اخبار

قیمت طلا و سکه پله‌های ترقی را طی می‌کنند

پیش بینی قیمت طلا تا پایان هفته / تا قبل از سال میلادی طلا بخریم؟

دوشنبه ۹۸/۰۹/۱۱ ، (دی‎ اجرت):  برآوردها نشان می دهد در هفته گذشته سود فعالان بازارهای دلار و سکه طلا بیش از دو برابر سهامداران بورس بود. پیش از شروع هفته اخیر و در هفته نخست پس از گرانی قیمت بنزین آخرین کارنامه هفتگی بازارها این گونه بود؛ بورس بازدهی منفی ۰٫۶۸ درصد، دلار بازدهی مثبت ۲٫۵۸ درصد، سکه بازدهی مثبت ۲٫۶۶ درصد و طلا هم بازدهی مثبت ۲٫۹۸ درصد.

دبیر اتحادیه طلای تهران می گوید: توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد خرید مصنوعات طلا را دارند، مصنوع مورد نظر را خریداری کنند؛ چرا که ممکن است قیمت طلا تا پایان سال گران شود.

برآوردها نشان می دهد در هفته گذشته سود فعالان بازارهای دلار و سکه طلا بیش از دو برابر سهامداران بورس بود. پیش از شروع هفته اخیر و در هفته نخست پس از گرانی قیمت بنزین آخرین کارنامه هفتگی بازارها این گونه بود؛ بورس بازدهی منفی ۰٫۶۸ درصد، دلار بازدهی مثبت ۲٫۵۸ درصد، سکه بازدهی مثبت ۲٫۶۶ درصد و طلا هم بازدهی مثبت ۲٫۹۸ درصد.

هر چند که طی دو هفته اخیر بازار جهانی طلا روند کاهشی داشته است اما در ایران به دلیل بالا رفتن تقاضا برای خرید ارز قیمت طلا و دلار همزمان با هم گران شد.
در این شرایط که بازارهای دلار و سکه طلا پرنوسان تر شده اند و بازار طلا و بورس هم یک روند صعودی را پشت سر می گذرانند، آیا خرید طلا تا قبل از سال میلادی صرفه اقتصادی دارد؟

قیمت طلا تا پایان هفته گران می شود؟

در همین حال، دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پایان هفته گران خواهد شد؟ به تجارت نیوز گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین قیمت دلار در بازار گران شد. همچنین با توجه به نزدیک شدن سال ۲۰۲۰ تقاضا برای تسویه حساب های ارزی بالا می گیرد بنابراین عرضه ارز در بازار کاهش و تقاضا نیز افزایش می یابد. همین عامل باعث شده که قیمت طلا هم در بازار گران شود.

مسکوک طلا چیست؟
بیشتر بخوانید

نادر بذرافشان افزود: در دو هفته گذشته قیمت انس جهانی طلا حدود ۲۸ تا ۳۰ دلار ارزان شده است. معتقدیم چنانچه افزایش قیمت دلار ادامه دار باشد، قیمت سکه و طلا تا پایان هفته هم گران خواهد شد.

تقاضا در بازار طلا افزایش یافت

او همچنین به وضعیت تقاضا در بازار اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا در بازار افزایش یافته است و هر چه به پایان سال …

منبع تی نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا