اخبار

وضعیت طلا و سکه در هفته گذشته

آخرین سیگنال ها برای طلا پیش از اعلام قیمت امروز

پنج شنبه ۹۹/۰۶/۱۳ ، (دی‎ اجرت): قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۱۲ شهریور ماه با ۹ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش به یک میلیون و ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

کاهش قیمت تحت تاثیر بهبود ارزش دلار در بازار رخ داد.

اما آخرین وضعیت بازار سکه چطور بوده است؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشته است: سکه از چند روز گذشته مسیر صعودی را طی می کند و در نهایت در ادامه سیر صعودی آرام گرفت و هیچ تغییری نسبت به روز گذشته نداشت و هر سکه طرح جدید در بازار آزاد روز چهارشنبه ۱۱ میلیون و ۳۵۰ تومان معامله شد. این در حالی است که قیمت جهانی طلا تحت تاثیر صعود شاخص های مهم بورسی آمریکا افت ۳۲ دلاری را نشان می دهد.
از طرفی افزایش نرخ ارز در بازار آزاد و سامانه نیما تاثیری بر قیمت سکه نداشته است. روند این دوبازار به متعادل شدن سکه منجر شد و این فلز گرانبها بدون تغییر ماند. تثبیت سکه در کانال ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومانی به روند افزایشی بازار جهانی طلا نیاز دارد که می تواند موجب افزایش بیشتر خریدها در بازار سکه شود. در واقع معامله گران سکه روز گذشته با احتیاط نسبت به کاهش اونس به داد و ستد پرداختند. ( برای خواندن خبر اینجا کلیک کنید. )

طلا وارد سیر نزولی شد.

قیمت طلا در بازارهای جهانی طی روز چهارشنبه با کاهش مواجه شد. این کاهش قیمت تحت تاثیر بهبود ارزش دلار در بازار رخ داد. تقویت دلار باعث ایجاد فشار کاهشی بر قیمت اونس طلا شده است اما کماکان به نظر می رسد کفه ترازو به نفع طلا سنگین تر باشد، زیرا سیاست های پولی فدرال رزرو و بانک های مرکزی کشورهای مختلف جهان تا زمانی که تاثیرات اقتصادی پاندمی کرونا در بازار وجود دارند ادامه خواهد داشت.
تقویت دلار البته بیشترین فشار را به مشتریانی که با سایر ارزها معامله می کنند وارد خواهد آورد چرا که با …

مسکوک طلا چیست؟
بیشتر بخوانید

انتهای خبر

منبع: تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا