اخبار

قیمت سکه در بازار طلا ۲۱ دی

گزارشی از بازارهای جهانی و قیمت سکه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۱، (دی‎ اجرت): قیمت سکه روز گذشته با کمک قیمت اونس طلا بالا رفت اما معامله گران قیمت سکه را برای امروز سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ را چگونه پیش بینی کرده اند؟

با وجود رشد قیمت سکه،‌هم چنان حباب این فلز گران بها بالاست و در محدوده ۵ درصدی قرار دارد.

قیمت سکه در روز های گذشته مرز ۱۳ میلیون تومان را از دست داد و به کانال ۱۲ میلیون تومان عقب نشینی کرد اما روز گذشته ورق برگشت و این فلز گران بهای داخلی وارد فاز افزایشی شد. روز گذشته با صعود طلای جهانی به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار قیمت سکه جان دوباره گرفت.

قیمت سکه عصر روز گذشته توانست ۸۰ هزار تومان بر ارزش خود بیفزاید و با ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله شد. به عبارت دیگر روز دوشنبه توانست خود را در سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تثبیت کند. سکه در این روز با قدرت توانست حمایت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را به عنوان کف جدیدی تعریف و سپس حرکت خود به سوی سطوح بالاتر را آغاز کند.

ریسک کم قیمت سکه در بازار طلا

با وجود رشد قیمت سکه،‌هم چنان حباب این فلز گران بها بالاست و در محدوده ۵ درصدی قرار دارد. این سطح حباب موجب می شود که بازیگران بزرگ در خرید فلز گران بهای داخلی احتیاط بیشتری کنند. با این حال، سکه در بین سایر قطعات طلا، ریسک کمتری برای خرید دارد.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز سه شنبه ۲۱ دی دی ۱۴۰۰ را چگونه پیش بینی کرده اند؟

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره دَه
بیشتر بخوانید

رشد قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه دیشب در معاملات پشت خطی بر روی ۱۲ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان قرار گرفت که نسبت به معاملات پشت خطی یکشنبه شب رشد ۹۰ هزار تومانی را نشان می دهد. این قیمت نسبت به معاملات نقدی روز گذشته ۳۰ هزار تومان پایین تر بود.قیمت سکه روز گذشته بر روی ۱۲ میلییون و ۵۰۰ هزار تومان قرار داشت

گزارشی از بازارهای جهانی

آرتور هوگان، استراتژیست ارشد بازار در National Holdings Corp اعلام کرد: «داستان بزرگ هفته اول سال جدید، افزایش مداوم بازدهی خزانه داری ایالات متحده بود.»

هوگان به سرمایه گذاران توصیه کرد که پول بیشتری در سهام مالی، صنعتی و انرژی بگذارند زیرا به احتمال زیاد با افزایش رشد اقتصادی مورد انتظار در ماه های آتی سود قابل توجهی کسب خواهند کرد.

گلدمن ساکس اکنون انتظار دارد که فدرال رزرو در سال جاری چهار بار نرخ بهره را افزایش دهد و روند کاهش حجم ترازنامه خود را از ماه جولای آغاز کند و به سایر بانک های بزرگ در پیش بینی تشدید تهاجمی سیاست پولی ایالات متحده بپیوندد.

آمارهای تورم آمریکا در روز چهارشنبه هفته جاری منتشر می شود، به گفته تحلیلگران این آمار می‌تواند نشان دهد که تورم اصلی به بالاترین میزان در دهه های اخیر یعنی ۵.۴ درصد رسیده است، سطحی که تایید افزایش نرخ در آمریکا در ماه مارس(اسفند) است.

معاملات آتی نرخ بهره در حال حاضر حاکی از احتمال بیش از ۷۰ درصدی افزایش به ۰.۲۵ درصد در ماه مارس و حداقل دو افزایش دیگر تا پایان سال است.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره پنجاه و یک
بیشتر بخوانید

در حال حاضر طلا با افزایش حدود ۳ دلار تا مرز ۱۸۰۰ دلار فاصله دارد. معاملات آتی طلای فوریه (بهمن) با ۰.۰۶ درصد افزایش در روز به ۱۷۹۸.۵۰ دلار رسید. ( خبربخوانید.)

بیت‌کوین نزدیک ۴۰هزار دلار

دیروز بیت کوین پشتیبانی بالای ۴۰ هزار دلار را تثبیت کرد. مقاومت نیز نزدیک به ۴۵ هزار دلار بود.

فشار فروش بیت کوین (BTC) پس از کاهش قیمت هفته گذشته در حال کاهش است. این رمزارز پشتیبانی کوتاه مدتی در حدود ۴۰هزار دلار دارد، اگرچه به نظر می رسد قیمت صعودی آن در حدود ۴۳هزار تا ۴۵هزار دلار محدود باشد. بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ درصد کاهش یافته است.

انتهای خبر

منبع: شبکه‌ی اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا