اخبار

قیمت طلا تا پایان سال ۱۴۰۰

8پیش‌بینی از قیمت طلا تا پایان سال ۱۴۰۰

دوشنبه ۱۴۰۰/۸/۱۷، (دی‎ اجرت): قیمت طلا مدتی است در کانال ۱٫۱ میلیون تومان در حال نوسان است. آیا این کانال تا پایان سال تغییر خواهد کرد؟ در این گزارش هشت پیش‌بینی از آینده طلا که توسط کارشناس‌های بازارهای مالی در مصاحبه‌های زنده اینستاگرامی مطرح شده‌اند را می‌توانید مشاهده کنید.

در مورد قیمت طلا تا یک ماه دیگر تصمیمی نگیرید اما در انس جهانی در کوتاه‌مدت روند نزولی و در بلندمدت روند صعودی قابل پیش‌بینی است.

قیمت دلار در بازار آزاد همچنان در کانال ۲۷ هزار تومان نوسان دارد. آیا این روند تا پایان امسال تغییری خواهد کرد؟ در این گزارش پیش‌بینی ۱۰ کارشناس بازارهای مالی که در مصاحبه‌های زنده اینستاگرامی با تجارت‌نیوز مطرح کرده‌اند را می‌توانید ببینید.

نیما میرزایی: قیمت طلا در بازار جهانی طلا، توانایی صعود قیمت مشاهده نمی‌شود اما در بازار داخلی به دلیل نوسان احتمالی دلار ممکن است قیمت طلا تا پایان امسال تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کند. قیمت دلار با برجام ۲۵ هزار تومان و بدون برجام نهایتا ۳۰ هزار تومان خواهد شد. اگر اصلاحی هم صورت بگیرد ممکن است تا ۲۴ هزار تومان ارزان شود.

مریم محبی: در قیمت طلا پتانسیل رشد وجود دارد و در بهترین حالت در بازار جهانی تا ۱۸۰۰ دلار در هر انس افزایش می‌یابد و در بازار داخل هم ارزان نخواهد شد و متناسب با تورم رشد می‌کند. قیمت دلار ۲۰ هزار تومانی بعید است و دلار ۳۰ هزار تومانی تا پایان سال ممکن است البته اگر دستوری کاهش ندهند.

میلاد صادقی: قیمت تعادلی هر گرم طلا اکنون ۱٫۱ میلیون تومان است اما ظرفیت رشد تا گرمی ۱٫۲ میلیون تومان را دارد و تا پایان سال نرخ تعادلی آن ممکن است به ۱٫۴ میلیون تومان برسد. قیمت دلار نرخ واقعی دلار ۲۷ هزار تومان است و تا پایان سال بالاتر از ۲۸ هزار تومان نمی‌شود.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره نُه
بیشتر بخوانید

مجتی دیبا:  قیمت طلا رشدی شبیه به دلار یعنی در حد چهار تا پنج درصد تا پایان سال را می‌توان برای طلا پیش‌بینی کرد و اگر هم دلار ریزش کند طلا هم متاثر خواهد شد. قیمت دلار پایین‌تر از ۲۵ هزار تومان بعید است و تا پایان سال ۳۰ هزار تومان بعید نیست.

نیما آگاهی:  قیمت دلار مثل دلار یک روند صعودی محدود خواهد داشت و نهایتا ۱۰ تا ۱۵ درصد تا پایان امسال رشد می‌کند. قیمت دلار کف قیمت نهایتا ۲۵ هزار تومان است و سقف قیمت رقمی بین ۳۱ هزار تا ۳۳ هزار تومان خواهد بود.

محمد حشمتی: مثل دلار یک روند آرام خواهد داشت و در بازار جهانی هم نرخ انس جهانی بعید است به دو هزار دلار برسد.

علی صادقین: فعلا تا یک ماه دیگر تصمیمی نگیرید اما در انس جهانی در کوتاه‌مدت روند نزولی و در بلندمدت روند صعودی قابل پیش‌بینی است. با برجام ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان و بدون برجام ۳۸ تا ۴۲ هزار تومان پیش‌بینی می‌شود. در روند فعلی یعنی با و بدون برجام ۳۰ هزار تا ۳۲ هزار تومان برای دوره تا پایان سال پیش‌بینی می‌شود.

مهدی سماواتی: در هشت ماه آینده نوسان ۲۰ تا ۲۸ درصد برای طلا قابل پیش‌بینی است. طبق نظرسنجی از سه هزار نفر فعال اقتصادی ممکن است تا پایان سال به ۳۲ هزار تومان شود.

 اولین مذاکره هسته‌ای دولت رئیسی اعلام شد و تاثیر آن در قیمت طلا

در کانال های تلگرامی باز هم اخبار برجام توجه ها را به خود جلب کرد. زمان قطعی اولین مذاکره هسته‌ای ایران و ۴+۱ بعد از مدت ها کش و قوس در دولت رییسی مشخص شد. معاون وزیر خارجه در صفحه توئیتر خود نوشت: در تماس تلفنی با آقای انریکه مورا، آغاز مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی، در روز ۸ آذرماه در وین مورد موافقت قرار گرفت. ( خبر بخوانید. )

کدام طلافروش؟! کدام طلافروشی؟!
بیشتر بخوانید

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم در این رابطه اعلام کرد: واشنگتن در دور هفتم مذاکرات وین که از ۲۹ نوامبر از سر گرفته خواهد شد شرکت خواهد کرد و ریاست هیئت آمریکایی را رابرت مالی نماینده آمریکا در امور ایران به عهده خواهد داشت. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین مدعی شد چنانچه ایران جدی باشد، رسیدن به توافق سریع امکان‌پذیر است.

انتهای خبر

منبع: تجارت نیوز

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا