اخبار

طلای آب شده بخریم یا نخریم؟

آرامش در بازار طلا ادامه دارد؟

دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۲۲، (دی‎ اجرت): طلای آب شده : در چند وقت اخیر بحث خرید و فروش طلای آب شده در بازار داغ شده است. رئیس اتحادیه طلای تهران، خرید طلای آب شده را بدون اطلاعات کافی، توصیه نمی‌کند.

او از خرید طلای آب شده توسط مردم خبر داد و توضیح داد که برخی به این کار به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند.

در چند وقت اخیر در بازار طلا و سکه، مساله خرید و فروش طلای آب شده بین فعالان این بازار داغ شده است. برخی از مردم بر این عقیده هستند که خرید و فروش طلای آب شده برای سرمایه‌گذاری مناسب است. نظر کارشناسان این بازار چیست؟

استفاده صنفی با طلای آب شده

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز در این مورد گفت: خرید طلای آب شده برای فعالان این حوزه مناسب است که اطلاعات کافی در این زمینه دارند. به گفته این فعال صنفی، برخی برای استفاده در بازار و کارگاه‌ها این فعالیت را انجام می‌دهند.

او از خرید طلای آب شده توسط مردم خبر داد و توضیح داد که برخی به این کار به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند. همچنین بعضی از مردم با نگاه سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش نقدینگی خود به این فعالیت نگاه می‌کنند.

ضرورت کسب آگاهی

رئیس اتحادیه طلا تهران اعتقاد دارد کسانی که اطلاعات کافی در این زمنیه ندارند، نباید برای خرید و فروش طلای آب شده اقدام کنند. به گفته او، در حالت کلی خرید و فروش مصنوعات طلا در بازار کار قانونی و رایجی است اما برای ورود بعضی از زمینه‌ها نیازمند دانش کافی است.

راز مهم پس انداز ، از پول نقد گرفته تا خرید طلا
بیشتر بخوانید

 محمد کشتی‌آرای از قانونی بودن خرید و فروش طلای آب شده خبر داد. همچنین در ادامه توضیح داد: از آنجایی که خرید و فروش طلای اب شده نیازمند اطلاعات تخصصی است، بهتر است توسط افرادی که آگاهی کاملی دارند انجام شود.

شرایط بازار طلا بعد از مذاکرات

محمدولی در ادامه به وجود شرایط آرام نسبت به هفته قبل در بازار اشاره کرد و توضیح داد: در شرایطی که بازار با نوسان کمتری همراه باشد تقاضا افزایشی است. ( خبر بخوانید.)

به گفته این فعال صنفی، در مقابل، زمانی که قیمت‌ها کاهشی و نوسانی باشد تقاضا کمتر می‌شود. او بازار طلا و سکه در چند روز گذشته را در مقایسه با هفته‌های گذشته، بازاری آرام‌تر دانست اما از کم بودن تقاضا در بازار خبر داد.

امیدواری به پایان سال

رئیس اتحادیه طلا تهران با توجه به نزدیک شدن به روزهای آخر سال، امیدوار است بازار با آرامش بیشتر و افزایش تقاضا همراه باشد. با کاهش سیگنال‌های مذاکرات وین انتظار می‌رود در روزهای آینده بازار طلا و سکه با آرامش بیشتری همراه باشد.

اونس جهانی

اونس جهانی طلا در چند روز گذشته روند نزولی و نوسانی را ثبت کرده است. طلا در دو هفته گذشته از نرخ ۱۸۶۰ به ۱۷۸۴ دلار کاهش پیدا کرد.

البته کسی نمی‌داند چه پیش می‌آید در این دو هفته برخلاف انتظاری که داشتیم طلا صعودی بود و در هفته‌ی جاری ممکن است کمی کاهشی شود، ولی مقداری که طلا و مصنوعات طلا بالا می‌رود بیشتر از مقداری است که طلا کاهشی می‌شود. برای همین است که همیشه چه وقتی‌که طلا کاهشی می‌شود، چه افزایشی می‌یابد در یک نگاه ما طلا را روبه افزایش می‌بینیم.

هر آنچه که در مورد طلای آب شده باید بدانید
بیشتر بخوانید

و خیلی از تحلیل‌گران هم فقط قیمت طلا را به روز تحلیل می‌کنند زیرا در دراز مدت همیشه افزایشی بوده است. مردم هو برای اینکه ضرر و زیان خود را کم کنند، رو به خرید و فروش طلای دسته دوم آورده اند، به‌طوری که نمی‌توان آنان را قانع کرد که طلای دسته دوم نخرند مگر آنکه توجیهی اقتصادی‌ برایشان بیاوید که به اقتصادشان کمک کند در این صورت می‌توان مردم را قانع کرد.

انتهای خبر

منبع: تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا