اخبار

ممنوعيت معامله مصنوعات طلا بدون کد شناسایی

هشدار اداره استاندارد تهران به طلافروشی‌ها!

یکشنبه ۹۸/۰۴/۲۳ ، (دی‎ اجرت):محمود رضا طاهری با اعلام اجرای گشت‌های نظارتی، افزود: طبق مقررات، خرید و فروش مصنوعات طلای بدون کد شناسایی یا دارای کد شناسایی ابطال شده ممنوع است.

مدیرکل استاندارد استان تهران: خرید و فروش مصنوعات طلا بدون کد شناسایی ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان تهران، محمود رضا طاهری با اعلام اجرای گشت‌های نظارتی، افزود: طبق مقررات، خرید و فروش مصنوعات طلای بدون کد شناسایی یا دارای کد شناسایی ابطال شده ممنوع است.

چرا خرید و فروش مصنوعات طلا بدون کد شناسایی ممنوع است؟

وی در تشریح این خبر گفت: این موضوع مکررا به خریداران، سازندگان و عرضه‌کنندگان مصنوعات طلا در استان اطلاع رسانی شده است و در حال حاضر نیز، بازرسان استاندارد با اکران بنر و استند در مراکز عرضه، شهروندان را از این موضوع آگاه می‌کنند. تا دیگر شهروندان در خرید طلا و جواهر دچار مشکل نشوند و بتوانند از آن طلایی که خریداری می‎کنند به خوبی استفاده کنند و همچنین دست سواستفادگران در این حرفه طلا و جواهر از ساخت مصنوعات طلای تقلبی یا ساخت طلا با عیار پایین کوتاهه شود.

این مقام مسؤول با تاکید بر ممنوعیت خرید و فروش مصنوعات طلای فاقد کد شناسایی افزود: از ابتدای سال تاکنون برای ۱۲ واحد سازنده مصنوعات طلا کد شناسایی صادر شده است و مجموعا واحد‌های دارای کد در استان تهران بالغ بر ۱۵۰۰ واحد است. با این وجود هنوز هستند مراکزی که محصولات طلای خود را بدون کد شناسایی می‎سازند و در بازارهای طلا یا به طلا فروشی‎ها عرضه می‎کنند؛ تا چندی پیش این کار پیگرد قانونی نداشت اما هم اکنون توزیع و ساخت مصنوعات طلا بدون داشتن کد شناسایی ممنوع است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا