اخبار

چشمک طلا به بازار سکه

پیش بینی قیمت سکه امروز 26 دی

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۶، (دی‎ اجرت): به نقل از اکوایران، برخی تحلیلگران بازارهای جهانی باور دارند که اونس طلا حرکت خود به سوی مرز حساس و بزرگ ۲ هزار دلار را آغاز کرده است. شکست کانال هزار و ۹۰۰ دلار و پرش به بالای محدوده هزار و ۹۲۰ دلار موجب شده انتظارات افزایشی برای طلای جهانی تقویت شود.

هرچند افزایش قیمت جهانی طلا موجب شده قیمت سکه امامی افت نکند و به سوی کانال ۱۸ میلیون تومان نرود، اما در مقابل، افزایش نیافتن قیمت دلار هم بازگشت سکه به سقف تاریخی ۲۲ میلیون تومان را دشوار کرده است.

از نگاه برخی فعالان بازار داخلی، تقویت انتظارات برای رشد اونس طلا موجب شده است که فشار فروش در بازار سکه امامی محدودتر شود و فلز گرانبهای داخلی در برابر افت قیمت به زیر کانال ۲۱ میلیون تومان مقاومت کند.

در حالی که سکه روز یکشنبه افت خاصی را تجربه نکرد، در بازار کمتر کسی تمایل به خرید سنگین داشت. گفته‌های فعالان نشان می‌دهد که عدم افزایش دلار موجب شده سکه‌بازان افزایشی با احتیاط رفتار کنند و بی‌گدار به آب نزنند.

در واقع می‌توان گفت که افزایش اونس طلا موجب شده جلوی افت سکه گرفته شود و این فلز گرانبها به سوی ارزش ذاتی خود در کانال ۱۸ میلیون تومان حرکت نکند و در مقابل، عدم افزایش قیمت دلار نیز بازگشت سکه به سقف تاریخی ۲۲ میلیون تومان را دشوار کرده است.

انتهای خبر

منبع:شبکه اطلاع رسانی طلا،سکه و ارز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا