بلاگ

نکاتی درباره کسب درآمد از طلا

فهرست

۱شناخت بازار طلا

۲ویژگی های بازار و دسترسی به بازار

۳سرمایه گذاری در طلا ( با سرمایه چه خورد کلان)اینکه چه طلایی بخرید چه طور بخرید

۴استراتژی های خرید و فروش

۵طلافروشی

۶طلافروشی آنلاین

 

تمام مطالب طلا را برای شما جمع آوری کرده ایم تا اگر قصد داشتید از هر راهی وارد طلا شوید تمام مطالب را داشته باشید.

چرا طلا مهم است ؟ آیا طلا از این جهت مهم است که طلا را بخریم و سود کنیم ؟

خیر تمام دنیای طلا این نیست . بلکه شما باید دید خود را به سرمایه عوض بکنید. از امروز قرار نیست که فکرکنید که من یک مقدار سرمایه دارم، بخشی از آن  را طلا بخرم برای اینکه کنار بماند و سود کند زیرا من شنیده‌ام سود خوبی دارد.

باید به شما بگوییم که اینگونه نیست. اگر این گونه فکر می‌کنید، باید دید خود را نسبت به سرمایه عوض کنید.

از امروز به بعد به این فکر نکنید که من سرمایه ای دارم و بخشی از آن را طلا میخرم. فلسفه سرمایه گذاری رو تغییر بدهید. این موضوع مانند این است که فرض کنید بگوییم در ایران شرایط اقتصادی خوب نیست به همین دلیل مجبوریم به سمت خرید چیزهای دیگر مثل نقره ماشین ملک و… برویم.

ما اگر در اروپا زندگی میکردیم آیا نیاز به خرید طلا از بین می‌رفت ؟

این مورد قبول است که ما چون الان در ایران زندگی میکنیم شرایط اقتصادی مناسب نیست. اما بیاید فکر کنیم که به اروپا رفته اید. آیا اینگونه مشکلات حل می‌شوند؟

طبق گزارش اتحادیه اروپا سال ۲۰۲۲ تورم در اروپا ۸ درصد بوده است . یعنی اول سال تا آخر سال ۸ درصد پول شما ازبین رفته است. یعنی اگر ۱۰۰ میلیون داشته اید، پول شما ۹۲ میلیون شده است.پس ۸ درصد پول از بین می رود حتی اگه ایران هم نباشید.

پس از اروپا مهاجرت میکنیم و به آمریکا می‌رویم. زیرا شنیده ایم امریکا بهتر است. طبق نرخ تورم آمریکا سال ۲۰۲۲ ۱۰درصد تورم داشته است. این موضوع خیلی مهم است یعنی بدون اینکه کاری انجام بدهید ارزش پول شما از بین می‌رود.

این دغدغه ای مهم است.

شما باید دقت کنید سرمایه تان در هر واحد پولی که هست به آن تورم می‌خورد. یعنی ارزش پول شما کم می‌شود. پس در این مقاله صحبت میکنیم درباره اینکه سرمایه تان را از تحت هر پولی بودن دراوردید. به شما می گوییم تمام پول تون را طلا بخرید. نه بخشی از آن را. درباره این صحبت میکنیم تا فلسفه سرمایه تان را عوض بکنید. بجای اینکه بگویید ۵ میلیون پول دارم و سپس شد ۷ تومان بعد ۲۰تومان. اینگونه نگاه کنید که از حالا به بعد بگویید من ۲گرم طلا دارم بعد شد ۵گرم و بعد شد ۱۰گرم و…

فرق این چیست ؟

اگر شما ۵ میلیون پول اولیه داشته باشید بعد بشود  ۷ تومان بعد ۱۲ و بعد ۱۵ و بعد ۲۰تومان،  اگر فرض بگیریم در ایران باشید و ۴۰ درصد تورم باشد، پس همان لحظه اتمام پس انداز پول شما باز ۴۰ درصد ارزش خود رو از دست می دهد. حال فرض بگیریم با این پول طلا خریده اید. ۲ گرم طلا داشته اید بعد ۳ گرم و بعد ۷ گرم شده است.

حال پول شما در حالت اول تورم از ان کم میشد ولی در این حالت چه اتفاقی می افتد؟

پول تان به اضافه افزایش قیمت طلا شده است و این موضوع با مورد قبلی تفاوت دارد و چیزی حدود ۲۰ درصد شما جلو میافتید.

 

برخی می گویند ما سرمایه آنچنانی نداریم که راجبش دغدغه داشته باشیم و می گویند

من ماهی پنج تومن میتوانم پس انداز کنم و ماهی سه تومن عدد بالایی نیست.

اتفاقا این افراد باید حساس تر باشند. کسی که می تواند ماهی ۱ میلیارد پس انداز کند، پس طبیعتا قدرت ریسک بالاتری  دارد و پول برای او اهمیت کمتری دارد و طبیعتا انعطاف پذیری بیشتر.

ما قرار است از امروز به بعد فلسفه سرمایه گذاری مان را عوض کنیم نه اینکه فقط طلا بخریم.

چرا می گوییم با سرمایه تان طلا بخرید؟

۱)طلا قدرت نقد شوندگی بالایی دارد. یعنی شما به محض اینکه اراده می‌کنید آن را به ریال تبدیل میکنید. اما ایا کسی توانسته ملک خود را در یک روزه بفروشد و به پول نقد تبدیل کند ؟

آیا شما می توانید ماشین را به سرعت طلا نقد کنید ؟ شما هر شکلی که از سرمایه داشته باشید، به سرعت طلا بعید است بتوانید آن را نقد کنید.

اما اگر طلا داشته باشید، چه یه گرم چه یه کیلو و چه ده کیلو حداکثر یک تایم بانکی نیاز است تا آن را به حساب خود بریزید.

۲) شنیده ایم  که می گویند ماشین و دلار و ملک های دستوری هستند و قیمت شان خیلی با دستور جابجا می شود.

اما طلا به خاطر ویژگی های که دارد قابلیت دستوری بودن رو ندارد. ایا تا به حال شنیده اید دولت بگوید قیمت هر گرم طلا باید ۲ میلیون باشد؟

دستوری نبودن در اقتصاد بسیار مهم است و طلا به سبب ویژگی هایش به هیچ وجه قابلیت دستوری بودن ندارد. طلا ارزش ذاتی دارد. درحالی که  دلار ارزش ذاتی ندارد و یک کاغذ است . اما طلا ارزش ذاتی دارد. به همین دلیل مثلاً طلا را اگر در جیب تان بگذارید و از شهرتان به شهر دیگری بروید برید یا حتی از کشور خود به کشور دیگری بروید، به واسطه‌ی ارزش ذاتی آن دغدغه ای ندارید و به دلیل اینکه ارزشمند است، حجم کوچکی از آن سرمایه بزرگی را برای شما جابجا می کند.

۳)طلا یک ویژگی بی نهایت ارزشمند دارد.ان هم این است که هم از بازار داخل تاثیر میگیرد و هم از بازار خارج. یعنی هم اثرات داخل بازار موجب افزایش قیمت می شود و هم اثرات روی اقتصاد جهانی روی سرمایه شما تاثیر دارد.

سوال درگوشی و جواب درگوشی شماره پانزده
بیشتر بخوانید

گاهی ما میگوییم ملک مان گران شده است اما ارزش این ملک نسبت به ارزش بازار جهانی تفاوتی نکرده است. پس این ریال شماست که ارزش پیداکرده است. اما طلا در حین اینکه شما در منزل تان استراحت میکنید، ارزش جهانی ان بالا می رود و افزایش پیدا می کند. مثلا جنگ غزه اتفاق افتادو اونس جهانی قیمتش بالا رفت. دارایی شما ارزشش زیاد شده است. در صورتی که روی ملک شما تاثیر نداشته است.

اما طلا به واسطه تاثیر پذیری از بازار جهانی ارزشش بیشتر میشود.

۴) نکته بعدی این است که شما میتوانید با ده میلیون تومان طلا بخرید. اما با ده میلیون میتوانید خانه بخرید ؟ اصلا یک تومان نه شما با صد تومن میتوانید خانه بخرید ؟ یا برعکس شما فرض کنید یک ماشین دارید پونصد میلیون تومان قیمت ان است. شما نیازمند صد میلیون تومان پول هستید. آیا میتوانید بخشی از ان را بفروشید ؟

اما به راحتی وقتی طلا دارید میتوانید به اندازه نیاز تان طلا بفروشید.یعنی هم خرد خرد میتوانید بخرید و هم خرد خرد میتوانید بفروشید. قابل کنترل و مدیریت است.

طلا تحت تاثیر هیچ ارزی نیست طلا با یورو جابجا نمیشود. طلا با دلار جابجا نمیشود.

چرا طلا انتخاب خوبی برای سرمایه گذاری در ایران است؟

۱. اغلب مواقع طلا در ایران نسبت به طلای جهانی گران تر است که ما اصلاحا به ان میگوییم حباب دارد. حباب جهانی یعنی نسبت به اونس جهانی گران تر است.

۲. ما در ایران طلاهای زینتی برایمان طلای سرمایه گذاری هم هستند.

۳.طلای ما در ایران ۱۸ عیار است. برعکس برخی از کشور ها که طلایشان عیارش کمتر است. مثلا آمریکای شمالی طلای ۱۴ عیار دارد. اروپا ۱۴ عیار و روسیه ۱۸ .ولی در ایران چون نگاه سرمایه ای داریم عیار خوبی دارد.

۴ ما به واسطه انواع کاربرد های طلا تنوع زیادی از طلاها داریم مثلا : سکه پارسیان ابشده طلای دست دوم طلا در بورس شمش ها سایت های فروش .

چون نگاه سرمایه ای به ان داریم تنوع انتخابی مان زیاد است که باید به ان مسلط شویم.

  1. ۵. ما در ایران میتوانیم به راحتی طلای خام بخریم. البته دسترسی آن برای همه راحت نیست. شما باید بدانید چطور طلای آب شده بخرید.
  2. ۶. ما در ایران به واسطه شرایط اقتصادی طلای دست دوم داریم. البته طلای دست دوم یکسری معایب دارد و یکسری مزیت ها.

۷طلافروشی در ایران شغل متداولی است. یعنی شما میتوانید با سرمایه نسبتا کم طلافروشی بزنید.

۸.ما سپرده طلا رسمی نداریم. این هم بدی است و هم مزیت

۹ طلا در ایران اقبالش در بورس کم است. این هم یک مزیت ها و یک عیب هایی دارد

شش راه برای خرید طلا

۱.خرید ابشده

۲.سکه

۳.کارساخته / از طلا فروشی طلای زینتی

۴.طلای دست دوم

۵.پارسیان یا شمش های متفرقه

۶.از بورس و سایت ها طلا بخرید.

 

معایب و مزایای هرکدام :

ابشده : مهم ترین نکته برای ابشده باید از ابشده فروشی معتبر بخرید. اگر از ابشده فروشی معتبر بخرید دغدغه شما بسیار کم و خرید شما راحت است.

 

سکه :  دغدغه ها سه مورد است : حباب سکه. مکان معتبر برای خرید. بانکی بودن سکه.

 

کارساخته : اجرت ساخت. سود مغازه دار. مالیات ها و ارزش افزوده

 

طلای دست دوم : این طلاها به دلیل دست دوم بودن کثیفی هایی دارند و همچنین فروشنده سود خود را از فروش آن به شما خواهد گرفت.

 

پارسیان و شمش : این طلاها اجرت دارند. مثلاً پارسیان صد گرمی : قیمت طلا + هفتاد تومان

ممکن است بگویید هفتاد تومان مبلغ بالایی نیست اما اگر توجه کنید متوجه می‌شوید که شما دارید ۳۰ درصد سرمایه تان را بابت اجرت می‌پردازید.

بورس : اعتماد . تحویل و مهارت خرید و فروش

 

راه های کسب درآمد و بیزینس داشتن از طلا

حال می‌خواهیم تمامی مشاغلی که با طلا در ارتباط هستند را بررسی کنیم.

۱.ابشده فروشی : شما میتوانید اگر شرایط دارید به عنوان شغل به آن نگاه کنید .

۲. طراحی طلا جواهر :

۳. سازندگی: می‌توانید سازنده طلا جواهرات شوید و کارگاه یا کارخونه بزنید.

۴. کیفی : کیفی به شخصی گفته می‌شود که از کارگاه طلا رو میگیرد و به طلا فروشی ها پخش می‌کند . برای مثال از تهران میگیرد و به شهرستان ها میفروشد.

۵. پخش کننده : تقریبا شغلی شبیه به کیفی ها دارد.

۶. بنکدار: به عمده فروش طلا جواهر بنکدار گفته می‌شود. یعنی شما به عنوان یک مغازه دار از بنکدار خرید می‌کنید و در مغازه خود می‌فروشید.

۷. طلا فروشی : طلا را به مشتری خونگی میفروشد. در واقع کسی که همه ما با او سر و کار داریم.

 

حالا می‌خواهیم یکسری شغل بگوییم که مربوط به طلا هستند اما مستقیم نیستند. اگر ظرفیت آن در محل زندگی شما باشد می‌توانید وارد آن بشوید.

۱. آزمایشگاه ری گیری طلا : آزمایشگاه را راه اندازی می‌کنید و درآمد خوبی دارد . طلا در این مکان عیارسنجی می‌شود . یعنی خدمتی که هم به طلافروش و هم در مواردی به خریدار طلا می‌دهید.

۲.تعمیرکار : آبکاری تعویض و خدمات به مشتریان. شما در هرجا که طلافروشی ببینید تعمیرکاری هم می‌بینید.

۳. حفاظت و امنیت طلافروشی ها: دزدگیر. دوربین.مه ساز و تجهیزات امنیتی

۴.طراح دکور : اگر زمینه طراحی دارید، می‌توانید کارگاه دکور طلا بزنید.

۵.جعبه و باکس: برای جواهرات جعبه و باکس طراحی کنید.

۶.مارکتینگ و سوشال مدیاها : فعالیت خوب و فروش بیشتر در مارکتینگ

۷. نرم افزار طلا و حسابداری طلا : شغلی که در حال رشد است . به دلیل اینکه رفته رفته فروش طلا از سیستم سنتی به سیستم مدرن تبدیل می‌شود.

۸.خدمات تحویل طلا جواهر : دغدغه در خرید. این دغدغه مخصوصا در خرید اینترنتی وجود دارد. اگر ایده ای در این زمینه دارید می‌تواند شغل خوبی باشد.

از ماشین حساب طلافروشان سر در بیاورید!!
بیشتر بخوانید

۹. سکه فروشی : همان گونه که طلا می‌فروشید سکه بفروشید . البته مهارت ویژه‌ای میخواهد.

۱۰. نوسان گیری: یعنی کسی که طلا وقتی گران می‌شود، طلا را میفروشد و وقتی میاد ارزان می‌شود، میخرد.  شغلی تخصصی است و نباید بدون مهارت انجام داد.

برای خرید طلا ،باتوجه به نکاتی که گفتیم، هر طلا سبکی از معامله گری را می‌طلبد که هرکدام دنیای به خصوصی دارد.

ما سه عامل داریم نوع خرید مثلا ابشده و …

ریسک بازار :

ما بازار را تبدیل میکنیم به دو حالت: بازار با ریسک بالا و بازار با ریسک متوسط . حجم خرید  بالا یا پایین

مثلا در طول ماه می‌خواهیم بخشی از درآمدمان را بگزاریم برای سرمایه گذاری. عدد بالایی نیست. ولی گاهی یک خانه فروختید یا یک ماشین و می‌خواهید آن را طلا بخرید پس میشود حجم زیاد.

استراتژی های فروش:

اول : هروقت که فقط به پول نیاز دارید در حد نیاز طلا بفروشید.

دوم : خداحافظی در اوج یعنی اینکه می‌خواهید طلا را در بالاترین قیمت بفروشید که نیازمند تحلیل است.

اگر وارد بازار طلا شدید به عنوان کسی که طلا را بخرید و بفروشید . از استراتژی اول استفاده کنید و فقط طلا رو زمانی بفروشید که به پول آن نیاز دارید.

 

استراتژی های خرید :

ما درباره خرید هم استراتژی های متفاوتی داریم.

مثلا اینکه در بازار با ریسک بالا توصیه نمی‌شود خرید کنید. مانند زمان جنگ. اگر در بازار ریسک بالا به سر می‌برید یا طلا نخرید یا پله ای بخرید.

چه طلایی بخریم ؟

فرض کنید حباب سکه تا ۱۵ درصد می‌آید. پس این زمان خوبی است که سکه را بفروشید و طلا بخرید تا حباب رو به طلا تبدیل کنید.

زمانی که حباب پایین می‌آید می‌توانید سکه بخرید.

پس خرید و فروش سکه را از حباب آن می‌توانید تشخیص دهید.

چند نکته در رابطه با سکه

سکه ممکن است به دلایلی مانند بانکی و غیربانکی بودن آن چهار پنج میلیون قیمت آن فرق کند یا دلایلی مانند تاریخ آن.

یا حتی گاهی سکه اگر به زمین بیافتد ممکن است پنج تومان از قیمت آن کم شود.

سکه های یک گرمی پلمپ هایی دارند که اگر گوشه این  پلمپ ها بریده شود به اندازه یک میلیون تومان از قیمت آنها کم می‌شود.

راه اندازی طلا فروشی

حالا می‌خواهیم بدانیم اگر بخواهیم طلافروشی راه بندازیم چه چیزهایی نیاز داریم.

اولین سوالی که برای ما به وجود می‌آید این است که طلافروشی به چه میزان سرمایه نیاز دارد ؟

طلافروشی دو بخش است : ۱.سرمایه ۲.‌مهارت

۱.سرمایه : چهارقسمت است

۱.نیازمند به یک مغازه هستید از ۷ تا ۴۰ متر نسبت به مکان آن در شهر، بودجه و …

دو شکل مغازه داریم . یک شکل مغازه ای که طلافروشی نیست و شما می‌خواهید آن را طلافروشی کنید که امنیت، دکور و سایر موارد آن را خودتان باید راه اندازی کنید.

یک مدل مغازه ای که  سرقفلی خود آن طلافروشی است و شما می‌خواهید آن را اجاره کنید.

 

  1. شما هر طلافروشی را بخواهید راه اندازی کنید با زیر یک کیلو نباید شروع کنید. و به یک تا یک کیلو نیم حداقل طلا نیاز دارید. شما یکسری هزینه ثابت دارید که چه با زیر یک کیلو شروع کنید چه بالای یک کیلو، آن هزینه های ثابت هستند. خب اگر با مقدار کمی شروع کنید ریسک کار شما را بالا می‌برد.

 

  1. تجهیزات : تجهیزاتی که نیاز داریم بستگی به نوع مغازه و… دارد مانند دکور سیستم امنیتی و…

۴ : یک مبلغ برای پشتوانه‌ی مالی برای گردش مالی اولیه نیاز دارید.

 

به جز سرمایه به مهارت هایی نیاز داریم

دو بخش مهارتی داریم .

۱ بیزینسی ۲ زرگری

بیزینسی : یعنی بخشی که هوش مالی باید داشته باشید سوشال مدیا بلد باشید. فروش را بلد باشید و دقت داشته باشید. این ها جنسی از مهارت هستند که نیازمند آن هستید.

زرگری:ممکن است شما همین حالا شغلی داشته باشید که مهارت بیزینس رو داشته باشید . اما باید مهارت زرگری را به آن اضافه کنید که شامل موارد زیر است :

۱.محاسبه قیمت. ۲.تامین جنس ۳. شناخت طلا

تفاوت قسمت مهارتی و سرمایه در این است که مهارتی را باید یاد بگیرید و قابل یادگیری هستند. ولی سرمایه ای هارا  اگر حداقل هارا ندارید فعلا به فکر راه اندازی طلافروشی نباشید.

یعنی اگر نتوانید یه پشتوانه مالی ایجاد کنید، تجهیزات خوب تهیه کنید و طلای اولیه تهیه کنید و یک مغازه، پس پیشنهاد نمی‌کنیم وارد کار طلا شوید. به دلیل مخاطرات و ریسک راه اندازی آن که در این موارد بسیار زیاد خواهد شد.

آیا شریک داشته باشیم؟

این موضوع که چقدر شراکت می‌تواند برای ما خوب باشد بستگی به فرد مقابل دارد. اگر فرد مناسب باشد آن شراکت موفق میشود اما اگر نه اون شراکت خوب نمیشود. پس به صورت کلی نمی‌توان پیش بینی کرد.

اما اگر قصد دارید شریک شوید باید چند مورد را بررسی کنید

۱.سرمایه و آورده هرکس مشخص باشد.

  1. تناسب بین آورده و سود نهایی برقرار باشد.
  2. از لحاظ امنیت و اعتماد در درجه بالایی باشید.

۴.خلق و خو ها با یکدیگر هماهنگ باشد.

بدون داشتن نکاتی که گفته می‌شود طلافروشی کار پر ریسکی است

اگر آموزش کامل و کاربردی ندیده اید، اصلا به شما توصیه نمی‌شود که وارد کار طلافروشی شوید. مثلاً اگر تراز کردن را بلد نیستید وارد طلافروشی شدن کار پر ریسکی خواهد بود.

تراز کردن به چه معناست؟

تا بحال به این فکر کرده اید که طلافروشی که طلا را به شما می‌فروشد خودش چطور میخرد؟

 

در طلا فروشی به اینکه وقتی طلارا می‌فروشی سریع بتوانی با آن طلای جدید بخری تا موجودیت بهم نریزد، تراز کردن گفته می‌شود.

فرض کنید قیمت طلا با سرعت رو به بالا حرکت می‌کند. طلا فروش به شما ده کیلو گرم طلا میفروشد و  یک سودی هم میگیرد. بلافاصله طلا قیمتش بالا میرود .اگر این گونه باشد ضرر زیادی می کند. ما به این مهارت طلا فروش که جزییات مهمی نیز دارد، تراز کردن می‌گوییم. پس شما تا تراز کردن را بلد نباشید نباید طلا فروشی بزنید. اگه مهارت طلا خریدن از مشتری را نداشته باشید اگر وارد طلا فروشی شوید ممکن است یک جسم دیگر را بجای طلا قالب شما بکند . ممکن است جرم و کسری داشته باشد. ممکن است سکه غیربانکی به شما بفروشند به اسم سکه بانکی. ممکن است فیش جعلی را به شما بدهند و فکر کنید پول واریز شده است. بسیاری از این نکات وجود دارد و شما تا آموزش کاربردی ندیده باشید اشتباه بزرگی است که وارد حرفه طلافروشی شوید.

نکات زیرپوستی در مورد ری گیری و اَنگ زدن طلا
بیشتر بخوانید

نکته بعدی شناخت بازار است. اگر به عنوان طلا فروش می خواهید به قضیه نگاه کنید بازار طلا یک شکل متفاوتی دارد، با زمانی که از چشم یک خریدار به آن نگاه کنید. به همین دلیل شناخت بازار از همه لحاظ مثلاً از کجا طلا بگیریم چه طلایی را  از چه شهری بگیریم اینکه ما برای چه مشتری می خواهیم طلا تامین کنیم خیلی نکات مهمی است.چرا که  به هرکسی نمیتوان اعتماد کرد. خیلی مهمه شناخت بازار کامل باشد. مثلا باید کاملا آن لوکیشن را بشناسید. مردم آنجا چه سلایقی دارند و… که این نکات از نکات مهم اند.

 

تجربه

اگر بخواهید طلا فروشی بزنید باید یا تجربه را به صورت مستقیم کسب کنید یا غیر مستقیم. غیر مستقیم آن که واضح است و شما مدتی در طلا فروشی دیگران کار میکنید و تجربه به دست می آورید. ولی گاهی این امکان را ندارید. پس مهم است که بتونید از تجربه یک انسان استفاده کنید. چراکه طلا فروشی شغلی است که ضرر زیادی با خرید و فروش اشتباه شامل حال شما می‌شود. بنابراین مهم است که در ریزه کاری ها از ادم با تجربه استفاده کنید.

 

درآمد طلا فروشی چقدر است

می خواهیم در رابطه با چیزی صحبت کنیم که هیچ کس با شما صحبت نکرده است و کسی درآمد طلا فروشی رو به شما نمی گوید.

شما اگر یک مغازه با حداقل هایی که گفتیم داشته باشید، یعنی دسترسی معقول داشته باشد، با حدود یک تا دو کیلو شروع کرده باشید، مهارت کافی هم داشته باشید، عدد فروش شما حدودا روزانه بین ۷ تا ۱۵ گرم طلاست. حالا سود آن چقدر است؟

به ازای هر گرم فروش بسته به جنسی که می‌فروشید حدود ۳۰۰ هزارتومان در نظر بگیرید.

مثلاً ۳۰۰ هزارتومان در ۷ گرم طلا .

حالا هرچقدر مغازه بهتر باشد و همزمان فروش آنلاین بزنید، مهارت هارا بالا ببرید طبیعتاً میتوانید درآمد بهتری داشته باشید. این عدد خیلی مختلفه و ما میانگین آن را گفتیم.

شاید با خودتان بگویید درامد کمی است.

این درآمدی که گفتیم برای شروع کار است. بله درآمد بالاست اما برای کسی که سابقه بالایی دارد و حجم طلای بالایی نیز برای خرید و فروش دارد.

 

بازار حال برای طلا فروشی زدن موقعیت مناسبی است یا خیر ؟

فارغ از جنگی که الان اتفاق افتاده است و بازار نوسان دارد، بجز این کلیت بازار بازاری است که در آن نوسان چندانی وجود ندارد. و وقتی بازار این گونه است ورود شما به عنوان یک فرد تازه کار زمان خوبی است. به دلیل اینکه آدم تازه وارد اگه در نوسان زیاد وارد بازار شود، امکان اشتباه خیلی زیاد می‌شود و هر اشتباه شما پر هزینه می‌شود.

 

مکان مناسب طلا فروشی

مغازه پاخور خوبی باید داشته باشد. دنبال ارزانی نباشید.‌ حتما امنیت و پاخور مغازه باید خوب باشد.

طلافروشی آنلاین

این مسیر مسیری است غیر از طلافروش شدن. طلافروشی آنلاین دو بخش دارد. اینستا و دیگری زرگری.

سرمایه آن اصلا با سرمایه طلافروشی قابل مقایسه نیست مثلا حداکثر ۱۰۰ میلیون است.

نکته ی طلافروشی آنلاین مهارت پلتفورمی است. مجوز هم خیلی اهمیت ندارد. بیشتر پیج های حال حاضر بدون مجوز طلا میفروشنند.

سوالات

اجاره طلا

دو الی سه درصد قیمت طلا، بابت اجاره گرفته می‌شود.

قیمت ابشده نقدی با مظنه چقدر فرق دارند؟

شما باید از کسی قیمت بگیرید که روی آن معامله انجام دهد.

فرق طلا ابشده و دست دو چیست؟

شما در ابشده پول طلا رو می‌دهید و حداکثر یک درصد پول سود فروشنده.

ولی در طلای دست دو ، پول طلا و حداقل به اضافه ی سه تا هفت درصد سود به فروشنده می دهید.

ضمن اینکه زمان فروش ابشده رو با همان قیمتی که خریدید از شما میخرند .اما در طلای دست دو  کسری های آن کم میشود . مانند جِرم و…

اختلاف خرید و فروش ابشده چقدر است؟

وقتی بخواهید آن رو بخرید حدود یک درصد سود دارد . قیمت آن موقع فروش حدود ده تا پوونزده تومن زیر قیمت می شود البته برای هرگرم.

مالیات طلا

مالیات طلا دو مورد است.

مالیات ارزش افزوده

مالیات درآمد

مالیات درآمد دو الی سه درصد  که بعضی جاها دریافت میکنند بعضی جاها خیر.

مالیات ارزش افزوده و درآمد چه فرقی دارند؟

مالیات ارزش افزوده با سود و اجرت جمع میشود.

ولی مالیات بر درآمد، به کل طلا اضافه میشود.

فرق ابشده با شمش متفرقه؟

ابشده یعنی طلای دست دومی که استفاده میشود و طلافروشی آنهارا میدهد رای گیری و عیار سنجی میشود و اب میشود .که ممکن است هرعیاری باشد.

ولی شمش تیکه های ابشده استاندارد است که عیار آنها کامل مشخص است و روی آن هک میشود ولی اجرت دارند. مثلاً انگار النگو یا انگشتر خریده باشید.

تا پنج میلیون : پارسیان یا ربع سکه تاریخ پایین

تا ده میلیون : ربع سکه و نیم سکه

تا سی چهل میلیون : ابشده و گاهی سکه بسته به حباب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا