اخبار

چگونگی بازار طلا و سکه

آخرین وضعیت بازار طلا و سکه پیش از 5 شهریور 99

چهار شنبه ۹۹/۰۶/۰۵ ، (دی‎ اجرت): بازار سکه در معاملات روز گذشته بار دیگر روند صعودی به خود گرفت، افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در شرایطی رقم خورد که نرخ دلار نیز در بازار ارز تهران افزایش را تجربه کرد، از طرفی کاهش قیمت طلای جهانی بر قیمت سکه تاثیر منفی نداشته، بلکه افزایش قیمت را در این فلز با ارزش شاهد هستیم. یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس روندهای قیمتی بازارهای طلا و سکه را بررسی می‌کنیم.

خبر مثبت درباره درمان بیماری کووید- ۱۹ بود که به صعود سهام و دارایی‌های پرریسک دیگر کمک کرد.

سکه به دنبال تحکیم قیمت

بازار سکه در معاملات روز گذشته بار دیگر روند صعودی به خود گرفت. بهای هر سکه طرح جدید که روز دوشنبه با کاهش قیمت مواجه شده بود در جریان داد و ستدهای روز گذشته با ۱۰۰ هزارتومان رشد در ارتفاع ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قرار گرفت.

افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در شرایطی رقم خورد که نرخ دلار نیز در بازار ارز تهران افزایش را تجربه کرد، از طرفی کاهش قیمت طلای خام جهانی بر قیمت سکه تاثیر منفی نداشته، بلکه افزایش قیمت را در این فلز با ارزش شاهد هستیم. ( برای خواندن خبر اینجا کلیک کنید. )

به نظر می‌رسد نوسانات سکه در کانال ۱۰ میلیون تومان تا ۱۱ میلیون تومان ادامه داشته باشد. به دلیل نوسانات بالای قیمت در طول هفته، تقاضا برای خرید سکه به شدت کاهش یافته و این موضوع باعث زیان مردم و فعالان صنف طلا شده است.

موارد مصرف طلا در زندگی
بیشتر بخوانید

افت ۳۰ دلاری طلا

در معاملات روز گذشته هر اونس طلا در بازار جهانی تحت تاثیر ثبات ارزش دلارکاهش یافت و تا ساعت۱۶ در محدوده ۱۹۲۹ دلار قرار گرفت. صعود بازارهای سهام روند رشد این فلز زرد رنگ رابا کندی مواجه کرده است. نرخ‌های بهره پایین، ارزش دلار و بازده اوراق قرضه را تحت فشار قرار می‌دهد در حالی که جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا را افزایش می‌دهد. ( برای خواندن خبر اینجا کلیک کنید. )

فدرال رزرو مجموعه‌ای از اقدامات مالی و پولی محرک رشد را به اجرا گذاشته و برای کاهش زیان‌های اقتصادی ناشی از کرونا نرخ بهره را کاهش داده است. این اقدامات موجب شده قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۲۸ درصد افزایش یابد.

عاملی که روی معاملات بازار طلا تاثیر منفی گذاشت، خبر مثبت درباره درمان بیماری کووید- ۱۹ بود که به صعود سهام و دارایی‌های پرریسک دیگر کمک کرد.

انتهای خبر

منبع: تجارت آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا