بلاگ

پیش بینی کاهش قدرت دلار در سیاست آمریکا

یک کارشناس پولی پیش بینی کرد بانک مرکزی آمریکا باعث بحران برای دلار می شود.

جمعه ۹۹/۰۵/۳۱ ، (دی‎ اجرت): در برنامه کایزر ریپورت شبکه راشاتودی که اخیرا پخش شد مکس کایزر و استیسی هربرت به گفت‌وگو درباره افزایش اخیر قیمت طلا و نشانه‌های افول جایگاه دلار به عنوان ارز غالب حساب ذخیره ارزی کشور ها پرداختند.

روز۲۹ مارس بانک مرکزی فدرال آمریکا اعلام کرد که برای حل مشکلات اقتصادی این کشور تا آنجا که لازم باشد پول چاپ خواهد کرد.

آنها طی مصاحبه‌ای با آلاسدایر مکلود، کارشناس مؤسسه گلد مانی، به اتفاقاتی که در حال رخ دادن در اقتصاد جهانی است، پرداختند.

مکلود گفت طی سال جاری در یک روز اتفاقی افتاد که همه چیز را در جهان تغییر داد و آن روز ۲۹ مارس بود. در این روز بانک مرکزی فدرال آمریکا اعلام کرد که برای حل مشکلات اقتصادی این کشور تا آنجا که لازم باشد پول چاپ خواهد کرد.

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد از آن لحظه به بعد بازارها تغییر جهت داده به خصوص بازار طلای آبشده و از نگرانی نسبت به کاهش تورم به یک باره نگران چشم انداز افزایش تورم شدند. بنا به گفته مکلود، آن روز زمانی بود که جهان تغییر کرد.

وی ادامه داد: کاری که در روز ۲۹ مارس شروع شد به یک بحران بانکی و سپس به یک بحران ارزی و بحران در بازارها منجر خواهد شد.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد بانک مرکزی آمریکا و وزارت خزانه‌داری این کشور در واقع به شکلی بنیادین کنترل تمام نظام بانکی را در دست دارند. ممکن است آنها در اجرای سیاست‌های خود موفق شوند اما در این مسیر بانک‌ها شکست خواهند خورد. ( برای خواندن خبر دی اجرت را دنبال کنید. )

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره شصت
بیشتر بخوانید

مکلود افزود در نتیجه این سیاست‌ها شاهد ملی شدن بانک‌ها در همه جا خواهیم بود. مشکلی که بانک مرکزی آمریکا دارد این است که چگونه دارایی‌های مالی خود را در سطح بالا حفظ کند تا بتواند از آنها برای تامین بدهی آمریکا استفاده کند.

بنا به اعتقاد مکلود در برهه‌ای از زمان این بازی بانک مرکزی آمریکا شکست خواهد خورد و زمانی که این اتفاق بیفتد قدرت خرید طلا دلار هم با آن سقوط خواهد کرد.

وی گفت: این کارشناس اقتصادی می‌گوید شما باید واقعا از پول کاغذی و اسکناس فاصله بگیرید.( برای خواندن خبر دی اجرت را دنبال کنید. )

مکلود پیشنهاد کرد به دلار، بیت کوئین و نقره توجه بیشتری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا