اخبار

بازار طلا و سکه امروز ۱۹ بهمن

سیگنال مذاکرات به بازار طلا؛ قیمت ‌ها تا کجا پایین می آید؟

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۹، (دی‎ اجرت): بازار طلا و سکه امروز تقریبا با ثبات بود و قیمت‌ها تغییری نداشتند. در این ساعت از معاملات، قیمت سکه امامی به ۱۱میلیون و ۸۳۲هزارتومان رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است.

قیمت طلا و سکه در بازار همپای قیمت ارز از ابتدای هفته کاهشی شد و پس از اینکه قیمت دلار به ثبات رسید و در کانال ۲۶هزارتومان آرام گرفت؛ قیمت طلا و سکه نیز تغییری نداشته است.

بازار طلا و سکه نیز که ابتدای این هفته و با انتشار اخبار مربوط به رفع برخی تحریم‌ها از ایران کاهشی شده بود، از صبح امروز روند نزولی خود را ادامه داد.

به این ترتیب، سکه امامی با حدود ۲۰۰هزارتومان کاهش نسبت به روز گذشته، در قیمت ۱۱میلیون و ۶۰۰هزارتومان معامله می‌شود. روز گذشته سکه امامی در قیمت ۱۱میلیون و ۸۰۰هزارتومان معامله می‌شد.

نیم سکه نیز ۶میلیون و ۶۳۰هزار تومان قیمت خورده است و ربع سکه با قیمت ۳میلیون و ۶۴۰هزارتومان معامله می‌شود. نیم سکه روز گذشته ۶میلیون و ۷۰۰هزارتومان قیمت خورده بود و ربع سکه نیز با قیمت ۳میلیون و ۷۳۰هزارتومان معامله می‌شد که هر دو امروز کاهشی شدند.

بازار طلا و سکه

سکه یک گرمی اما نسبت به روز گذشته تغییر قیمت چندانی نداشته و در محدوده قیمتی ۲میلیون و ۶۰۰هزارتومان خرید و فروش می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸عیار، یک میلیون و ۱۵۰هزارتومان قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته ۲۰هزارتومان کاهش را نشان می‌دهد. روز گذشته هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۷۲هزارتومان قیمت خورده بود.

سوت چیست؟
بیشتر بخوانید

امروز دور جدید مذاکرات وین که بسیاری آن را دور آخر می‌دانند آغاز می‌شود. به اعتقاد بسیاری از فعالان، در این دور توافق نهایی میان ایران و غرب حاصل می‌شود و به همین دلیل بازارهای مختلف نسبت به شروع آن واکنش نشان دادند.

حباب سکه چقدر است؟

حباب انواع سکه نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشته است. به این ترتیب حباب سکه تمام، ۵۳۰ هزار تومان، حباب نیم سکه، یک میلیون و ۷۰هزارتومان، حباب ربع سکه،۸۵۹ هزارتومان و هر سکه یک گرمی، ۸۸۹هزارتومان حباب دارد.

طی روزهای گذشته با اخبار مثبت مذاکرات، بازار طلا و سکه روند کاهشی خود را آغاز کرد و فعالان این بازار معتقدند امیدواری معامله‌گران به توافق باعث شده قیمت‌ها پایین بماند.

نیم سکه نیز همچنان مانند معاملات صبح در قیمت ۶میلیون و ۷۰۰هزارتومان باقی مانده است اما نسبت به دیروز اندکی کاهش را نشان می‌دهد. اما ربع سکه در قیمت ۳میلیون و ۷۳۰هزارتومان معامله می‌شود و نسبت به دیروز تغییر قیمتی نداشته است.

سکه یک گرمی در قیمت ۲میلیون و ۲۶۲هزار تومان معامله می‌شود در حالی که روز گذشته این سکه، ۲میلیون و ۲۶۵هزارتومان قیمت خورده بود.

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز، با قیمت یک میلیون و ۱۱۷هزارتومان معامله می‌شود. هرگرم طلای ۱۸عیار روز گذشته در قیمت یک میلیون و ۱۷۲هزارتومان خرید و فروش می‌شد.

حباب انواع سکه و طلا نیز نسبت به صبح و همچنین روز گذشته ثابت مانده و تغییری نداشته است. به این ترتیب حباب سکه امامی در محدود ۵۲۱هزارتومان باقی مانده است. حباب نیم سکه نیز یک میلیون و ۴۵هزارتومان است. همچنین ربع سکه ۹۰۰هزارتومان حباب دارد و هر سکه یک گرمی ۸۶۸هزارتومان حباب قیمتی دارد.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهار
بیشتر بخوانید

قیمت طلا و سکه در بازار همپای قیمت ارز از ابتدای هفته کاهشی شد و پس از اینکه قیمت دلار به ثبات رسید و در کانال ۲۶هزارتومان آرام گرفت؛ قیمت طلا و سکه نیز تغییری نداشته است.

فعالان این بازار معتقدند انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها میان معامله‌گران وجود دارد اما نزدیک شدن به ایام پایانی سال و همچنین کاهش اندک قیمت‌ها باعث شده که تقاضا در بازار نسبت به روزهای گذشته بالاتر برود؛ موضوعی که عدم کاهش حباب سکه با وجود کاهش قیمت حاکی از افزایش تقاضا است.

انتهای خبر

منبع: اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا