اخبار

عیب بزرگ طلا چیست؟

سه ویژگی پولی منحصر به فرد فلز زرد

یک شنبه  ۹۹/۰۶/۲۳ ، (دی‎ اجرت): تحلیلگر شرکت مدیریت سرمایه بیت وایز گفت:« طلا سه ویژگی پولی منحصر به فرد دارد که همه از آن آگاهیم و مربوط به قابلیت تعویض، تقسیم پذیری و کمیابی آن می‌شود. ولی یک قابلیت مهم را ندارد که توانایی حمل و نقل آسان است».

لاوانت گفت:« به نظر من این یک دلیل بسیار مهم برای شکست استاندارد طلا بوده است».

به گزارش راشاتودی، دیوید لاوانت، تحلیلگر مهمان برنامه «گزارش کیسر» راشاتودی معتقد است علیرغم اینکه فلزات گرانبها مخصوصاً طلا عملکرد خوبی در شرایط آشفتگی بازار داشته‌اند ولی این فلز گرانبها یک قابلیت کلیدی را ندارد که باعث شده ارزهای بی پشتوانه جای آن را بگیرند.

 لاوانت از شرکت مدیریت سرمایه بیت وایز در این برنامه گفت:« طلای  آب شده سه ویژگی پولی منحصر به فرد دارد که همه از آن آگاهیم و مربوط به قابلیت تعویض، تقسیم پذیری و کمیابی آن می‌شود. ولی یک قابلیت مهم را ندارد که توانایی حمل و نقل آسان است». ( برای خواندن خبر سری به دی اجرت بزنید. )

نداشتن قابلیت نقل و انتقال آسان یکی از نقص های این فلز زرد طی زمان بوده است. این تحلیلگر عقیده دارد مردم به تدریج به خاطر این نقص از شمش طلا به رسیدهای طلا روی آوردند که روند برتری سیستم پول بدون پشتوانه را تسهیل کرد.

قابل توجه است که نگرانی در مورد نبود طلای فیزیکی در بازار هنگام آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و گسترش آن در سراسر جهان و به دنبال آن بسته شدن پالایشگاه ها و لغو پروازها افزایش یافت. ( برای خواندن خبر سری به دی اجرت بزنید. )

راز مهم پس انداز ، از پول نقد گرفته تا خرید طلا
بیشتر بخوانید

لاوانت گفت:« به نظر من این یک دلیل بسیار مهم برای شکست استاندارد طلا بوده است».

انتهای خبر

منبع: اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا