شمش های طلای تقلبی کلیک کنید. )

انتهای پیام

منبع: اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا