اخبار

طلا و ارز و دیگر ارزها و فلزات در رقابت ۱۸۰۰

طلا و ارز در حال تلاش برای ادامه روند صعودی

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۸، (دی‎ اجرت): طلا و ارز در روز گذشته تلاش بسیار زیادی از خود نشان داد تا روند صعودی را زنده نگه داشته و به قیمت های بالاتر صعود کند اما موفق نشد. با این حال امروز نیز طلا همچنان به تلاش برای صعود بیشتر ادامه خواهد داد.

طلا نیز همچنان بالاتر از سطح کلیدی ۱۸۰۰ دلار قرار دارد که باعث می شود امید ها برای صعودی شدن قیمت آن از دست نرفته.

طلای جهانی در لحظه نگارش این متن ۱۸۰۲ دلار می باشد. این در حالی است که طلا در روز گذشته توانست تا بالاتر از ۱۸۱۵ دلار نیز رشد کند اما در انتها کاهشی شد.

با وجود اینکه قیمت طلا کاهش پیدا کرده است دو فلز گرانبهای نقره و پلاتین در مسیر صعودی قرار گرفته اند. پلاتین در صبح روز گذشته به شدت کاهش یافت اما توانست تا پایان روز بخش بزرگی از قیمت از دست رفته خود را جبران کند و قیمت نقره نیز از صبح امروز بر خلاف طلا در شرایط صعودی قرار گرفته است.

قیمت نقره که هم اکنون در عدد ۲۳.۰۹ دلار معامله می شود به نظر می رسد هدف ۲۴ دلاری را برای خود قرار داده است. مهم ترین دلیل افزایش قیمت نقره را می توان تقاضای صنعتی این فلز همراه با بهبود اقتصاد دانست.

پلاتین نیز مانند نقره کاربرد بسیار زیادی در صنعت دارد که باعث می شود با بهبود شرایط اقتصادی تقاضا برای آن افزایش یافته و قیمت ان در بازار به شکل قابل توجهی افزایش یابد.

با این وجود طلا و سکه نیز همچنان بالاتر از سطح کلیدی ۱۸۰۰ دلار قرار دارد که باعث می شود امید ها برای صعودی شدن قیمت آن از دست نرفته و حتی بسیاری پیش بینی کنند که این فلز گرانبها می تواند در ادامه به سطوح بالاتری دست یابد.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهار
بیشتر بخوانید

مروری بر ارزهای کشورهای مختلف

بازار متشکل امروز چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ شاهد افت اندک قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی روز گذشته بر روی ۲۷ هزار و ۱۸۰ تومان قرار داشت . دلار امروز ۲ تومان پایین رفت و به ۲۷ هزار و ۱۷۸ تومان رسید.

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی امروز

صرافی ملی امروز چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۶,۸۵۸ (بیست و شش هزار وهشتصد و پنجاه و هشت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۷,۴۰۱ (بیست و هفت هزار چهارصد و یک تومان) اعلام شد.
همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۹,۸۷۱ ( بیست و نه هزار و هشتصد و هفتاد و یک تومان) و قیمت فروش یورو ۳۰,۴۷۴(سی هزار و چهارصد و هفتاد و چهار تومان) است.

قیمت درهم اندکی رشد کرد

قیمت درهم روز گذشته با ۸ هزار و ۱۰۰ تومان بسته شد. درهم در بازار امروز اندکی رشد را ثبت کرد و بر روی ۸ هزار و ۱۲۰ تومان قرار گرفت. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳.۶۷۳) عدد ۲۹ هزارو ۸۲۴ تومان به دست می‌آمد.

قیمت طلا و ارز صعود کرد

قیمت اونس طلا در بازار جهانی روز گذشته ۱۸۱۱ دلار بود. این فلز گران بهای جهانی امروز افت کرد و به ۱۸۰۳ دلار رسید. در بازار داخلی هم امروز قیمت طلا اندکی افت کرد. این فلز زرد رنگ امروز ۵۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و بر روی ۱ میلیون و ۲۸۶ و ۸۰۰ تومان قرار گرفت. قیمت سکه امروز بر خلاف قیمت دلار متشکل و قیمت طلا صعود را تجربه کرد. قیمت سکه امامی امروز ۲۰ هزار تومان بر ارزش خود اضافه کرد و با ۱۳ میلیون و ۴۵ هزار تومان معامله شد.

از ماشین حساب طلافروشان سر در بیاورید!!
بیشتر بخوانید

خبرهای مهم در بازار ارز

امروز مجتبی توانگر از نهایی شدن طرح مالیات بر عایدی سرمایه خبر داد. این خبر در کنار اخبار برجام مورد توجه معامله گران بازار ارز قرار گرفت.به نظر می‌رسد دولت قصد دارد از طریق این سیاست از هجوم خریداران برای خرید ارز جلوگیری و نرخ ارز را کنترل کند.

توانگر درباره اهمیت طرح مالیات بر سوداگری طلا، سکه، ارز و مسکن گفت: قطعا با قانونی شدن مالیات بر عایدی سرمایه و همچنین اجرای درست آن، دیگر فعالیت های سفته بازی جذابیت کمتری داشته و نقدینگی کمتری جذب این فعالیت ها می شود. در نهایت نیز شاهد کاهش قیمت ها در کوتاه مدت و جلوگیری از نوسانات قیمتی و هدایت نقدینگی به تولید در بلند مدت خواهیم بود.

انتهای خبر

منبع: شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا