اخبار

اونس طلا امروز چهارشنبه ۲۲ دی

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۲، (دی‎ اجرت):  اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸۱۸ دلار و ۱۹ سنت رسید و از بالاترین رکورد یک هفته گذشته که روز سه شنبه به آن صعود کرده بود، عقب نشینی کرد.

بهای معاملات هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و در ۹۶۶ دلار و ۷۵ سنت ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۸۱۸ دلار و ۵۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه با ۱۹ دلار و ۷۰ سنت معادل ۱.۱ درصد افزایش، در ۱۸۱۸ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.

افت اونس طلا

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس گفت: جلسه تایید انتصاب جروم پاول، رییس فدرال رزرو صحبت جدیدتری درباره تحکیم سیاست پولی فراتر از انتظار بازار نداشت. اونس طلا پس از افزایش بیش از یک درصدی در روز سه شنبه، در فاز تحکیم قرار دارد.

پاول گفت: بانک مرکزی مصمم است با تورم مبارزه کند و بدون ضربه زدن به رشد اشتغال، به سیاست افزایش نرخهای بهره و تعدیل داراییهایش روی بیاورد تا روند توسعه اقتصادی را حفظ کند.

در پی اظهارات پاول، بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله عقب نشینی کرد و دلار به پایین‌ترین حد از نوامبر نزول کرد.

طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم بالا شناخته می شود اما نسبت به افزایش نرخهای بهره آمریکا بسیار حساس است زیرا هزینه نگهداری این فلز که بازدهی ندارد را افزایش می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، آمار تورم آمریکا قرار است روز جاری منتشر شود و انتظار می‌رود شاخص قیمت مصرف کننده در دسامبر بر مبنای سالانه ۵.۴ درصد و بر مبنای ماهانه ۴.۹ درصد رشد کرده باشد.

آیا از سیاه شدن پوست توسط طلا، خسته شده‌اید؟
بیشتر بخوانید

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۷۴ سنت رسید. بهای معاملات هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و در ۹۶۶ دلار و ۷۵ سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۹۱۸ دلار و ۹۷ سنت معامله شد.

احتیاط برجامی در بازار دلار

برخی از معامله گران درباره آینده مذاکرات برجام دچار شک و تردید شده اند و دیگر مانند قبل خوشبین نیستند که مذاکرات به سرعت به نتیجه خاصی برسد. پس از اینکه چند روز جو خوشبینی شدیدی در بازار وجود داشت در حال حاضر با احتیاط وارد بازار ارز تهران می شوند.

معامله گرانی که مانند قبل نسبت به توافق هسته ای خوشبین نیستند، تمایلی ندارند که با قدرت در موقعیت خرید قرار بگیرند. آن ها تصور می کنند که هم چنان فرصت توافق وجود دارد و ممکن است اتفاقات غیرمنتظره فضای بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

در چنین فضای نااطمینانی است که گروهی از معامله گران ترجیح می دهند در بازار مداخله خاصی نکنند و گروه دیگری ترجیح می دهند که بر اساس نقاط خاص قیمتی،‌ خرید و فروش های خود را تنظیم کنند. به عنوان مثال امروز از دست رفتن مرز ۲۸هزار تومانی می تواند فروشندگان بیشتری را وارد بازار کند. اما معامله گران قیمت دلار ، بازار ارز امروز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ را چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی دیشب بر روی ۷ هزار و ۶۹۰ تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی روز سه شنبه ثابت بود. قیمت طلایی درهم نیز شب گذشته بر روی ۷هزار و ۷۷۵۰ تومان قرار گرفت. بنابراین پیش سیگنال نزول یا صعود از این کانال مخابره نشد.

طلا با اجرت‌های سر به فلک کشیده
بیشتر بخوانید

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی دیشب با ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی دوشنبه شب ۵۰ تومان افزایش را نشان می دهد. در معاملات پشت خطی دوشنبه شب قیمت دلار فردایی بر روی ۲۸ هزار و ۱۵۰ تومان قراد داشت. بنابراین معامله گران قیمت دلار در بازار ارز امروز چهار شنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ را صعودی پیش بینی کرده اند. ( از اخبار قدیمی دیدن کنید. )

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات شب گذشته قیمت دلار ۲۷ هزار و ۸۷۰ تومان بود که نسبت به قیمت دوشنبه شب ۷۰ تومان بالا رفته بود.

دوشنبه شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال افزایش قیمت دلار رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ بالا می رود.

انتهای خبر

منبع: اقتصاد نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا