اخبار

اما و اگر های طلای آذربایجان

فعالیت‌ها معدن طلای اندریان باید شفاف شود.

چهار شنبه ۹۹/۰۵/۰۸ ، (دی‎ اجرت):الله‌وردی دهقانی امروز  اظهار داشت: هیچ‌گونه آمار و اطلاعاتی در مورد حجم استخراج، فعالیت و اقداماتی که در معدن طلای اندریان صورت می‌گیرد، وجود ندارد و به‌نظر می‌رسد سردرگمی بر فعالیت‌های این مجموعه حاکم شده است.

محدوده ثبت شده و پروانه اکتشافت این معدن باید، مشخص و شفاف شود.

وی با اشاره به اینکه مطمئنا محدوده مشخصی برای بهره‌برداران این معدن مشخص شده است، اضافه کرد: محدوده ثبت شده و پروانه اکتشافت این معدن باید، مشخص و شفاف شود.

دهقانی یادآور شد: این مجموعه موظف به پرداخت حق و حقوق دولتی نیز است که این امر نیز مشخص نیست که آیا این وظایف توسط بهره‌بردار انجام می‌شود یا نه. ( برای خواندن خبر مربوطه اینجا کلیک کنید. )

فعالیت‌های زیست‌محیطی معدن اندریان نقاط کور دارد

دهقانی تبعات زیست‌محیطی حاصل از اقدامات صورت گرفته در این معدن را نیز نقطه کور دیگری در فعالیت‌ها معدن طلای خام اندریان عنوان و تصریح کرد: متاسفانه اخیراً سیانور که ماده‌ای خطرناک است از طریق فعالیت‌های صورت گرفته در معدن اندریان به آب‌های زیرزمینی منطقه نفوذ و باعث آلودگی احشام نیز شده که در صورت عدم پیشگیری از آن شاهد فاجعه زیست‌محیطی و در درازمدت حتما به فاجعه‌ای انسانی تبدیل خواهد شد.

این نماینده مجلس یازدهم مالکان این معدن طلا و آلیاژ طلای آن را گرجی و ایرانی اعلام کرد و متذکر شد: در حال حاضر ۷۵ درصد از مالکیت این معدن متعلق به طرف گرجی و ۲۵ درصد نیز در اختیار مالکان ایرانی است. ( برای خواندن خبر مربوطه اینجا کلیک کنید. )

نحوه محاسبه قیمت طلا در زمان خرید از طلافروشی
بیشتر بخوانید

معدن طلای اندریان که ۱۲۰ هکتار از محدوده روستاهای اندریان، ایری علیا، میوه رود و استرگان را در بخش خاروانا در بر می‌گیرد، در استان آذربایجان‌شرقی در شمال‌شرقی نقشه زمین‌شناسی ۱:۲۵۰۰۰۰ تبریز قرار دارد. این محدوده با وسعت ۶/۳۷ کیلومتر مربع بین طول‌های جغرافیایی ‘۸/۲۴ ،´۱۷ ،°۴۶ تا ‘۶/۴۹ ،´۱۴ ،°۴۶ شرقی و عرض‌های جغرافیایی ‘۲/۱۶،´۳۰ ،°۳۸ تا ‘۶/۴۰،´۳۵ ،°۳۸ شمالی قرار گرفته و در بخش خاروانا از شهرستان ورزقان استان آذربایجان‌شرقی واقع است.

انتهای خبر

منبع: خبر گذاری فارسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا