اخبار

طلا و بیت کوین در یک روز ضرر کردند

طلا و بیت کوین در روزی که گذشت هر دو روند نزولی داشتند.

چهارشنبه ۱۴۰۰/۸/۲۶، (دی‎ اجرت): طلا و بیت کوین: پس از رسیدن به بالاترین سطح پنج ماهه یک‌شبه، به طور نسبی کاهش یافت. نقره نیز به بالاترین سطح سه ماهه خود رسیده بود و همچنین عقب نشینی کرد. هر دو فلز گرانبها به دنبال سودهای خوب اخیر، شاهد برخی سودهای معمول از معامله گران آتی کوتاه مدت بودند. افزایش شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد در ۱۵ ماه گذشته نیز در برابر گاوهای بازار فلزات موثر بود.

طلا آخرین بار در ژوئن(تیر) در سطح ۱۹۰۰ دلار معامله شد.

هر اونس طلای دسامبر(دی) با ۱۰ دلار و ۲۰ سنت کاهش به ۱۸۵۶ دلار و ۷۰ سنت رسید و نقره دسامبر با افت ۰.۱۴ دلاری به ۲۴ دلار و ۹۶ سنت در هر اونس طلا رسید.

داده‌های اقتصادی آمریکا در آن روز شاهد بود که گزارش خرده‌فروشی اکتبر با ۱.۷ درصد افزایش نسبت به سپتامبر، در مقایسه با انتظارات ۱.۵ درصدی، کمی هیجانی بود. فروش در ماه سپتامبر(شهریور) نسبت به آگوست(مهر) ۰.۷ درصد افزایش یافت. تولید صنعتی آمریکا در ماه اکتبر(آبان) نیز بالاتر از حد انتظار بود و ۱.۶ درصد در مقابل انتظارات ۰.۸ درصد افزایش یافت. البته به نظر می‌رسد این گزارش ها تاثیر زیادی بر بازار فلزات گرانبها نداشت.

قیمت طلا برای دومین روز متوالی کاهش یافت، اما با وجود افزایش دوگانه بازده اوراق قرضه آمریکا و دلار، همچنان بالاتر از سطح کلیدی میانی ۱۸۰۰ دلار بسته شد.

قبل از شروع سود در روز دوشنبه شمش یک دوره هفت جلسه درخشان داشت که منجر به سود خالص ۴.۶ درصدی در طی دو هفته شد،. روند نزولی در روز سه شنبه ادامه یافت، اگرچه تحلیلگران گفتند به نظر نمی رسد که حرکت صعودی در فلز زرد تمام شده باشد.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره پنجاه و نُه
بیشتر بخوانید

کریگ ارلام، تحلیلگر پلتفرم معاملات آنلاین OANDA، گفت: «در دو هفته گذشته، طلا افزایش شدیدی را به همراه داشته است که اکنون به بالاترین سطح تابستانی بالای ۱۹۰۰ دلار رسیده است.»

طلا آخرین بار در ژوئن(تیر) در سطح ۱۹۰۰ دلار معامله شد.

طلا و بیت کوین: یک روز بعد

بعد از یک روز سخت، بیت کوین به ۶۰هزار دلار باز گشت. با ۹.۱% و ۵.۳% زیان در نمودارهای هفتگی و روزانه، قیمت بیت کوین در روز گذشته به ۶۰هزار و ۸۰۰ دلار معامله شد اما هم اکنون به زیر ۶۰هزار دلار رسید.( خبر بخوانید.)

با توجه به عوامل متعددی، بازار کریپتو می‌تواند بخشی از ریسک جهانی دارایی‌ها باشد که به سرمایه‌گذارانی تبدیل شده است که از سوی دلار و طلا می‌آیند. این ارز از ۱۰ نوامبر، زمانی که بیت کوین نزدیک به ۷۰هزار دلار را رد کرد، روند صعودی داشت.

احساسات عمومی در بازار کاهش یافته است و به منطقه ترس نزدیک شده است، اما انتظار می رود همچنان تمایل صعودی خود را به طور کلی حفظ کنند. داده‌های تحلیل‌گر نام مستعار CryptoVizArt، کاهش عرضه بیت‌کوین توسط پلتفرم‌های صرافی را ثبت می‌کند.

بر اساس نوسانگر ۱۸۰ روزه که توسط تحلیلگر به اشتراک گذاشته شده است، کاهش عرضه BTC این پلتفرم ها با مرحله انباشت مطابقت دارد. بنابراین، طلا و بیت کوین می توانند در سطوح فعلی خود قبل از حرکت صعودی به بالاترین حد جدید، در حاشیه حرکت کنند.

قیمت دلار در بازار امروز

در ادامه روند بازار امروز دلار به مسیر نزولی خود ادامه داد و در آخرین ساعات معاملات امروز ۲۸ هزار و ۱۸۰ تومان بود. عرضه دلار امروز ۱۰ درصد از روز گذشته بالاتر بود و روی ۱۲ میلیون و ۷۵۴ هزار قرار داشت. امروز دومین روز پرتزریق سال بود. قیمت دلار متشکل و سنا تغییراتی منفی را به ثبت رساندند و قیمت دلار سنا به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره سی و یک
بیشتر بخوانید

قیمت درهم در بازار ارز امروز نسبت به روز گذشته ثابت ماند. قیمت درهم در پایان معاملات دیروز با ۷ هزار و ۷۲۰ تومان مبادله شد. با ضرب کردن قیمت درهم در عدد ۳.۶۷۳ عدد ۲۸ هزار و ۳۵۵ تومان به دست می‌آمد که از قیمت دلار در معاملات امروز قدری بالاتر بود.

انتهای خبر

منبع: شبکه اطلاع رسانی طلا، ارز، سکه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا