اخبار

سقوط طلا به ۱۸۰۶

سقوط طلا در هفته‌های اخیر شدت یافته است.

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۲، (دی‎ اجرت): سقوط طلا دریک تحلیل روزانه: روز گذشته ابتدا قیمت طلا یک روند افزایشی را در پیش گرفته بود اما در ادامه روز با اعلام خبر حفظ جروم پاول به عنوان رئیس فدرال رزرو توسط بایدن قیمت طلا سقوط بسیار شدیدی را نشان داد.

سرمایه‌گذاران همچنین به افزایش آمار ابتلا به کووید ۱۹ در بخشهایی از اروپا چشم دوخته‌اند.

هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۸ دلار و ۷۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۲.۱ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین قیمت از پنجم نوامبر رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۹ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته ۴۵ دلار و ۳۰ سنت معادل ۲.۴ درصد کاهش یافت و در ۱۸۰۶ دلار و ۳۰ سنت بسته شده بود.

شاخص دلار پس از این که بایدن روز دوشنبه جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا را برای یک دوره چهار ساله دیگر برای این سمت انتخاب کرد و لائل برینارد را به عنوان نائب رئیس بانک مرکزی منصوب کرد، نزدیک به بالاترین رکورد ۱۶ ماه اخیر ایستاد. دلار قوی‌تر هزینه خرید طلا را برای خریداران غیرآمریکایی افزایش می‌دهد.

استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPI اظهار کرد: این انتصاب باعث تغییر گرایش ناگهانی به سمت تحکیم سیاست پولی نخواهد شد اما سیاست جاری که طبق اشاره هفته گذشته مقامات بانک مرکزی آمریکا، تعدیل سریع‌تر برنامه خرید اوراق قرضه است، ادامه خواهد داشت.

ریچارد کلاریدا و کریستوفر والر، مقامات بانک مرکزی آمریکا روز جمعه اظهار کرده بودند تعدیل سریع‌تر برنامه خرید اوراق قرضه ممکن است در بحبوحه سرعت گرفتن احیای اقتصادی و رشد سریع‌تر تورم، مناسب باشد.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره سیزده
بیشتر بخوانید

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران همچنین به افزایش آمار ابتلا به کووید ۱۹ در بخشهایی از اروپا چشم دوخته‌اند که باعث وضع دوباره محدودیتهایی شده است.

اینس در این باره گفت: افزایش دوباره ابتلا به کووید ۱۹ ممکن است باعث شود بانکهای مرکزی از انتظارات برای افزایش نرخهای بهره عقب نشینی کنند و در چنین فضایی تقاضا برای طلا وجود خواهد داشت. طلا با مقاومت در سطح ۱۸۳۰ دلار روبروست و روند قیمت این فلز ارزشمند ممکن است با سه انتصاب دیگر در بانک مرکزی آمریکا شکل بگیرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۳۲ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، به ۱۰۱۹ دلار و ۱۹ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۳ درصد افزایش یافت و ۱۹۷۹ دلار و ۹۶ سنت معامله شد.

وقتی اعلام شد بایدن، پاول را برای ادامه سمت خود برای یک دوره دیگر انتخاب کرد، فلز زرد سقوط کرد، شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد در ۱۵ ماه گذشته رسید و بازدهی خزانه داری آمریکا افزایش یافت.

گمانه زنی ها حاکی از آن بود که بایدن ممکن است لائل برینارد را که سیاست های پولی متفاوتی با پاول دارد به عنوان رئیس فدرال رزرو انتخاب کند. با باقی ماندن پاول به عنوان رئیس فدرال رزرو، معامله گران و سرمایه گذاران بر این باورند که سیاست پولی ایالات متحده در مسیر فعلی خود باقی خواهد ماند.

سقوط طلا تا کجا ادامه دارد.

قیمت هر اونس طلای حهانی در لحظه نگارش این متن ۱۸۰۷ دلار می باشد که بیش از ۴۰ دلار کاهش در روز را نشان می دهد. نقره نیز با بیش از ۰.۶۰ دلار کاهش به عدد ۲۴.۱۷ رسیده است.

4 روش برای آبکاری طلا
بیشتر بخوانید

می‌توان ادعا کرد که اخبار پاول تنها بهانه‌ای برای معامله‌گران کوتاه‌مدت معاملات آتی طلا و نقره بود تا پس از افزایش قیمت‌ های خوب اخیر به سودگیری بپردازند چراکه بازار این انتظار را داشت که پاول صندلی خود را از دست نداده و برای یک دوره دیگر رئیس فدرال رزرو شود.

از این رو می توان گفت روند صعودی طلا همچنان حفظ شده و نگرانی ها نسبت به افزایش تورم همچنان از فلزات گرانبها از جمله طلا و نقره پشتیبانی می کند.

در بازار های سهام جهانی نیز ما شاهد افزایش یا کاهش یک دست شاخص ها نبودیم چرا که به دلیل تعطیلات عید شکرگذاری حجم بازار بسیار کاهش یافته است و همچنین محدودیت های کووید ۱۹ در کشور های اروپایی افزایش یافته است. علاوه بر این موارد تشدید درگیری ها میان اوکراین و روسیه نیز افزایش پیدا کرده است. ( خبر بخوانید.)

در دیگر بازار ها، قیمت نفت خام نایمکس پس از رسیدن به پایین ترین قیمت خود طی ۶ هفته اخیر، اندکی افزایش یافت و هم اکنون در عدد ۷۶.۵۰ قرار دارد. بازده ده ساله خرانه داری ایالات متحده نیز ۱.۶۰۵ می باشد.

اتنهای خبر.

منبع: شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه، ارز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا