اخبار

توصیه های صنفی نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر

بیان چند توصیه صنفی

جمعه ۹۸/۱۲/۰۲ ، (دی‎ اجرت): نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن بیان توصیه هایی به همکاران صنفی از ایشان خواست مسایل امنیتی را در واحدهای کسبی خود رعایت کنند.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران جایگاه مشتری را در صنف طلا و جواهر بسیار مهم عنوان و یادآور شد: در دنیای کسب و کار، مشتری مداری حرف اول را می زند و در همه حال باید به حقوق مشتری احترام گذاشت، بعضا چند نسل از یک مغازه خرید می کنند که برخورد مناسب، حسن اعتماد و رعایت اصول مشتری مداری می تواند به رونق یک واحد کسبی و کل صنف بیافزاید.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران؛ “مسعود یزدانی” برای رشد و توسعه صنعت طلا و جواهر توصیه هایی به اعضای صنفی و همکاران خود بیان کرد و از ایشان خواست ضمن رعایت حقوق مشتری با بکارگیری این موارد به رونق صنفی خود بیافزایند.

وی با اشاره به رکود حاکم شده طی سالهای اخیر در بازار گفت: از همه ۲۰ رسته صنف طلا، جواهر، نقره و سکه خواهش می کنم سود خود را به حداقل رسانده تا با بازگشت خریداران به بازار طلا این صنف رونق گرفته و به رشد داد و ستد در بازار پایانی سال دست یابد و با یاری هم از این گردنه تاریخی و جنگ اقتصادی عبور کنیم.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران همکاران صنف را از خرید و فروش غیرفیزیکی و کاغذی طلای آبشده برحذر داشت و افزود: کسانی که در سطح کلان به خرید و فروش غیرفیزیکی طلا اقدام می کنند بعضا با ضرر هنگفتی مواجه می شوند و همه زندگی خود را می بازند و طبیعتاً با توجه به غیرقانونی بودن در صورت اختلاف شکایتی هم نمی توانند کنند و برای احقاق حقوق خود ناتوان هستند.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره پنجاه و سه
بیشتر بخوانید

یزدانی از همه طلافروشان حتی واحدهایی که در مجتمع های تجاری و پاساژ قرار دارند خواست تا در زمان تعطیلی مغازه های خود طلا را در معرض دید قرار نداده و حتما جمع آوری کرده و در صندوق قرار دهند تا اندوخته یک عمر خود در معرض تهدید و سرقت قرار نگیرد.

این مقام مسئول در اتحادیه طلا و جواهر در توصیه ای دیگر به اهالی صنف طلا و جواهر گفت: همکاران محترم در معاملات و داد و ستدها حتما سندی معتبر بین طرفین صادر کنند تا اگر زمانی به مشکل و اختلاف حسابی برخورد کردند بتوانند در مراجع قضایی با ارائه فاکتور طلا به حق خود برسند. بعضا در هیات حل اختلاف اتحادیه مشاهده شده که برخی از همکاران در شکوائیه خود برای معاملات خود سندی ندارند که با مشکل جدی مواجه می شوند.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران جایگاه مشتری را در صنف طلا و جواهر بسیار مهم عنوان و یادآور شد: در دنیای کسب و کار، مشتری مداری حرف اول را می زند و در همه حال باید به حقوق مشتری احترام گذاشت، بعضا چند نسل از یک مغازه خرید می کنند که برخورد مناسب، حسن اعتماد و رعایت اصول مشتری مداری می تواند به رونق یک واحد کسبی و کل صنف بیافزاید.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن بیان تکریم ارباب رجوع و اعضای محترم در اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: همکنون همکارانی که امور اداری دارند با یکپارچه شدن واحد اداری و سامانه مکانیزه در اتحادیه به راحتی می توانند کارهای خود را در اسرع وقت انجام دهند. طبیعی است انجام امور همکاران وظیفه ماست و اتاق هیات مدیره و حوزه ریاست و معاونت همه روزه به روی اعضای محترم صنفی باز بوده و تکلیف ماست که به اعتماد همکاران به طور شایسته جواب داده و مشکلات و امور ایشان را به بهترین نحو انجام دهیم.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره پنجاه و پنج
بیشتر بخوانید

یزدانی در خاتمه روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر را واحدی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: روابط عمومی اتحادیه نقش مهمی در انعکاس و انتقال عملکرد اتحادیه و بیان مشکلات صنفی همکاران دارد و می تواند خیلی سریع مطالب و معضلات صنفی را به هیات مدیره منتقل کند. برهمین اساس همکاران و اعضای صنفی محترم می توانند هرگونه پیشنهاد و یا راهکارهای خود را از طریق روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر در جهت رشد و پیشرفت صنف و صنعت طلا و جواهر به اطلاع مسئولین اتحادیه برسانند.

منبع اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا