اخبار

صعود طلا ادامه دارد

انعطلاف پذیری طلا در برابر دلار و سهام نشان دهنده ادامه صعود است

یکشنبه ۹۸/۱۱/۲۷ ، (دی‎ اجرت): حضور بازارغول پیکر (juggernaut ) طلا در بازارهای ارز احساس می شود و در یورو و ین ژاپن به رکوردهای جدید قیمتی دست یافته است .

رکورد بالای طلا در سایر ارزها بازتاب ضعف رو به رشد در بازار فارکس است.

به گزارش از کیتکو، به گفته برخی از تحلیلگران بازار ، افزایش های قیمت جدید طلا در برابر دو ارز مهم ، نشانه دیگری از تجدید رشد سرمایه گذاری طلا به عنوان یک دارایی امن است.

به عنوان یک دارایی بدون بازده ،هزینه های فرصت سرمایه گذاری طلا جذاب به نظر می رسند ،چراکه در حال حاضر بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان منفی ۴۰ واحد پایه است ( بازده منفی دارد ). در همین حال ، اوراق قرضه ۱۰ ساله ژاپن بازده منفی سه واحد پایه را ارائه می دهد.

مارک چندلر، مدیر عامل بانوکبرن گلوبال فاکس- Bannockburn Global Forex ، گفت که طلا در مقایسه با اوراق قرضه اروپایی و ژاپنی به نظر یک دارایی جذاب است. با این حال ، وی افزود که این رکورد بالاتر از فلز زرد در برابر دو ارز بیشتر مربوط به موضوعات ساختاری در یورو و ین است.

چندلر خاطرنشان کرد: یورو از ابتدای سال زمین قابل توجهی را در برابر دلار آمریکا از دست داده است( عقب نشین کرده ) و ارزش برابر آن از ۱.۱۲۵ دلار، در آخرین نرخ خود به ۱.۰۸۵ دلار سقوط کرده است. وی افزود: یورو هنوز فضای بیشتری برای سقوط در برابر دلار آمریکا دارد. یورو در پایین ترین سطح برابری خود نسبت به دلار طی دو سال گذشته قرار گرفته است.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره پنجاه و یک
بیشتر بخوانید

در همین زمان ، دلار آمریکا به معامله شدن در بالاترین سطح خود در برابر ین ادامه می دهد.

چندلر گفت: “رکورد دلار امسال بسیار چشمگیر بوده است.”… “رالی قیمت ما در طلا فقط به دلیل ضعف عملکردی در سایر ارزها است.”

مایک ، مک گلون ، استراتژیست ارشد بازار در Bloomberg Intelligence ، موافقت است که رکورد بالای طلا در سایر ارزها بازتاب ضعف رو به رشد در بازار فارکس است.

(توضیح اینکه :بازار فارکس بازاری است که در آن شرکت کنندگان می توانند خرید ، فروش ، تبادل و سوداگری ارز را انجام دهند. بازار فارکس از بانکها ، شرکتهای تجاری ، بانکهای مرکزی ، شرکتهای مدیریت سرمایه گذاری ، صندوق های تامینی و کارگزاران و سرمایه گذاران خرده فروشی فارکس تشکیل شده است.)

وی در گزارش روز جمعه اظهار داشت: استهلاک( افت) ارزی به طور معمول یک نیروی اصلی برای پیشبرد قیمت پایه فروشگاه ارزش است، اما روند پیشرفت آن تاثیر کمتری از قیمت طلا دارد و به بیشتر بازتاب ارزش ارز های کاغذی است.

با این حال ، مکگلون گفت که در این بین ما تنها به زمان برای مشاهده ضربه خوردن دلار نیاز داشته باشیم و روی خواهد داد . گرچه دلار آمریکا تاکنون در سال ۲۰۲۰ قدرت چشمگیری نشان داده است ، اما احساسات صعودی در بازار ابشده را تحت تأثیر قرار نداده است. قیمت طلا در برابر دلار قوی تر ایالات متحده ، حمایت جدی را حدود ۱۵۵۰ دلار داشته است.

مکگلون گفت که هرگونه اصلاح در بازار سهام می تواند محرکی باشد که طلا را به اوج تمام دوران سال ۲۰۱۱ خود بازگرداند.

طلای نو بخریم یا طلای دست دوم؟
بیشتر بخوانید

وی گفت: “برای بازگشت طلا به اوج قیمت خود یعنی در حدود ۱۹۰۰ دلار تنها مساله زمان است ،و این اتفاق با افزایش رکورد قیمت فلز در سایر ارزهای اصلی ، به ویژه یورو هدایت می شود.”

اگرچه چندلر توجه زیادی به حرکت طلا ابشده در سایر ارزها نمی کند ، اما او گفت که همچنان روی فلز زرد دیدگاهی صعودی دارد و بار دیگر پیش بینی کرد که طلا به سمت ۱۷۰۰ دلار در هر اونس حرکت کند…. وی افزود: طلا در جهانی با ادامه افت بازده اوراق قرضه و در محیطی با عدم اطمینان ژئوپلیتیکی ، یک دارایی جذاب محسوب می شود.

انعطلاف پذیری و مقاومت طلا فقط در برابر دلار ایالات متحده نیست. در حال حاضر علی رغم ارزش گذاری رکوردی در بازارهای سهام ایالات متحده نیز فاز زرد همچنان به حفظ رقم های بالا ادامه می دهد. طلای معاملات آتی کومکس تحویلی در آپریل در زمان انتشار این خبر به قیمت ۱۵۸۴.۵۰ دلار در هر انس طلا معامله می شد و برای روز ۰.۳۶ درصد رشد داشت.

منبع طلانیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا