اخبار

روسیه پر از طلاست!

ذخایر طلای روسیه از ۱۰۰ میلیارد دلار گذشت!

دوشنبه ۹۸/۰۵/۰۷ ، (دی‎ اجرت):روسیه با هدف کاهش وابستگی به دلار آمریکا ۱۸ تن طلا در ماه ژوئن خرید و ارزش ذخایر طلای خود را به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رساند.

بیشترین خرید طلای روسیه در ماه فوریه بود ، زمانی که ذخایر طلای این کشور بیش از ۳۱ تن طی یک ماه افزایش یافت. در اولین ماه سال جاری ۶ تن طلا به ذخایر این کشور اضافه شد .

ذخایر طلای روسیه به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار می رسد و دلیل آن افزایش قیمت طلا و تلاش این کشور برای تقویت دارایی های طلای خود است. روسیه تنها در ماه ژوئن بیش از ۱۸ تن از این فلز گرانبها را به ذخایر خود اضافه کرد .
طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی روسیه ، خرید طلای این کشور در ماه ژوئن کل ذخایر طلای آن را به ۲۲۰۸ تن رساند. این یعنی روسیه روی کوهی از ۱۰۰۲۷۷ میلیون دلار طلا نشسته است .
از ابتدای سال جاری، مسکو در تلاش برای دور کردن دلار از ذخایر ارز خارجی، دارایی های ملی روسیه را از طلا ۹۶.۴ تن افزایش داده است. بیش از شش تن طلا در ماه می ، حدود ۱۶ تن در آوریل و بیش از ۱۸ تن در ماه مارس به خزانه روسیه اضافه شد .
بیشترین خرید طلای روسیه در ماه فوریه بود ، زمانی که ذخایر طلای این کشور بیش از ۳۱ تن طی یک ماه افزایش یافت. در اولین ماه سال جاری ۶ تن طلا به ذخایر این کشور اضافه شد .
شورای جهانی طلا سال گذشته روسیه را با ۲۷۵ تن خرید‌ ، بزرگترین خریدار طلای جهان اعلام کرد. این مقدار بیشترین خرید طلای روسیه طی یک سال بود .
پیتر چیف، تحلیلگر و دلال سابق معاملات گفت:« روسیه در حال حاضر میخواهد تا زمانی که قیمت طلا نسبتا پایین است، تا می‌تواند از این فلز گرانبها را خریداری کند. این کار باعث می شود بتواند پایین آمدن ارزش دلار به عنوان یک ارز ذخیره را جبران کند » . وی قبلا پیشنهاد کرده بود قیمت این فلز گرانبها احتمالا به بالاترین حد آن در ۲۰۱۱ یعنی ۱۹۰۰ دلار در هر اونس طلا در آینده نزدیک می رسد .
مسکو قبلا یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در اوراق قرضه خزانه داری آمریکا بود ولی بیشتر آنها را طی سال‌های اخیر فروخته است. دارایی‌های روسیه از بدهی آمریکا در حال حاضر به ۱۲.۰۲۴ میلیارد دلار رسیده که پایین ترین حد از ۲۰۰۷ است‌. سال گذشته روسیه دارایی های خود را از اوراق قرضه آمریکا بیش از ۸۵ درصد کاهش داد و از ۹۶.۹ میلیارد دلار در ژانویه به ۱۳.۳ میلیارد دلار در دسامبر رساند .

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره شش
بیشتر بخوانید

منبع : خبرگزاری تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا