اخبار

خرید سکه فقط از مجاری رسمی

استفاده از هولوگرام برای امنیت بیشتر در خرید سکه

چهارشنبه ۱۴۰۰/۸/۱۹، (دی‎ اجرت):  در هنگام خرید سکه، خریداران سکه برای اطمینان از خرید حتماً از واحدهای دارای جواز کسب سکه که دارای کارت سکه با نام همان مغازه و هولوگرام اتحادیه طلا و جواهر می باشند خرید کنند. با توجه به شرايط خاص کرونايي و فعاليت برخي افراد به صورت غيرقانوني، مشتريان، خريد سکه را حتماً از مجاري رسمي تهيه کنند.

مشتریان مراقب باشند که سکه حتما دارای هولوگرام باشد و از دست و یا دلالان و افراد متفرقه خرید نکنند.

ابراهیم محمدولی در ارتباط با رسانه ملی گفت: با وجود هشدارهای متعدد اتحادیه طلا و جواهر و فعالان این بازار، همچنان شاهد خرید و فروش آنلاین طلا و خصوصا سکه به صورت اینترنتی و یا از دست فروشان و دلالان هستیم که بی شک تنها متضرران این اقدام، مشتریان اینگونه معاملات هستند.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی واحدهای صنفی طی هفته‌های اخیر فرصت مناسبی برای جولان سودجویان در این شرایط فراهم شده، یکی از این موارد، فروش اینترنتی و آنلاین سکه و یا افرادی است که پروانه فروش سکه را ندارند مواجه هستیم.

محمدولی اضافه کرد: طلا و سکه فلز گرانبهایی است و مردم دقت بیشتری داشته باشند و آنچه لازم دارند خریداری کنند و از فروشندگانی که مجوز و دارای پروانه کسب همان کالا را دارند مراجعه و خریداری کنند مثلا برای خرید طلا از سکه فروشان خرید نمایند ویا بلعکس برای خرید سکه از طلا فروشان خرید نکنند.

وی گفت: مشتریان مراقب باشند که سکه حتما دارای هولوگرام باشد و از دست و یا دلالان و افراد متفرقه خرید نکنند.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره پنجاه و شش
بیشتر بخوانید

محمدولی افزود: خریداران طلا تمایل دارند که از نزدیک مصنوعات طلا را مشاهده و آن را امتحان کنند، اما در فضای مجازی این امکان وجود ندارد. در حال حاضر معاملات طلا و سکه در فضای مجازی از طرف نهاد خاصی رصد نمی‌شود بنابراین امکان رسیدگی به تخلفات وجود ندارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: مسائلی مانند عیار طلا، وزن و نحوه تحویل در داد و ستد اینترنتی و مجازی طلا و سکه مطرح بوده که ساز و کاری برای آن‌ها شکل نگرفته است. البته هستند سایت‌هایی که با خلوص نیت کار می‌کنند، باید آنها را بشناسید و با آگاهی کامل از آنها خرید کنید.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: تاکنون برای دو هزار و ۹۰۰ واحد طلا فروش در شهر تهران پروانه کار صادر شده و یک هزار و ۵۰۰ پرونده نیز در مرحله رسیدگی قرار دارد، اما تاکنون هیچ مجوزی برای معاملات طلا در فضای مجازی از طرف این اتحادیه صادر نشده است. برای خرید سکه بیشتر به بازار تهران وطلا‌فروشی‌های وابسته به اتحادیه خرید کنید که جای هیچ شک و تردیدی نداشته باشید.

برای خرید سکه به دنبال هولوگرام باشید.

محمدولی، افزود: از سوی اتحادیه حدودا ۴۹ تا ۵۰ نفر به عنوان بازرسان با کارت شناسایی معتبر در سطح تهران هستند و از مردم هم درخواست می‌کنیم در صورت تهیه سکه و نداشتن هولوگرام و مشاهده هر گونه تخلف به اتحادیه مراجعه کنند.

با توجه به پیگیری های صورت گرفته برای بالابردن و ارتقاء امنیت سکه های عرضه شده در بازار، کلیه سکه فروشان عضو این اتحادیه ملزم به استفاده از هولوگرام متحدالشکل با شماره سریال مشخص از طرف اتحادیه شده اند.

نکات ذره بینی آبکاری طلا و جواهرات
بیشتر بخوانید

لذا برای اطمینان ازاصالت سکه و پیگیری اشکال احتمالی در معامله، خریداران حتما به واحدهای کسبی دارای جواز سکه اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران مراجعه نموده و سکه ی دارای هولوگرام اتحادیه و کارت فروش سکه همان مغازه خرید نمایند.

همچنین تاکید می گردد واحدهای سکه فروش این اتحادیه می بایست از هولوگرام اتحادیه طلا و جواهر تهران و کارت فروش سکه همان واحد کسبی جهت فروش سکه استفاده نمایند. (خبر بخوانید.)

گفتنی است بازرسین این اتحادیه بر حسن اجرای این امر نظارت خواهند داشت. و با متخلفین برخورد خواهند داشت.

انتهای خبر

منبع: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر و نقره تهران

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا