اخبار

معاوضه زیورآلات با شمش طلا

اجبار زن جوان توسط راننده پژو به معاوضه زیورآلات با شمش طلا!

جمعه ۹۸/۱۰/۱۳ ، (دی‎ اجرت):  یازدهم مهر ماه سال جاری پرونده‌ای با عنوان سرقت از یک خانم جوان از کلانتری ۱۰۶ نامجو برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد. زن جوان در اظهارات خود گفت: راننده خودرو که مردی حدوداً ۵۰ ساله بود در مسیر به من چند شمش طلا نشان داد و گفت که قصد معاوضه شمشها را با طلاهای همراهم دارد!

در مسیر به من چند شمش طلا نشان داد و گفت که قصد معاوضه شمشها را با طلاهای همراهم دارد

این خانم پس از حضور در پایگاه سوم، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت دو بعدازظهر دهم مهر برای رفتن به منزل خواهرم، سوار یک دستگاه پژو ۴۰۵ نقره‌ای شدم، راننده خودرو که مردی حدوداً ۵۰ ساله بود در مسیر به من چند شمش طلا نشان داد و گفت که قصد معاوضه شمشها را با طلاهای همراهم دارد و به من پیشنهاد داد که اگر موافقم طلاهایم را به او بدهم و در عوض یک عدد شمش از وی بگیرم.

وی افزود: من که به رفتار او مشکوک بودم از این کار امتناع کردم، در ادامه مسیر به یک مکان خلوت رسیدیم، راننده پس از توقف خودرو، با پرخاش و تهدید چاقو به من گفت که طلاهایم را به او دهم، من نیز برای حفظ جانم این کار را کردم و طلاهای ۱۸ عیار خود را به ارزش حدود ۱۰ میلیون تومان به او دادم.

این خانم جوان ادامه داد: راننده با پیاده کردن من از خودرو به سرعت متواری شد که من موفق به یادداشت شماره پلاک خودرو شدم.

طلای بدون کارمزد
بیشتر بخوانید

کارآگاهان در گام نخست تحقیقات موفق به شناسایی مالک خودروی پژو ۴۰۵ شدند، در ادامه مالک خودرو که خانمی میانسال بود با دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه ۱۵ به پلیس آگاهی دعوت شد و عنوان کرد که خودرو برای فروش در اختیار یکی از بستگانش به نام علیرضا ۵۰ ساله بوده است.

در ادامه و در پایشهای اطلاعاتی مشخص شد که علیرضا پیشتر به جرم کلاهبرداری دستگیر و سابقه کیفری دارد.

در نهایت مخفیگاه متهم شناسایی و وی با دستور قضائی، حین خروج از منزلش بازداشت شد.

متهم پس از انتقال به پایگاه سوم، علاوه بر سرقت طلاهای زن مسافر به پنج فقره سرقت مشابه در محدوده شرق تهران و محله نظام‌آباد اعتراف کرد.

سرهنگ کامیار چهری؛ رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: علیرضا با اقرار صریح به جرائم ارتکابی، با دستور مقام قضایی برای شناسایی سایر مالباختگان در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارد.

منبع تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا