اخبار

بازار طلا و سکه امامی در ۱۲ بهمن ماه

رکود بازار در غیاب اخبار توافق

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۲، (دی‎ اجرت): بازار طلا و سکه امروز نسبت به آخرین معاملات روز گذشته، اندکی افزایش قیمت را تجربه کرد. با توجه به اینکه قیمت دلار در بازار آزاد رو به کاهش است دلیل اصلی افزایش اندک ارزش طلا و سکه در بازار امروز را باید ناشی از افزایش قیمت اونس جهانی طلا بدانیم

قیمت هر سکه امامی در محدوده ۱۲میلیون و ۱۰۰هزارتومان معامله می‌شود

به این ترتیب،که نسبت به روز گذشته حدود ۱۰۰تومان افزایش را نشان می‌دهد. در آخرین معاملات روز گذشته سکه امامی به ۱۲میلیون تومان کاهش یافته بود.

نیم سکه نیز نسبت به دیروز با افزایش ۳۰هزارتومانی با قیمت ۶میلیون و ۷۸۰هزارتومان معامله می‌شود، آخرین قیمت معاملاتی این سکه در روز گذشته، ۶میلیون و ۷۵۰هزارتومان بود.

ربع سکه نیز به قیمت ۳میلیون و ۷۸۰هزارتومان رسیده که نسبت به دیروز ۱۰هزارتومان افزایش قیمت را نشان می‌دهد، محدوده قیمت معاملاتی سکه در روز گذشته ۳میلیون و ۷۷۰هزارتومان بود.

در این قیمت سکه یک گرمی تغییری نداشته و همان ۲میلیون و ۲۸۰هزارتومان است اما هر گرم طلای ۱۸عیار با ۳هزارتومان کاهش قیمت نسبت به دیروز به گرمی یک میلیون و ۲۱۳هزارتومان رسیده است.

در این بین اونس جهانی پس از اینکه اواخر هفته گذشته کاهش ۵۰دلاری را تجربه کرد و حتی به ۱۷۹۱دلار نیز رسید، امروز با اندکی افزایش قیمت به سطح ۱۸۰۰دلاری بازگشته و در قیمت ۱۸۰۶دلار معامله می‌شود.

حباب سکه امامی چقدر است؟

طبق اعلام شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، حباب انواع سکه نسبت به دیروز اندکی افزایش یافته است. به این ترتیب حباب طلا سکه امامی به ۴۴۰هزارتومان، حباب نیم سکه ۹۳۳هزارتومان، حباب ربع سکه ۸۵۳هزارتومان و حباب سکه یک گرمی، ۸۳۸هزارتومان است.

از کجا طلا بخریم؟
بیشتر بخوانید

آنطور که فعالان بازار طلا و سکه می‌گویند، در حال حاضر این بازار بیش از هرچیز تحت تاثیر قیمت دلار و همچنین اونس جهانی طلا است. و با تغییراتی که در هرکدام از این دو شاخص رخ می‌دهد نوساناتی را تجربه می‌کند. ما در مجموع بازار روزهای با ثباتی را می‌گذراند و چشم انتظار مذاکرات است تا مسیر صعودی یا نزولی خود را انتخاب کند.

دلار همچنان درجا می‌زند

بازار ارز معاملات امروز را نیز برای چندمین روز متوالی، با ثبات آغاز کرد. به این ترتیب دلار آزاد که روز گذشته به کانال ۲۷هزارتومان بازگشته بود، امروز هم در این کانال باقی ماند و همچون آخرین معاملات روز گذشته در قیمت ۲۷هزار و ۹۳۰تومان معامله می‌شود.

صرافی ملی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته حدود ۱۰۰تومان کاهش داده و به این ترتیب این اسکناس آمریکایی با قیمت ۲۴هزار و ۷۵۷تومان برای خرید و ۲۵هزارتومان برای فروش در این صرافی نمایان شد.

روز گذشته دلار در صرافی ملی، ۲۴هزار و ۸۶۹تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۱۱۹تومان برای فروش تعیین شده بود.

یورو نیز امروز در این صرافی با قیمت ۲۸هزار و ۱۵۷تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۴۴۰تومان برای فروش معامله می‌شود در حالی که نسبت به دیروز ۱۰۰تومان کاهش یافته است و روز گذشته در قیمت ۲۸هزار و ۲۴۸تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۵۳۲تومان برای فروش معامله می‌شد.

در صرافی‌ها و طبق اعلام کانون صرافان نیز، دلار ۲۴هزار و ۹۴۷تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۱۱۶تومان برای فروش قیمت خورده است. تغییرات دلار در صرافی‌ها نشان می‌دهد که قیمت خرید آن نسبت به روز گذشته حدود ۶۰تومان افزایش داشته در حالی که قیمت خرید دلار همین مقدار کاهش را تجربه کرده است.

سوال درگوشی و جواب درگوشی پنجاه و دو
بیشتر بخوانید

کانون صرافان دیروز قیمت دلار را ۲۴هزار و ۸۷۷تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۱۵۸تومان برای فروش اعلام کرده بود.

یورو نیز در صرافی‌ها حدود ۷۰تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و به قیمت ۲۸هزار و ۲۱۶تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۵۴۷تومان برای فروش رسیده است. در آخرین ساعات از معاملات روز گذشته یورو در صرافی‌ها با قیمت ۲۸هزار و ۲۸۷تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۶۱۷تومان برای فروش معامله می‌شد.

این روزها بازار ارز بیش از هر زمانی از تصمیمات ناگهانی خودداری می‌کند و چشم انتظار اخبار جدیدی از وین است تا مسیر خود را انتخاب کند. هرچند برخی معتقدند که خودداری دلار از کاهش بیشتر قیمت به دلیل طولانی شدن روند دستیابی به توافق است، اما تحلیلگران توقف دلار در محدوده فعلی خود را نشانه این می‌دانند که امیدهای زیادی برای دستیابی به یک توافق در میان معامله‌گران وجود دارد و به همین دلیل است که دست از معامله کشیدند.

انتهای خبر

منبع: اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا