اخبار

بهای طلا در بازار جهانی افزایش یافت

ه دلیل تهدیدات ترامپ قیمت طلا در بازار جهانی افزایش یافت!

دوشنبه ۹۸/۰۲/۱۶ ، (دی‎ اجرت):قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی تهدید ترامپ برای افزایش تعرفه ها روی کالاهای چینی و تشدید تنش های تجاری میان آمریکا و چین که ریسک گریزی سرمایه گذاران را افزایش داد، صعود کرد.

در واکنش به تهدید جدید ترامپ، بازارهای سهام سقوط کرده و قیمت های نفت با مبهم شدن وضعیت مذاکرات ریزش پیدا کردند.

به گزارش بنکر ( Banker )، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۲۸۲.۳۸ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۸۳.۹۰ دلار رسید.

به گفته دانیل هاینس، تحلیلگر گروه ANZ، در معاملات صبح دوشنبه شاهد ریسک گریزی سرمایه گذاران در پی اظهارات ترامپ در خصوص توافق تجاری آمریکا و چین بوده ایم. مطمئناً این مساله باعث تشویق خرید بیشتر طلا به عنوان دارایی مطمئن شده و بازار طلا را به تحرک بیشتر انداخته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز یکشنبه فشار روی چین برای رسیدن به یک توافق تجاری را به شدت افزایش داد و اعلام کرد تعرفه های واردات کالاهای چین به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار را هفته جاری افزایش خواهد داد و صدها میلیارد دلار دیگر کالاهای چینی را به زودی هدف می گیرد. در واکنش به تهدید جدید ترامپ، بازارهای سهام سقوط کرده و قیمت های نفت با مبهم شدن وضعیت مذاکرات ریزش پیدا کردند.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرد در پی اظهارات اخیر ترامپ که مقامات چینی را غافلگیر کرد چین سرگرم بررسی لغو مذاکرات تجاری هفته جاری در واشنگتن است.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره سی و سه
بیشتر بخوانید

هفته گذشته قیمت طلا در پی بدبینی سرمایه گذاران که با اظهارات جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، روی داد و امید آنها برای کاهش نرخ های بهره آمریکا در سال میلادی جاری را نقش بر آب کرد به پایین ترین حد در چهار ماه اخیر سقوط کرده بود.

ذخایر “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است روز جمعه ۰.۶۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۷۴۰.۸۲ تن رسید که پایین ترین میزان از ۱۱ اکتبر بود.

منبع : خبرگزاری تی نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا