اخبار

طلا در تلاش برای حفظ مومنتوم

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲، (دی‎ اجرت): به نقل از «اف‌ایکس استریت» قیمت طلا (XAU/USD) در روز چهارشنبه به بالاترین حد یک هفته‌ای رسید.گفتنی است فلز زرد در تلاش است بر اساس شتاب حرکت کند و در اوایل جلسه‌ی اروپا، در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) باقی می‌ماند.

بررسی اجمالی بنیادین

قیمت طلا (XAU/USD) در روز چهارشنبه به بالاترین حد یک هفته‌ای رسید، بدیهی است که این فلز زرد در تلاش است تا شتاب خود را حفظ کند و در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) باقی می‌ماند. گفتنی است گاوها محتاط هستند و ترجیح می‌دهند قبل از شرط‌بندی جدید، منتظر نشانه‌های بیشتر در مورد مسیر کاهش نرخ فدرال رزرو باشند. علاوه بر این، بازارها احتمال کاهش زودهنگام نرخ بهره را در سایه‌ی اقتصاد انعطاف‌پذیر ایالات متحده، به طور دقیق ارزیابی می‌کنند که همچنان حامی افزایش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده است و به محدودکردن فلز زرد غیر بازده کمک می‌کند.

با این حال، به نظر می‌رسد که به دلیل تمایل متداول به دلار آمریکا روند نزولی قیمت طلا در فروش کاهش یافته که تاکنون نیز با وجود انتظارات جنگ‌طلبانه‌ی فدرال رزرو، برای جذب خریداران تلاش کرده است. این امر، همراه با لحن ریسک ملایم‌تر، از فلز گرانبهای امن حمایت می‌کند.

از این رو، در بحبوحه‌ی خطر تشدید بیشتر تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، احتمال بیشتری وجود دارد که هر گونه لغزش اصلاحی معنادار محدود بماند.

تحلیل اجمالی تکنیکال

از منظر تکنیکال، قدرت پایدار و پذیرش بالاتر از SMA 50 روزه، زمینه را برای تمدید بهبود اخیر از منطقه ۱۹۸۴ دلاری یا پایین‌ترین سطح دو ماهه‌ی هفته‌ی گذشته فراهم می‌کند. با توجه به اینکه نوسانگرهای نمودار روزانه کشش مثبتی به دست آورده‌اند، قیمت طلا ممکن است حرکت مثبت به سمت یک مانع میانی در نزدیکی منطقه ۲۰۴۴ الی ۲۰۴۵ دلار را در مسیر منطقه عرضه ۲۰۶۵ دلاری تسریع بخشد.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهل و شش
بیشتر بخوانید

از طرف دیگر، منطقه ۲۰۱۶-۲۰۱۵ دلار می‌تواند از نزولی فوری پیش از SMA 100 روزه محافظت کند که در حال حاضر در حوالی سطح زیرین علامت روانی ۲۰۰۰ دلار قرار دارد.

افزون بر آن، برخی از فروش‌های متعاقب، که منجر به شکست بعدی منطقه ۱۹۸۴ دلاری یا پایین‌ترین سطح ماهانه می‌شود، نقش یک محرک جدید را برای معامله‌گران نزولی ایفاء می‌کند.

ناگفته نماند که در سقوط بعدی این پتانسیل وجود دارد که قیمت طلا به حمایت بسیار مهم ۲۰۰ روزه SMA نزدیک به منطقه ۱۹۶۵ دلار برسد.

انتهای خبر

منبع: شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا