اخبار

بررسی طلا در یک هفته

نوسان اونس طلا در اوج یک هفته گذشته

چهار شنبه  ۹۹/۱۲/۶ ، (دی‎ اجرت): قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار و اظهارات رییس بانک مرکزی آمریکا افزایش یافت و نزدیک به بالاترین حد خود در یک هفته اخیر ایستاد.

طلا در کوتاه مدت همچنان تحت تاثیر بازده اوراق قرضه خواهد بود.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۸ دلار و ۶۵ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه تا مرز ۱۸۱۵ دلار و ۶۳ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۱۶ فوریه بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۹ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۸۰۵ دلار و ۹۰ سنت بسته شده بود.

استفن اینس (Stephen Innes)، استراتژیست ارشد بازار جهانی شرکت آکسی درباره وضعیت جاری اظهار کرد: اظهارات پاول که از سیاست پولی تسهیلی حمایت کرد، به طلا فضای بیشتری برای تنفس می دهد و دلار ضعیف‌تر هم از قیمت این فلز ارزشمند پشتیبانی خواهد کرد. وی اضافه کرد: طلا در کوتاه مدت همچنان تحت تاثیر بازده اوراق قرضه خواهد بود.

جروم پاول (Jerome H. Powell)، رییس بانک مرکزی آمریکا به کمیته بانکی سنا اعلام کرد که سیاست پولی آسان همچنان ضروری است زیرا احیای اقتصادی آهنگ ثابتی پیدا نکرده و هنوز فاصله زیادی با کامل شدن دارد.

دلار در معاملات روز جاری در برابر رقیبانش کاهش پیدا کرده و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا هم کاهش یافت.

تورم ناشی از اجرای برنامه های محرک مالی، قیمت طلا را تقویت می کند اما از سوی دیگر بازده اوراق قرضه را بالاتر می برد که به نوبه خود هزینه نگهداری طلا را افزایش می دهد.

طلا با اجرت‌های سر به فلک کشیده
بیشتر بخوانید

مایکل لانگفورد (Michael Langford)، مدیر شرکت مشاوره ایرگاید اظهار کرد: اظهارات پاول نشان داد که محرکهای مالی بعید است تا شش ماه آینده جمع شوند و افت ارزش دلار آمریکا و تاثیر احتمالی آن بر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی، عوامل تاثیرگذار بر روند قیمت طلا خواهند بود.( برای خبر مربوطه سری به اینجا بزنید. )

سرمایه گذاران همچنان به بسته کمک مالی کرونایی ۱.۹ تریلیون دلاری آمریکا متمرکز مانده اند که انتظار می رود تا پایان هفته جاری تصویب شود.

ذخایر طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، در مقایسه با ۱۱۱۵ تن در روز دوشنبه، ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۱۱۰.۴۴ تن رسید.( برای خبر مربوطه سری به اینجا بزنید.)

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۷۲ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، به ۱۲۴۶ دلار و ۷۶ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۲۳۵۲ دلار و ۸۶ سنت بود.

انتهای خبر

منبع: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا