اخبار

بدترین ضرر طلا رقم خورد

حمله دلار به قیمت طلا

شنبه  ۹۹/۱۲/۹ ، (دی‎ اجرت): طلا بیش از ۵۰ دلار افت کرد، تمامی این اتفاق‌ها در راستای درک بازده بالاتر اوراق خزانه داری ایالات متحده و افزایش شاخص دلار آمریکا بوده است.

طلا بدترین ضرر ماهانه خود را از سال ۲۰۱۶ ثبت کرد.

در روزی که گذشت به جز شاخص دلار همگی بازارها با کاهش قیمت رو به رو شدند که این اتفاق تحت تاثیر بازده اوراق خزانه داری آمریکا قرار گرفتند. قیمت بیت کوین و طلا هر دو با افت قیمت رو به رو شدند.

طلا بدترین ضرر ماهانه خود را از سال ۲۰۱۶ ثبت کرد، همچنین به دنبال پایین آمدن شاخص ها در وال استریت برای دومین روز متوالی، به دلیل ارزش گذاری مجدد سرمایه گذاران برای پرتفوی خود بود.

طلا آتی تحویل آوریل (اردیبهشت) با ۴۶.۶۰ دلار معادل یا ۲.۶ درصد کاهش به ۱۷۲۸.۸۰ دلار در هر اونس رسید. پیش از این به ۱۷۱۵.۰۵ دلار رسیده بود که بسیار نزدیک به کف قیمت طلا در سال جاری شمسی بود. پایین ترین سطح ۱۷۰۰.۱۰ دلار در ۸ ژوئن (۱۸خرداد) بود. ( خبر‌های پیشین را دنبال کنید. )

در هفته ای که گذشت، شاخص معاملات آتی طلا ۲.۷ درصد کاهش داشت. جمعه در آخرین جلسه معاملات ماه فوریه(اسفند)، ماه را با کاهش ۶.۶ درصدی به پایان رساند که بدترین حالت از زمان افت ۷.۲ درصدی در نوامبر(آذر) ۲۰۱۶ بود.

افت بیش از ۵۰ دلاری قیمت طلا

همچنین کیتکو نیز در گزارش خود نوشت، بازار فلزات گرانبها در روز جمعه با فشار تکنیکال به سمت نزول قیمت حرکت کرد، همین اتفاق ضربه عمده ای به بازار وارد کرد.

مِثقال طلا چیست؟
بیشتر بخوانید

طلا بیش از ۵۰ دلار افت کرد، در حالی که نقره در روز جمعه ۱.۳۰ دلار افت داشت، تمامی این اتفاق ها در راستای درک بازده بالاتر خزانه داری ایالات متحده و افزایش دلار آمریکا بوده است. ( خبرهای پیشین را دنبال کنید. )

بازده ۱۰ ساله اوراق خزانه داری یک شبه به بالاتر از ۱.۶ درصد رسید، بالاترین سطح در یک سال گذشته بوده است. در همین حال، دلار آمریکا با صعود بالاتر با افزایش ۰.۷۸ واحد ۹۰.۰۱۵ واحد معامله شده است.

استراتژیست ها گفتند: « مسئله اصلی طلا در اینجا عدم علاقه افراد به این بازار است. رویکرد واکنش پذیر بانک فدرال رزرو نیز موجب تردید بازار به آینده شده است.» در حال حاضر قیمت هر اونس طلای نقدی با کاهش ۳۹.۷۰ دلار یا ۲.۲۴ درصد به قیمت ۱۷۳۱ دلار رسید.

اتتهای خبر

منبع: اقتصاد نیوز

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا