اخبار

فروش مصنوعات طلا به جای خام فروشی

راه اندازی کارگاه‌های ساخت طلا!

شنبه ۹۸/۰۸/۱۸ ، (دی‎ اجرت): راه‌اندازی کارگاههای ساخت مصنوعات طلا مانع از خام فروشی می‌شود.

توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه جواهرسازی با نگاه دقیق به بازارکار و رونق اقتصادی با تکیه بر ظرفیت‌های بزرگ معادن طلا و سنگ از نیازهای اصلی شهرستان‌ها محسوب می‌شود.

فرماندار تکاب گفت: راه اندازی کارگاه‌های ساخت مصنوعات طلا مانع از خام فروشی می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمود زمانی در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین کارخانه طلا و فنی و حرفه ای در خصوص ساخت مصنوعات طلا در این شهرستان، با اشاره به اینکه تکاب با داشتن ۲ معدن بزرگ طلا و ۳۰ معدن فعال سنگ ازمهمترین قطب‌های معدنی کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: باید از این ظرفیت در راستای ایجاد اشتغال، صنایع پایین‌ دستی و راه ‌اندازی کارگاه‌های تولید مصنوعات طلا استفاده شده تا از این طریق از خام‌فروشی طلا خام یا طلا ابشده و مواد معدنی جلوگیری شود.

فرماندار تکاب اظهار کرد: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه جواهرسازی با نگاه دقیق به بازارکار و رونق اقتصادی با تکیه بر ظرفیت‌های بزرگ معادن طلا خام و سنگ از نیازهای اصلی این شهرستان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه توانمندسازی نیروی کار در جهت ایجاد خلاقیت و کارآفرینی، یکی از مهمترین اهداف توسعه این شهرستان است گفت: آموزش و توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برپایه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های محلی، کلید رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در تکاب است که تحقق این امر نیازمند تغییر نگرش در ایجاد اشتغال و عبور از پشت میزنشینی است.

منبع ایسنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن