اخبار

فرمان دلار به طلا: به بالای ۱۸۰۰

صعود دلار با اهرم بورس

یک‌شنبه ۱۴۰۰/۸/۱۶، (دی‎ اجرت): قیمت دلار همزمان با رشد شاخص بورس ، قیمت طلا و قیمت سکه بر مدار صعود قرار گرفت.

قیمت اونس طلا در روزهای گذشته زیر مرز ۱۸۰۰ دلار نوسان می کرد اما از روز گذشته این فلز گران بهای جهانی از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کرد.

قیمت دلار در ابتدای معاملات بازار ارز، ۱۱۰ تومان بالا رفت و با ۲۷ هزار و ۷۴۰ تومان معامله شد. این اسکناس آمریکایی در ادامه روند معاملاتی امروز در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت تهران بر روی ۲۷ هزار و ۸۷۰ تومان قرار گرفت.

به عبارت دیگر امروز قیمت دلار از مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان عبور کرد و تحلیلگران فنی معتقدند عبور اسکناس آمریکایی از مرز ۲۸ هزار تومانی می تواند دلار را به سوی ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان نیز هدایت کند. امروز در کنار اخبار برجام ؛ قیمت درهم و شاخص بورس نیز رشد کردند. بنابراین می توان گفت بورس و درهم از اهرم های اصلی افزایش قیمت دلار در بازار ارز امروز بوده اند. قیمت درهم به ۷ هزار و ۵۸۰ تومان رسید.

قیمت درهم در ابتدای معاملات بازار ارز امروز ۱۵ آبان ۱۴۰۰ بار دیگر به بالای ۷ هزار و ۵۰۰ تومان برگشت و با ۷ هزار و ۵۷۰ تومان مبادله شد . قیمت درهم در انتهای معاملات بازار ارز امروز ۱۰ تومان گران شد و بر روی ۷ هزار و ۵۸۰ تومان قرار گرفت .با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل (۳.۶۷۳) عدد ۲۷ هزار و ۸۴۱تومان به دست می‌آمد که ۲۹ تومان از قیمت دلار بازار آزاد پایین تر بود. (خبرهای قدیمی‌تر را بخوانید.)

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره پنج
بیشتر بخوانید

صعود قیمت سکه و طلا به فرمان قیمت دلار و طلای جهانی

قیمت اونس طلا در روزهای گذشته زیر مرز ۱۸۰۰ دلار نوسان می کرد اما از روز گذشته این فلز گران بهای جهانی از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کرد و در معاملات امروز بر روی ۱۸۱۸ دلار قرار گرفت. این افزایش قیمت عاملی برای صعود قیمت سکه شد. البته در کنار باید به افزایش قیمت دلار در بازار امروز نیز اشاره کرد.

قیمت طلا در ابتدای معاملات امروز به ۱ میلیون و ۱۸۶ هزار تومان تومان رسید و در انتهای روز بر روی ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار گرفت. سرنوشت قیمت سکه هم امروز مانند طلا صعودی بود و در ابتدای معاملت با ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان نرخ گذاری شد و در آخرین ساعات معاملات امروز با ۱۱ میلیون ۹۸۰ هزار تومان بسته شد. با احتساب قیمت ۲۷ هزار و ۸۷۰ تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه ۱۱ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان به دست می آمد. و حباب سکه نیز ۰.۴۳ درصد بود.

صعود چشمگیر بورس همزمان با دلار

امروز در کانال های تلگرامی قیمت دلار علاوه بر اخبار برجام صعود بورس هم برجسته شد. شاخص کل بورس امروز با رشد ۴۲ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۴۴۰ هزار واحد رسید.

سایه برجام در بازار ارز و دلار تهران

وزارت خارجه روسیه از گفت‌وگوی تلفنی وزیران خارجه روسیه و ایران درباره اوضاع برجام و ازسرگیری مذاکرات وین به‌منظور احیای توفق خبر داد.

همچنین امیر عبداللهیان درباره برجام گفت: ما در مذاکرات و اجرای تعهدات هسته‌ای خود جدی هستیم و طرف‌های دیگر باید به تعهدات خود عمل کنند

سوت چیست؟
بیشتر بخوانید

دموکرات‌ها به تازگی سه دفتر عالی ایالتی در ویرجینیا را از دست داده‌اند که بایدن یک سال پیش با ۱۰ درصد پیروزی در آن‌ها به دست آورد. این موضوع از آن جهت برای بازیگران ارزی اهمیت دارد که از نگاه برخی از آن ها، احیای برجام و لغو تحریم ها را برای دولت بایدن دشوارتر می کند.

از نظر این گروه، یکی از شروط ایران برای بازگشت به توافق هسته ای این است که آمریکا تضمین های لازم برای عدم خروج از برجام را ارایه دهد و بخش زیادی از تحریم ها را لغو کند. از نگاه بازیگران افزایشی، بدون تایید کنگره و جمهوری خواه هان دریافت چنین تضمینی دشوار خواهد بود و با توجه به احتمال برنده شدن یک جمهوری خواه در انتخابات سه سال بعد ریاست جمهوری آمریکا، تضمین دولت بایدن نیز به تنهایی ممکن است برای ایران کافی نباشد.

انتهای خبر

منبع: شبکه اطلاع رسانی طلا و ارز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا