اخبار

دلار و نفت افت کردند

خیز قیمت بیت‌کوین و قیمت طلا به لطف دلار

چهار‌شنبه ۹۹/۱۲/۲۰ ، (دی‎ اجرت): در روزی که گذشت به لطف افت دلار و بازدهی اوراق خرانه قیمت بیت‌کوین و طلا خیز برداشتند. البته برخی اعتقاد دارند درخشش قیمت طلا ماندگار نیست.

در روزی که گذشت شاخص دلار با کاهش ۰.۳۸ واحد به ۹۱.۹۵ واحد رسید.

در روزی که گذشت شاخص دلار و نفت هردو روند کاهشی داشتند اما بیت‌کوین و طلا با افزایش رو به رو شد.

براساس گزارش مارکت واچ، معاملات آتی طلا در روز گذشته بیش از ۲ درصد صعود کرد تا قیمت طلا کانال ۱۷۰۰ دلار را پس بگیرد. مایکل آرمبراستر ، مدیر عامل شرکت آلتاوست ، گفت: « افزایش بازده خزانه داری ۱۰ و ۳۰ ساله از علائم کاهش قیمت بوده است ، به همین دلیل افت امروز بازده خزانه داری امکان جهش بیش از حد طلا را از روند نزولی طلا فراهم می کند. البته از نظر ما ، زمان درخشش طلا ممکن است تا اواخر سال نرسد.»( خبر بخوانید. )

در روزی که گذشت شاخص دلار با کاهش ۰.۳۸ واحد به ۹۱.۹۵ واحد رسید. به دنبال چهار معامله افت متوالی ، هر اونس طلای آوریل ۳۸.۹۰ دلار یا ۲.۳ درصد رشد کرد و در ۱۷۱۶.۹۰ دلار در هر اونس قرار گرفت.

در حال حاضر قیمت طلای نقدی به قیمت هزار و ۷۱۹ دلار رسید که این نشان دهنده ۳۶ دلار و ۴۰ سنت یا ۲.۱۶ درصد افزایش است.

بیت‌کوین بهتر از طلا

گلن هاچینز، مشاور سابق رئیس جمهور کلینتون ، که همچنین عضو سابق هیئت مدیره بانک فدرال نیویورک ، فکر می کند که رمزنگاری ها بر اساس بسیاری از عناصر در جوامع مفید تر از طلا است.او گفت که ارزش برخی از رمزنگاریها را بسیار بالاتر از طلا است.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره شانزده
بیشتر بخوانید

براساس گزارش کوین دسک، بیت کوین از آستانه ۵۰هزار دلار حمایت پیدا کرد و به بالای ۵۳هزار دلار تغییر می داد. در حال حاضر قیمت بیت کوین با افزایش ۵.۴۷ درصد به قیمت ۵۴ هزار و ۲۲۸ دلار رسید. (خبر بخوانید. )

انتهای خبر

منبع: اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا