اخبار

قیمت سکه در انتظار علامت طلا

معامله‌گران سکه به چه دلاری برای حفظ مرز روانی نیاز دارند؟

دوشنبه ۹۹/۱۲/۱۱ ، (دی‎ اجرت): امروز برای بازیگران بازار سکه، روند قیمت طلای جهانی اهمیت زیادی دارد؛‌ اگر طلای جهانی نتواند به بالای خط هزار و ۷۵۰ دلاری بازگردد،‌ امید سکه‌بازان برای اصلاح اونس طلا کاهش خواهد یافت،‌ عاملی که می‌تواند تا حدی مقاومت سکه در برابر افت قیمت را کنار بزند.

حباب قیمت ربع سکه ۳ درصد کاهش یافت و از محدوده ۵۳ درصدی به محدوده ۵۰ درصدی رسید.

البته برخی از بازیگران سکه چشم امید به تغییرات افزایشی قیمت دلار دارند. با این حال،‌ اگر اونس طلا در همین محدوده هزار و ۷۳۰ دلاری باقی بماند،‌ حتی با دلار ۲۶ هزار تومانی نیز ارزش ذاتی سکه به بالای ۱۱ میلیون تومان نمی رسد. در واقع با فرض ثبات اونس طلا، دلار باید رشد بسیار زیادی را تجربه کند تا از قیمت سکه ۱۱ میلیون تومانی حمایت کند. شب گذشته در معاملات پشت خطی دلار افزایشی شده بود و همین مساله موجب شده بود که سکه بازان با خوشبینی بیشتری به روند بازار در روز جاری چشم بدوزند.

افت حباب ربع سکه

حباب قیمت ربع سکه ۳ درصد کاهش یافت و از محدوده ۵۳ درصدی به محدوده ۵۰ درصدی رسید. در واقع خروج ربع سکه از کانال ۴ میلیون تومانی و رسیدن به قیمت ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی موجب شد که حباب ربع سکه کاهش معناداری پیدا کند. در شرایط کنونی با توجه به چنین سطح حبابی، خرید ربع سکه پر ریسک‌تر از سایر انواع سکه است. سکه روز گذشته توانست مرز ۱۱ میلیون تومانی را با چنگ و دندان حفظ کند،‌ ولی برای ماندگاری بالای این مرز،‌ طلای جهانی باید از فاز نزولی خارج شود. ( برای دیدن خبر کلیک کنید. )

راهکارهای آسان مراقبت از طلا و جواهر
بیشتر بخوانید

دیروز ارزش ذاتی سکه امامی نیز تا محدوده ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی پایین رفت که فاصله حدودا ۷ درصد با قیمت بازار داشت. به گفته فعّالان،‌ اگر امروز دلار به زیر ۲۵ هزار تومان برود،‌ احتمال افت سکه به کانال ۱۰ میلیون تومانی بسیار تقویت خواهد شد. با این حال، رفتار پشت خطی بازیگران دلار به گونه‌ای بود که به جای رفتن به کانال ۲۴ هزار تومانی، به نظر می‌رسید سودای بازگشت به بالای سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را در سر داشت.

انتهای خبر

منبع: اقتصاد نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا