اخبار

هشدار:مراقب اصلاح قیمت طلا باشید

تحلیل قیمت طلا تا سال 2021

دوشنبه ۹۸/۱۱/۱۴ ، (دی‎ اجرت): موسسه سرمایه گذاری ABN AMRO در تازه ترین تحلیل خود نوشت: گرچه قیمت طلا در بلندمدت روند صعودی خواهد داشت ولی این احتمال وجود دارد که قیمت این فلز گرانبها طی هفته های آینده با اصلاح روبرو شود.

برخی از عوامل مهم و موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت عبارتند از دلار آمریکا، نرخ بهره منفی اوراق قرضه، پایین بودن نرخ بهره آمریکا و رشد تقاضای فیزیکی.

به گزارش دی اجرت  (diojrat)، بر این اساس Georgette Boele تحلیلگر ارشد این بانک هلندی گفت: قیمت طلا تاکنون با رشد فزاینده ای روبرو شده است. قیمت طلا اکنون به هدف سپتامبر ما رسیده است. قیمت نقره به هدف دسامبر و قیمت پلاتین نیز به هدف ژوئن ما رسیده است. احتمال می دهیم قیمت فلزات گرانبها طی هفته ها و ماه های آینده اصلاح شود.

این گزارش افزود: ماه نخست میلادی معمولا برای قیمت انس طلا خوب است ولی این بدان معنا نیست که قیمت این فلز گرانبها به طور متوالی صعودی خواهد بود. شروع خوب قیمت طلا در آغاز سال ۲۰۲۰ هیچ ضمانتی برای این نیست که قیمت تا پایان امسال خوب و صعودی خواهد بود.

وی تاکید کرد: بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری با پشتوانه طلا اقدام به افزایش ذخایر خود کرده اند. در بلندمدت قیمت طلا صعودی خوهد بود و قیمت این فلز گرانبها تا پایان ۲۰۲۱ افزایش خواهد یافت.

برخی از عوامل مهم و موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت عبارتند از دلار آمریکا، نرخ بهره منفی اوراق قرضه، پایین بودن نرخ بهره آمریکا و رشد تقاضای فیزیکی.

ترازوی طلافروشی یا ترازوی زرگری
بیشتر بخوانید

این بانک هلندی پیش بینی کرده است که ارزش دلار آمریکا به مرور زمان کاهش خواهد یافت و این عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا و نقره خواهد بود. تا وقتی نرخ بهره در آمریکا پایین باشد، تقاضا برای خرید طلا افزایش خواهد یافت.

این بانک پیش بینی کرده است که قیمت اونس طلا تا سه ماه پایانی امسال به ۱۶۰۰ دلار و تا پایان ۲۰۲۱ میلادی به ۱۷۵۰ دلار خواهد رسید.

منبع بنکر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا