اخبار

طلا و بیت کوین هم دستی کردند

طلا و بیت کوین هر دو وارد روند کاهشی شدند.

شنبه ۱۴۰۰/۸/۲۲، (دی‎ اجرت): طلا و بیت کوین در بازارهای جهانی پس از شش روز متوالی افزایش قیمت، اندکی کاهش شدند. امروز فلز زرد ۰.۱۷ درصد کاهش یافته است و در بازار آزاد اروپا با ۱۸۵۸ دلار در هر اونس پیش می رود. نقره با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۲۵.۲۶ دلار در هر اونس معامله می شود.

بیت کوین در شبکه خود دارای ارزش است و طلا درآن نقشی ندارد.

دامیان کوروالین، رئیس تحقیقات انرژی در گلدمن ساکس به تازگی در تلویزیون بلومبرگ مصاحبه ای داشت وچشم‌انداز مثبتی از طلا در بازارهای جهانی ترسیم کرد.

کوروالین در این باره تاکید کرد: «طلا و بیت کوین لازم نیست جایگزین یک دیگر شوند» هر کدام به تنهایی بازار خود را اداره می‌کنند. با این حال او در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: «این یک واقعیت است که تازگی شاهد جایگزین‌هایی بوده‌ایم» و این موضوع به خاطر آشفتگی بازار است که باید هر دو را باهم در یک دیدگاه قرار ندهیم.

او خاطرنشان کرد که بیت کوین در شبکه خود دارای ارزش است و طلا درآن نقشی ندارد، اما می تواند در یک دوره زمانی از سایر دارایی ها بهتر عمل کند. موضوعی وجود دارد که باید در نظر داشت این است که چین برای برخی پروژه های رمزنگاری در این کشور محدودیت‌هایی اعمال کرده است. این امر سبب شده است که تقاضای طلا در این کشور افزایش بیابد.

به نظر می‌رسد بازار هنوز متقاعد نشده است که آمار تورم ممکن است در مدتی معین کاهش بیابد. قیمت‌های مصرف‌کننده در آمریکا در ماه اکتبر(مهر) ۶.۲ درصد به صورت سالانه افزایش یافت که داغ‌ترین نرخ از سال ۱۹۹۰ است.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره بیست و سه
بیشتر بخوانید

در واکنش به این آمار، دیروز قیمت طلا نزدیک به ۴۰ دلار جهش کرد، در حالی که معاملات آتی در دسامبر(دی) آخرین بار به ۱۸۶۷.۵۰ دلار رسید که ۲ درصد افزایش در روز چهارشنبه داشت.

بر اساس آمار ماهانه، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به ۰.۹ درصد رسید که بیشترین افزایش در چهار ماه گذشته است. همچنین، CPI اصلی، که هزینه‌های غذا و انرژی را نشان می‌دهد، ۴.۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت که بیشترین افزایش را از آگوست(شهریور) سال ۱۹۹۱ نشان می‌دهد.

طلا و بیت کوین یا اتریوم

کنت گریفین، مدیر عامل میلیاردر صندوق سرمایه گذاری آمریکایی سیتادل، بر این باور است که در شبکه ارزی، اتریوم جایگزین بیت کوین به عنوان برترین رمزارزها خواهد شد. سیتادل بیش از ۴۰ میلیارد دلار سرمایه را مدیریت می کند که یک چهارم حجم معاملات در بازار سهام آمریکا است.

او افزود که رمزارزها مبتنی بر اتریوم «مزایای سرعت تراکنش بالاتر [و] هزینه کمتر به ازای هر تراکنش را دارا هستند».

همچنین بعد از افزایش های اخیر، بیت کوین در روز جاری روند کاهشی را پیش گرفت. به نظر می رسد با افزایش قیمت بیت کوین، سرعت خارج شدن این ارز دیجیتال از صرافی‌های بیشتر شده است. ( خبر ببینید. )

علاقه مدیر عامل اپل به رمز ارز

به طور کلی، گلاس‌نود در تحلیل خود می‌نویسد، اگر سرمایه‌گذاران بیت کوین بیشتری را در صرافی‌ها نگه می‌داشتند، نشانه آن بود که فکر می‌کردند قیمت آن بیش از حد است و می‌خواهند برای فروش آماده باشند. اما به نظر نمی رسد که چنین نباشد. این روند نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران انتظار افزایش قیمت را دارند و به همین دلیل مشغول افزایش اندوخته‌های خود هستند.

اُنس ( اونس ) طلا چیست؟
بیشتر بخوانید

دیروز بیت کوین از اوج تمام دوران خود عقب نشینی کرد. اما همچنان این رمزارز بالاتر از ۶۵ هزار دلار در حال معامله است. همچنین تیم کوک، مدیرعامل اپل، گفته است به طور شخصی مقداری ارز دیجیتال دارد و برای مدتی به این حوزه علاقه‌مند بوده است. او می‌گوید اپل رشد فناوری ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کند، اما برنامه‌ای برای ورود به این حوزه ندارد.

در آخرین به روز رسانی بازار بیت کوین در ۱۲ نوامبر، پلتفرم معاملاتی بر فضای مثبت روانی عمومی بازار در مورد قیمت بیت کوین تاکید کرد.

آخرین تحلیل های فنی نشان می دهد بیت کوین با وجود عقب نشینی در هفته های آینده به ۹۰ هزار دلار خواهد رسید.

انتهای خبر

منبع: اقتصاد نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا