اخبار

سه عامل واردات طلای هند

سه عاملی که واردات طلای هند را 86 درصد کاهش داد

جمعه ۹۹/۰۴/۱۳ ، (دی‎ اجرت): میزان واردات طلای هند در ماه ژوئن نسبت به سال گذشته ۸۶ درصد کاهش داشته است که سه عامل مهم در این کاهش مؤثر بودند.

منابع دولتی هند اعلام کردند میزان واردات طلای هند در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد کاهش یافت.

دلیل کاهش واردات طلا از سوی این کشور مربوط به افزایش بی‌سابقه قیمت طلا و همچنین ممنوعیت مسافرت‌های هوایی است.

دلیل کاهش واردات طلا از سوی این کشور مربوط به افزایش بی‌سابقه قیمت طلا و همچنین ممنوعیت مسافرت‌های هوایی است.

البته دلیل سومی هم وجود دارد که اینکه بسیاری از جواهر فروشی‌ها به دلیل شرایط قرنطینه‌ای که در کشورها حاکم است تعطیل هستند و همین مسئله در تجارت بین‌المللی طلا هم نقش داشته است. ( رییس اتحادیه گفت این روزها مراقب کانال های جعلی به نام اتحادیه باشید؛ برای خواندن این خبر اینجا کلیک کنید. )

بسیاری از کشورها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شرایط قرنطینگی‌ خود را ادامه می‌دهند و فعالیت اقتصادی آنها تعطیل یا نیمه تعطیل است. ( دلایل کاهش نرخ دلار و سکه در سال گذشته چه بود؛ برای خواندن این خبر اینجا کلیک کنید. )

بر اساس اعلام منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود هند دومین کشور بزرگ استفاده کننده طلا در جهان است که در ماه ژوئن ۱۱ تن طلا را وارد کرده اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۷۷.۷۳ تن بود. ( کم کم حباب سکه خداحافظی می کند؛ برای خواندن این خبر اینجا کلیک کنید. )

وی افزود از نظر ارزشی میزان واردات طلا در ماه ژوئن به ۶۰۸.۷۶ میلیون دلار رسیده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲.۷ میلیارد دلار بوده است.

انتهای خبر

منبع: خبر فارسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا