اخبار

ارز دیجیتال: خرید یا ممنوعیت

ارز دیجیتال: خرید آلت کوین یا ممنوعیت بیت کوین در هند

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳، (دی‎ اجرت): ارز دیجیتال: صندوق بین‌المللی پول در مورد استفاده از ارزهای مجازی از جمله بیت کوین هشدار داده و خواستار تصویب قوانین بیشتری برای حفاظت از مصرف‌کنندگان و مقابله با پول‌شویی و تروریسم مالی شده‌است.

ممنوعیت استفاده از تمام ارزهای مجازی خصوصی به دستور کار مجلس هند اضافه‌ شده است.

به نقل از راشاتودی، ت.پیشنهاد ممنوعیت استفاده از تمام ارزهای مجازی خصوصی به دستور کار مجلس هند اضافه‌ شده است. این اقدام به‌دنبال اظهارات نخست‌وزیر این کشور در مورد بیت‌کوین انجام شد. نارندرا مودی عقیده دارد ارزهایی مانند بیت‌کوین در نهایت در اختیار افراد بی‌صلاحیت قرار می‌گیرند و جوانان را فاسد خواهند کرد.

مجلس هند اعلام کرد این لایحه در صورت تصویب چارچوبی برای یک ارز دیجیتال رسمی ایجاد و استفاده از تمام ارزهای مجازی خصوصی را در هند ممنوع می‌کند.

ممنوعیت قبلی هند برای استفاده از ارزهای مجازی در آوریل ۲۰۲۰ برداشته‌ شده و باعث رونق بازار ارزهای مجازی شده بود. هیچ آمار رسمی وجود ندارد اما تخمین زده می‌شود تعداد سرمایه‌گذاران ارز مجازی در هند بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون نفر باشد و ارزش دارایی‌های آن‌ها به ۴۰۰ میلیارد روپیه معادل ۵٫۴ میلیارد دلار برسد.( خبرهای قدیمی‌تر بخوانید.)

ارز دیجیتال بیت کوین در هند ممنوع شد

اما دولت هند اشتیاق چندانی به رونق این بازار نشان نداده‌ است. نخست‌وزیر هند هفته گذشته اعلام کرد کشورها باید کنار هم درمورد ارزهای مجازی مثل بیت‌کوین همکاری کنند و اطمینان دهند این ارزها درنهایت در دست افراد بی‌صلاحیت قرار نمی‌گیرند و جوانان را فاسد نمی‌کنند.

بانک مرکزی هند ضمن ابراز نگرانی درمورد ارزهای مجازی خصوصی مثل بیت‌کوین و اتریوم اعلام کرده در حال کار به‌روی ارز دیجیتال خود است و تا پایان سال جاری میلادی آن را منتشر می‌کند.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره چهارده
بیشتر بخوانید

چین در ماه سپتامبر استفاده از بیت‌کوین را ممنوع و تجارت تمام انواع ارزهای مجازی را در کشور غیرقانونی اعلام کرد.
اما السالوادور بیت‌کوین را کنار دلار آمریکا یک ارز قانونی اعلام و تسهیلات استخراج آن را با استفاده از انرژی گرمایشی آتش‌فشان‌ها فراهم کرده‌ است

بعد از ریزش بیت‌کوین تا ۵۵ هزار دلار بسیاری از آلت‌کوین‌ها ریزش زیادی کردند و برخی از کارشناسان عقیده دارند حالا وقت خوبی برای خرید آلت‌کوین است.

ارز دیجیتال: آلتکوین بخریم یا نخریم؟

کارشناسان عقیده دارند ریزش بازار مقطعی است و احتمالا به زودی روند بازار دوباره صعودی می‌شود اما برخی دیگر از کارشناسان عقیده دارند بیت‌کوین ابتدا تا کف حمایتی ۵۳ هزار دلار ریزش می‌کند و صعود بازار از آن محدوده شروع می‌شود.

امیرحسین نام‌آور، کارشناسان بازارهای مالی عقیده دارد کف قیمتی بیت‌کوین ۵۰ هزار دلار است و ریزش بیت‌کوین از این محدوده بعید است. به نظر می‌رسد ریزش بیت‌کوین تا محدوده حمایتی ۵۳ هزار دلار فرصت خریدی مناسب است.

آلتکوین‌ها جا مانده از بازار

اگرچه این روزها ارزهای متاورسی رشد خوبی داشتند اما بسیاری از آلتکوین‌های بزرگ بازار اختلاف زیادی با سقف قیمتی خود دارند و به نظر می‌رسد فرصت مناسبی برای خرید این ارزها ایجاد شده است.

ریپل در محدوده ۱/۰۵ دلار قرار دارد و کارشناسان عقیده دارند این ارز یک کانال رنج در محدوده یک دلار تا ۱/۳۰ دلار دارد که به زودی این کانال به بالا شکسته می‌شود.

کاردانو در محدوده ۱/۸ دلار معامله می‌شود و این در حالیست که از سقف قیمتی خود بیش از ۷۰ درصد فاصله دارد. پولکادات در محدوده ۴۰ دلار معامله می‌شود و این ارز قبل از ریزش بازار به ۵۲ دلار هم رسیده بود.

سوال درگوشی و جواب درگوشی پنجاه و دو
بیشتر بخوانید

بازار از دیروز تا امروز

بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲/۵ درصد ریزش کرده و در محدوده ۵۷ هزار دلار معامله می‌شود. اکثر ارزهای بازار به غیر برخی از ارزهای متاورسی و ارزهایی که کالای نهایی ارائه می‌دهند روندی نزولی دارند.

اندیکاتور مکدی روی محدوده ۵۷ هزار و ۵۰۰ دلار سیگنال فروش صادر کرده و احتمالا بیت‌کوین کمی ریزش داشته باشد. شاخص مقاومت نسبی هم به زیر محدوده خنثی سقوط کرده و زوندی نزولی دارد.

MFI هم زیر محدوده خنثی در حرکت است و این موضوع هم می‌تواند سیگنالی منفی برای بازار باشد. کندل‌های بیت‌کوین نزدیک کف اندیکاتور بولینگرباند قرار دارند. احتمال اصلاح بیت‌کوین تا محدوده ۵۳ هزار دلار زیاد است اما کارشناسان عقیده دارند بازار در بلندمدت کانالی صعودی دارد.

اتهای خبر

منبع: تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا