اخبار

فلز گران‌بهای داخلی افزایش یافت

پیش‌بینی قیمت سکه از کانال یک حادثه

دو‌شنبه ۹۹/۱۲/۱۸ ، (دی‎ اجرت): در بازار سکه ایران معامله‌گران تصور می کنند امروز در بازار جهانی قرار است حادثه‌ای رخ دهد؛ صعود قیمت طلا. بازارهای جهانی،‌ فلز گران‌بهای داخلی به افزایش ۴ صدم درصدی دلار،‌ افزایش بیش از یک درصدی نشان داد.

بازارهای جهانی،‌ فلز گران‌بهای داخلی به افزایش ۴ صدم درصدی دلار،‌ افزایش بیش از یک درصدی نشان داد.

سکه‌بازان در انتظار حادثه صعود اونس طلا و حرکت فلز زرد از کف قیمتی هستند. آن‌ها روز گذشته نیز به همین امید خریدهای خود را بالا بردند. در چنین شرایطی، اگر امروز اونس طلا راه افزایش در کانال هزار و ۷۰۰ دلاری را در پیش بگیرد،‌ سکه‌بازان با قدرت در موقعیت خرید قرار خواهند گرفت. با این حال،‌ رفتن طلای جهانی به کانال هزار و ۶۰۰ دلاری می‌تواند بازیگران بازار سکه را بسیار محتاط کند.

بخشی از این احتیاط ناشی از افزایش حبابی است که در روز گذشته برای سکه اتفاق افتاد. در دومین روز هفته،‌ حباب فلز گران‌بهای داخلی  محدوده ۶ درصدی رسید و فاصله قیمت بازاری و ذاتی سکه در محدوده ۶۰۰ هزار تومانی قرار گرفت

اعداد حسّاس در بازار سکه

سکه‌بازان در شرایط کنونی باور دارند که برای ادامه نزول قیمت،‌ فلز گران‌بهای داخلی باید از سد ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی پایین‌تر برود. این سطح از آن جهت اهمیت پیدا می‌کند که روز گذشته،‌ سکه در آن مورد حمایت واقع شد. در صورتی که محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتومانی در روز جاری تثبیت شود،‌ خریداران با احتیاط وارد بازار خواهند شد و شکست محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی،‌ تقاضای جدید و بیشتری را وارد بازار خواهد کرد.

طلا با اجرت‌های سر به فلک کشیده
بیشتر بخوانید

روز گذشته در معاملات پشت خطی،‌ سکه تا محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رشد کرد و از این طریق سیگنال افزایشی به بازار روز جاری داد . با این حال،‌ دور از انتظار است که بدون صعود طلا،‌ سکه‌بازان با قدرت در موقعیت خرید قرار بگیرند. ( برای خواندن خبرهای گذشته در این مورد، کلیک کنید. )

انتهای خبر

منبع: اقتصاد نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا