اخبار

کاهش بیش از ۱۸ دلاری قیمت طلا در معاملات ‌بازارهای جهانی

شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۰، (دی‎ اجرت)به دنبال موضع تند رئیس فدرال رزرو در مورد نرخ بهره بانکی آمریکا که از جذابیت طلا کاست، قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به کمترین رقم ۳ هفته گذشته کاهش یافت و دومین کاهش هفتگی متوالی را ثبت کرد.

قیمت پالادیوم نیز به کمترین رقم در ۵ سال گذشته و زیر هزار دلار در هر اونس رسید.

هر اونس طلا با ۱۸ دلار و ۳۵ سنت کاهش ۱۹۴۰.۲۰ دلار فروخته شد و طی هفته گذشته ۲.۴ درصد کاهش یافت.

 

جیم وایکاف، تحلیلگر ارشد بازار در کیتکو متال گفت: «طلا در کوتاه مدت به معاملات جانبی ادامه خواهد داد تا در کوتاه مدت کاهش یابد مگر اینکه شاهد تشدید رویدادهای ژئوپلیتیکی، گزارش ضعیف اقتصادی آمریکا باشیم یا اینکه فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را پیشنهاد دهد.»

«از دیدگاه بازار، جنگ اسرائیل و حماس به میزان قابل‌توجهی تشدید نشده است و ریسک‌پذیری بیشتر شده و پول از بازار طلا بیرون آمده است.»

طلا در هفته گذشته به علت تنش‌های ژئوپلتیکی در غرب آسیا، به سطح ۲ هزار دلار رسید و از آن زمان تاکنون بیش از ۵۰ دلار از دست داده است.

اظهارات مقامات فدرال رزرو که می‌گویند مطمئن نیستند نرخ بهره برای مقابله با تورم به اندازه کافی بالاست یا نه، انتظار بازار برای کاهش نرخ بهره را تضعیف کرده است.

سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و شاخص دلار طی هفته گذشته افزایش یافت و از جذابیت طلا که دارایی بدون بهره برای سرمایه‌گذاران است، کاست.

انتهای خبر

منبع: فارس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا