اخبار

تقویت محدود بهای اونس طلا

انس جهانی طلا تقویت شد

پنجشنبه ۹۹/۰۳/۲۹ ، (دی‎ اجرت): به دنبال کاهش ارزش دلار قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود، هرچند که اشتهای بالای سرمایه گذاران برای ریسک پذیری موجب شد تا رشد قیمت محدود باشد.

انتظار می رود بانک مرکزی ژاپن در نشست امروز خود سیاست پولی خود را بدون تغییر حفظ کند. این بانک در حال ارزیابی تاثیرات اقدامات محرک اقتصادی ای است که به منظور حمایت از اقتصادش اتخاذ کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۰ درصد رشد به ۱۷۳۰ دلار و ۴۱ سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه اوت هم با ۰.۶۱ درصد رشد به ۱۷۳۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب امروز شاهد افت ۰.۲ درصدی بود و موجب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند.

ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز به تبعیت از افزایش شب گذشته در بورس وال استریت شاهد رشد بود، زیرا سرمایه گذاران از تغییرات دیروز فدرال رزرو آمریکا در زمینه برنامه خرید اوراق قرضه خوشنود به نظر می رسند. ( نوسانات قیمت طلا در سال ۹۸ به چه صورت بوده است: برای خواندن این خبر اینجا کلیک کنید. )

انتظار می رود بانک مرکزی ژاپن در نشست امروز خود سیاست پولی خود را بدون تغییر حفظ کند. این بانک در حال ارزیابی تاثیرات اقدامات محرک اقتصادی ای است که به منظور حمایت از اقتصادش اتخاذ کرده است. اقدامات محرک اقتصادی گسترده بانک های مرکزی جهان موجب تقویت قیمت طلا شده است زیرا بازار فلز زرد محلی امن برای در امان ماندن سرمایه ها از موج های تورمی ناشی از افزایش نقدینگی به شمار می رود.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهل و شش
بیشتر بخوانید

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان از مرز ۸ میلیون نفر عبور کرده و موارد ابتلا در آمریکای لاتین افزایش یافته است. آمریکا و چین هم با موج های ابتلای جدیدی مواجه هستند. ( افزایش قیمت اونس طلا در گذشته به چه صورت بوده است: برای خواندن این خبر اینجا کلیک کنید. )

رئیس فدرال رزرو شعبه دالاس دیروز گفت، اقتصاد آمریکا رشد منفی تاریخی و قابل توجهی را در سه ماهه دوم سال تجربه خواهد کرد و پس از آن روند ترمیمی شروع خواهد شد. اما نرخ بیکاری در پایان سال ۲۰۲۰ همچنان بالا خواهد بود.

انتهای خبر

منبع: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا