اخبار

اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف شد

اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف شد/ احتمال اجرا در سال 99

پنجشنبه ۹۸/۱۱/۰۳ ، (دی‎ اجرت): رئیس اتحادیه طلای تهران از تصویب حذف مالیات بر ارزش افزوده صنف طلا خبر داد و گفت: این لایحه ممکن است از اوایل سال ۹۹ اجرایی شود.

این لایحه ابتدا باید از مجلس به شورای نگهبان برود و مجدد از مجلس به دولت ابلاغ شود.

رئیس اتحادیه طلای تهران از تصویب حذف مالیات بر ارزش افزوده صنف طلا خبر داد گفت: مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در رابطه با لایحه اصلاح مالیات بر ارزش افزوده اصل طلا، جواهر و پلاتین حاکی از حذف مالیات بر ارزش افزوده است. البته تا زمانی که این لایحه به بخشنامه تبدیل شود و به دست مجریان برسد قدری زمان‌بر است.

ابراهیم محمدولی افزود: تا زمانی که این لایحه بخشنامه نشود، قابل اجرا نیست. در حقیقت این لایحه ابتدا باید از مجلس به شورای نگهبان برود و مجدد از مجلس به دولت ابلاغ شود. ممکن است این لایحه از ابتدای سال ۱۳۹۹ جنبه اجرایی به خود بگیرد.

قیمت انواع سکه امروز چقدر است؟

او اظهار کرد: در حال حاضر هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۹۴ هزار تومان است. این مالیات از این پس از اصل طلا حذف می‌شود. متولیان صنفی از زمان اجرای این قانون مکلف هستند هفت درصد سود به همراه اجرت طلا که ممکن است هر طلا بین ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان اجرت داشته باشد، در زمان خرید از مردم اخذ کنند. با این شرایط متولیان صنفی نیز هر سه ماه یکبار موظف هستند که با سازمان امور مالیاتی تسویه حساب کنند.

محمدولی با اشاره به آخرین قیمت انواع سکه گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و ۸۷۸ هزار تومان، سکه طرح قدیم به قیمت چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۴۷۰ هزار تومان ، ربع سکه به قیمت یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان و سکه گرمی هم به قیمت ۹۳۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت هر انس جهانی طلا هم امروز یک هزار و ۵۶۰ دلار است که نسبت به هفته گذشته روند کاهشی داشته است.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهارده
بیشتر بخوانید

منبع اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقرهه و سکه تهران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا