اخبار

قیمت طلا در روزهای آخر تابستان

مشتریان بازار طلا چه کسانی هستند؟

سه شنبه ۹۹/۰۶/۱۸ ، (دی‎ اجرت): رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: نوسان قیمت طلا تا پایان تابستان ادامه‌دار است. این روزها مشتریان بازار طلا خریداران طلاهای آب شده و سکه هستند.

فعلا طلاهای خانگی از خانه‌های مردم تکان نخورده و روانه بازار نشده است.

قیمت طلا از ابتدای تابستان تا حالا با نوسان همراه است. قیمت طلا در روزهای پایانی تابستان حدودا بین هفت هزار تا ۱۰ هزار تومان نوسان دارد. آیا قیمت طلا در روزهای آخر تابستان ارزان‌تر می‌شود؟

رئیس اتحادیه طلای تهران درباره روند قیمت طلا در روزهای آخر تابستان ۹۹  گفت: نوسان قیمت طلا تا پایان تابستان ادامه‌دار است. ممکن است قیمت طلا در هر گرم بین پنج هزار تا شش هزار تومان گران شود. به عنوان مثال طبق معاملات روز گذشته قیمت طلا در هر گرم بین ۲۰ هزار تومان گران شد.

ابراهیم محمدولی در پاسخ به این پرسش که مشتریان بازار طلا چه کسانی هستند؟ پاسخ داد: زمانی که قیمت طلا گران می‌شود مردم برای خرید طلای آب شده و سکه استقبال می‌کنند اما زمانی که قیمت طلا روند کاهشی به خود می‌گیرد طلاهای خانگی روانه بازار می‌شود. فعلا طلاهای خانگی از خانه‌های مردم تکان نخورده و روانه بازار نشده است. در این شرایط فعلا مردم متقاضی خرید طلای آب شده و سکه هستند.

حذف اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده چه شد؟

او درباره حذف اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده افزود: سال گذشته مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف شود اما عملا هنوز این مصوبه اجرا نشده است. ( برای خواندن خبر دی اجرت را دنبال کنید. )

زیورآلات آلیاژی از طلا هستند نه خود طلا!
بیشتر بخوانید

محمدولی با اشاره به قیمت انواع سکه گفت: براساس آخرین معاملات روز گذشته تمام سکه ۱۱ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۵۵۰ هزار تومان فروخته شده است. ربع سکه نیز با قیمت سه میلیون و ۲۴۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

انتهای خبر

منبع: تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا