اخبار

قیمت سکه سرگردان بین دلار و طلای جهانی

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۸، (دی‎ اجرت): قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز گذشته بر روی پله نهم کانال ۲۸ میلیون تومان گرفتار شد و در تلاش برای فتح خاکریز ۲۹ میلیون تومان بود. اما در نهایت با کاهش ۵۰ هزارتومانی بر روی ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار گرفت. باتوجه‌به اینکه سکه چند روزی است در یک محدوده خاص معامله می‌شود برخی از کارشناسان معتقدند که شرایط رکود فعلی که بر بازار حاکم است.

از سوی دیگر، قیمت طلای آب شده هم در معاملات پشت خطی دوشنبه‌شب با ۱۰ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان بسته شد و در روز سه‌شنبه به ۱۰ میلیون و ۶۲۱ هزار تومان رسید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد شیب صعودی قیمت اونس طلا در بازار سه‌شنبه ۷ آذرماه به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا و انتظارات فدرال رزرو برای پایان افزایش نرخ بهره به بالاترین حد خود در بیش از ۶ ماه گذشته رسید. این فلز گران‌بهای جهانی عصر دیروز در تا سطح ۲۰۴۰ دلار بالا رفته بود که در مقایسه با اولین روز آذر تقریباً ۵۰ دلار افزایش را نشان می‌دهد.

البته در شب گذشته قیمت طلا دوباره اوج گرفت و به ۲۰۵۰ دلار رسید. برخی از سکه بازان امیدوارند که جهش خیره‌کننده قیمت طلای جهانی در روز جاری بتواند برروی نوسانات نرخ سکه امامی اثر بگذارد. به عقیده این دسته در شرایط کنونی سکه پتانسیل رشد دارد و حتی می‌تواند به کانال ۲۹ میلیون تومان ورود کند.

بااین‌حال برخی از معامله‌گران می‌گویند نرخ دلار تحت تسلط نهاد مرکزی بازارساز طلسم شده است. درصورتی‌که دلار در بازار امروز از منطقه خاکستری نیمه کانال ۵۰ هزار تومان خارج شود این امروز می‌تواند بر قدرت سکه بازان داخلی بیفزاید.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره بیست و شش
بیشتر بخوانید

در شرایط کنونی فنی کارها می‌گویند که سکه امامی در بازار امروز چهارشنبه ۸ آذر، مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پس از آن، مقاومت ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. از سوی دیگر مرز حمایتی ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه‌بازان مهم است که اگر شکسته شود احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود. البته برخی از معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که در روز جاری سکه بین خاکریز ۲۸ و ۲۹ میلیون تومان نوسان خواهد کرد.

انتهای خبر

منبع: ایران اکونومیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا